Затварање рудника Љубије буџет ће коштати 35 милиона КМ
Народни посланик ПСС/ПДП Бојан Кресојевић упозорио је да затварање Рудника Љубија представља још један доказ погубне политике актуелне власти.
Република Српска 26.06.2026 | 13:21
"Рудник Љубија - страни окупатор га је отворио, домаћи узурпатор га затвара. Земља која лежи на природном богатству могла би да живи као Швајцарска, али само када би је водили добри домаћини. Умјесто да се бори за наставак пословања, власт олакшава гашење. СНСД је незаконито из Фонда солидарности исплатио 6 милиона КМ за обавезе власника према радницима. 600 породица ће остати без егзистенције, а власник ће распродати имовину", каже Кресојевић и додаје:
"Затварање Љубије буџет ће коштати додатних 35 милиона марака, како би се надомјестили губици Жељезница Републике Српске. Све ово плаћаће се годинама, кроз отплату прескупих британских кредита. Зато цијену лоше власти не плаћамо одједном. Плаћамо је на рате", наводи Кресојевић.
хттпс://www.инстаграм.цом/реел/ДаЦ5Wн1обб8/?игсх=МWгyМјФxНГВуц2поМw
(БН) Фото: БН

Коментари / 9
Оставите коментарСрбац
26.06.2026 13:33Овај је висе досадан. Обицан медиокритет, циљ су му гласови.
ОДГОВОРИТЕОли
26.06.2026 14:24Ви уз српца сте тески одрон ко и васе село#слијепо цријево🤮
Смислов
26.06.2026 13:50До када ћете да мијешате два различита рудника. Мисле на Омарску, а говоре Љубија. Нема више рудника Љубија, постоје налазишта руде, има историје, али се у Љубији и око ње, деценијама руда не експлоатише. Ни ФК "Рудар-Љубија" не постоји, сада је "Рудар-Приједор". Морам да објасним овима што су ваздушно удаљени пар десетака километара од тих дестинација. Било, више нема. Затворен је рудник у Омарској који је дупло ближи Бањој Луци, него Љубија.
ОДГОВОРИТЕА јел то
26.06.2026 14:18Цекајте нисам добро схватио, јел се то Кресојевиц намеце као добар домацин? Видјели смо то са теренима
ОДГОВОРИТЕРе А јели
26.06.2026 14:27Нека те месар и даље транжира ботино
РС
26.06.2026 14:20Опет овај слино,у све се размије,јуче о борцима,данас о удницима,тешко нама ко нам држи слово по медијима,Вукан је за њох институција....
ОДГОВОРИТЕРе Рс
26.06.2026 14:26А теби Баја одговара и остали старци зато нам у јесте овако.Дотични јw био студент генерације🤬
уххх
26.06.2026 14:27Овај не зна разликовати љубију од Омарске.
ОДГОВОРИТЕПајо
26.06.2026 14:27Гдје ти је твоја публика иза, не пика се..
ОДГОВОРИТЕ