Прва утакмица без голова кад јој се нико није надао

Фудбалери Холандије и Француске одиграле су без голова меч другог кола Групе Д Европског првенства у фудбалу.

Регион 21.06.2024 | 22:56

Посластица дана за све љубитеље фудбала то је и била - од првог до последњег судијског звиждука.

У првом полувремену било је свега, а фалили су само - голови! Прелепу прилику у 14. минуту није искористио Антоан Гризман - промашио је целу лопту на само метар од гола Холандије. А у 28. минуту у одличној шанси нашао се Маркус Тирам, а иако су многи лопту већ видели у мрежи "лала", она тамо није завршила.

Борба на терену је била песпоштедна, а у таквом ритму су наставили и по повратку на терен после 15 минута одмора. У преосталих 45 минута било је мноштво прилика, али су мреже мировале.

ТОК МЕЧА

2. ПОЛУВРЕМЕ

95. минут - КРАЈ МЕЧА! ХОЛАНДИЈА - ФРАНЦУСКА 0:0 (0:0)

93. минут - Холандија држи лопту у својим ногама, али им бод одговара и не журе ка голу Француза!

90. минут - Играће се још пет минута!

89. минут - НОВА ПРИЛИКА ЗА ФРАНЦУЗЕ! Рабио је био у шанси, тражио је Комана, али ништа од те акције.

86. минут - ПРИЛИКА ЗА ФРАНЦУЗЕ! Лопта завршава преко гола!

79. минут - ЈОШ ЈЕДНА ИЗМЕНА! Вегхорст улази уместо Депаја.

75. минут - ДВОСТРУКА ИЗМЕНА КОД ФРАНЦУСКЕ! На терену Жиру и Коман, док на клупу иду Дембеле и Тирам.

73. минут - ТРОСТРУКА ИЗМЕНА КОД ХОЛАНДИЈЕ! Игру су напустили Ћави Симонс, Џерди Скаутен и Џереми Фримпонг, авна терену су Џорџињо Вајналдум, Џои Ферман и Лушарел Гертрауда.

71. минут - ПОНИШТЕН ГОЛ ХОЛАНЂАНА! После ВАР провере потврђена је одлука судије да је био офсајд!

69. минут - НАВИЈАЧИ СУ КОНАЧНО ДОЧЕКАЛИ ПРВИ ГОЛ НА МЕЧУ, АЛИ... Гледаће се ВАР! Гол је постигао Ћави Симонс, али је Рејндерс пре тога према процени помоћног судије био у офсајду!

65. минут - НЕВЕРОВАТНО! ГРИЗМАН ОПЕТ НИЈЕ ИСКОРИСТИО ЗИЦЕР! Канте је имао лопту на десетак метара од гола, савршено провукао пас за Гризмана, који је лопту захватио врхом копачке и погодио голмана!3. минут - КАКВА ШАНСА ЗА ФРАНЦУСКУ! Чуамени је пробао главом, али гола и даље нема - лопта је отишла преко гола!

60. минут - НОВА ШАНСА ЗА ФРАНУЗЕ! Тирам је гађао са седамнаест метара, а његов ударац је отишао поред гола.

55. минут - ДЕПАЈ ПРАВО У ЖИВИ ЗИД! Није успео да 25 метара да пребаци живи зид, те ни ова шанса да се затресе мрежа није искоришћена!

52. минут - ШАНСА ЗА ФРАНЦУСКУ! Покушао је Енголо Канте, али се лоше наместио и лопта је отишла превисоко.

46. минут - Почело је друго полувреме!

1. ПОЛУВРЕМЕ

46. минут - Крај првог полувремена!

45. минут - Играће се још један минут!

43. минут - ГРИЗМАН ОПЕТ ПРЕТИ! Сада је шутирао главом, али је то било слабо за чувара мреже Холандије.

41. минут - И ДАЉЕ НЕМА ГОЛА! Слободан ударац у опасној зони извео је Гризман, али од свега на крају само корнер!

40. минут - СЛОБОДАН УДАРАЦ ЗА ФРАНЦУЗЕ! Изблокиран је центаршут Дембелеа, њему се потом и вратила лопта, након чега је оборен...

36. минут - ШАНСА ЗА НАРАНЏАСТЕ! Имао је лопту Симонс, али је ка голу Француске упутио слаб ударац...

28. минут - ЗАМАЛО ГОЛ ЗА ФРАНЦУЗЕ! Сви су видели лопту у мрежи! Овог пута промашио је Тирам. Одлично се убацио, избегао офсајд, али је Камавингина лопта остала нереализована!

16. минут - ШАНСА ЗА ХОЛАНЂАНЕ! Коди Гакпо се наместио са двадесетак метара, али Мањан још једном шаље лопту у корнер!

14. минут - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ФРАНЦУСКУ! ШТА НИЈЕ ИСКОРИСТИО ГРИЗМАН! На метар од гола промашио је целу лопту!

8. минут - ЛАЛЕ ТРАЖЕ ПЕНАЛ! Депај примио лопту, био је ту уз њега Салиба, оборен нападач "наранџастих", али судија није ништа свирао!

4. минут - ПРИЛИКА ЗА ФРАНЦУЗЕ! Антоан Гризман је шутирао са 20 метара, али је Барт Фербруген скренуо лопту у корнер.

1. минут - КАКВА ПРИЛИКА ЗА ХОЛАНЂАНЕ! На крају, само корнер! Фримпонг је победо Ернандесу, али није могао да упути бољи ударац ка голу Мењона - лопта је прошла поред стативе.

21.00 - Судија Ентони Тејлор означио је почетак меча!

УОЧИ МЕЧА

Енглез Ентони Тејлор биће главни судија меча између Холандије и Француске, а помагаће му сународници Гери Бесвик и Адам Нан, а четврти судија биће Глен Ниберг из Шведске. У ВАР соби биће Енглез Стјуарт Атвел, Швајцарац Федаји Сан и Немац Марко Фриц.

Ове две репрезентације су забележиле победе у својим првим мечевима, Француска је добила Аустрију са 2:1, док је истим резултатом Холандија била боља од Пољске.

"Галски петлови" ће у утакмици која је означена као "дерби дана" бити без најбојег фудбалера Килијана Мбапеа који је у претходном мечу сломио нос.

(Курир) Фото: АА/АБАЦА / Абаца Пресс / Профимедиа