ПЛ: Пао Ливерпул, Арсенал убједљив!

Фудбалери Вест Хема победили су Ливерпул са 3:1 у утакмици петог кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 20.09.2014 | 23:15

Екипа Брендана Роџерса је тако настqавила да посрће, па после пет кола има само шест бодова.

’Чекићари’ су највећи део посла завршили у првих десет минута. У 2. минуту Рид је после корнера погодио за 1:0, а већ у седмом минуту предност је дуплирао Сако на асистенцију Нобла.

Чинило се да Ливерпул може до преокрета када је Стерлинг сјајним голом у 26. минуту после покушаја Балотелија смањио на 2:1, али у наставку ’црвени’ нису успели да постигну још неки гол.

Коначан резултат два минута пре краја поставио је Амалфитано после додавања одличног Даунинга. Вест Хем је овом победом престигао Ливерпул и сада има седам бодова. Српски репрезентативац Лазар Марковић преседео је утакмицу на клупи.

Фудбалери Арсенала победили су Астон Вилу у гостима са 3:0 у петом колу Премијер лиге.

У претходна четири кола Вила је дозволила ривалима само један гол, а сада је за само 192 секунде (од 32. до 36. минута) примила чак три – Езил, Велбек и аутогол Сисока.

У осталим мечевима Саутемптон је добио Свонси у гостима 1:0, Бурнли и Сандерленд ремизирали су без голова, а Њукасл је успео да надокнади два гола заостатка и да извуче бод у мечу са Халом (2:2).

Месут Езил, који је у последње време често оспораван, у тандему са Данијем Велбеком био је најзаслужнији за победу Арсенала.

У 32. минуту Езил је левом ногом мирно пласирао лопту у мрежу у ситуацији ’један на један’ после идеалног додавања Велбека у празан простор, а већ после минут улоге су биле обрнуте – Езил је центрирао са леве стране, а Велбек је закуцао лопту у мрежу.

У Вили су се успаничили и већ у 36. минуту примили су и трећи гол – Гибс је убацио лопту са леве стране, а Сисоко је скренуо лопту у сопствену мрежу. Већ тада меч је био одлучен, па смо до краја видели тек неколико полуприлика и лагани тријумф Арсенала.

Саутемптон је савладао Свонси 1:0, а гол одлуке постигао је 23-годишњи Виктор Вањама у 80. минуту. Лопту му је додао Грацијано Пеле, а Вањама је преварио једног противничког играча, издржао дуел са још једним и савладао голмана Фабијанског.

Ток меча умногоме је одредило искључење нападача ’Лабудова’ Вилфред Бони, који је већ у 39. минуту добио други жути картон.

Од тада је Саутемптон нападао и притискао ривала, добар покушај имао је и наш Душан Тадић (одиграо цео меч), а на крају је гол дао резервиста Вањама и тако постао први Кенијац у историји који је дао гол у Премијер лиги.

Саутемптон са браћом Куман на челу има десет бодова из пет утакмице, што је најбољи старт ’Светаца’ још од сезоне 1988/1989.

Менаџер Свонсија Гари Монк жалио се да селектор Енглеске Рој Хоџсон никада не гледа мечеве његовог тима – сада је Хоџсон био присутан, али је Свонси уписао други узастопни пораз и има девет бодова.

Хал је повео на северу Енглеске против Њукасла голом Никице Јелавића у 48. минуту, а Дијаме је у 68. минуту дуплирао предност ’Тигрова’. Међутим, домаћи се нису предавали и до краја је резервиста Папис Сисе дао два гола и изборио барем бод за тим Алана Пардјуа.

Бурнли и Сандерленд укупно су упутили 31 ударац ка голу, по шест у оквир гола, али меч је завршен без поготка.

У првом мечу кола КПР и Стоук ремизирали су 2:2.