ЛЕ: Шокиран Бешикташ, Пургери сјајни!

Грчки Астерас Триполис у Истанбулу стигао до бода два минута пре краја, што одговара Партизану, који је такође ремизирао са Тотенхемом.

Фудбал 18.09.2014 | 21:32

Фудбалери Партизана кроз две недеље у Грчкој ће играти утакмицу са неочекивано великим улогом, против Астерас Триполиса. Ако би успели да победе, већ после два кола би се издвојили као озбиљни кандидати за "европско пролеће"!

Црно-бели су на старту групне фазе Лиге Европе ремизирали са Тотенхемом (0:0), док је Бешикташ на свом стадиону киксирао против Астераса - 1:1.

Био је то меч са мало правих шанси, о чему сведочи однос удараца у оквир гола - 2:2. Гости су на први такав шут чекали до 88. минута и одмах профитирали, пошто је аргентински нападач Факундо Пара матирао голмана Толгу.

Турски представник водио је од 33. минута, преко Гокана Тореа.

Најубедљивију победу у мечевима група А-Ф (12 утакмица) извојевао је хрватски првак Динамо, против румунске Астре - чак 5:1.

Алжирац Хилел Судани већ у првом полувремену је забележио хет-трик, чиме се прикључио земљаку из Порта Јасину Брахимију, који је био троструки стрелац у мечу првог кола Лиге шампиона, против БАТЕ Борисова.

Интер је почео такмичење победом над Дњепром, на неутралном терену у Кијеву, док је Селтик после лошег наступа у квалификацијама за Лигу шампиона показао много боље лице на гостовању најбољем тиму Аустрије, Ред Булу.

Зелено-бели из Глазгова су два пута водили, а утакмица је завршена поделом плена.