FRA: Bordoovo čudo u Lionu! S. Etjen 3 od 3, slavi i Nica!

Jovanović odigrao 90 minuta! Ekipe Liona ispustila je dva gola prednosti u završnici meča protiv Bordoa, koji je uspeo da izvuče bod, 3:3, u trećem kolu Lige 1. Ne pomaže ni gol sa pola terena - Malkom ubio Lion! Spektakularan meč na Olimpik Parku i podela bodova - 3:3 (2:1). Ekipa Nice pobedila je Gengan sa 2:0.  Sent Etjen nastavlja da melje, konačno radost za Nicu i Ranijerija! Brajan Dabo dvostruki strelac za Zelene u pobedi nad Amijenom.

Fudbal 20.08.2017 | 10:30
Domaći fudbaleri bili su pred pobedom, ali je onda usledio pravi šok, pošto su gosti prvo u 88. minutu smanjili preko Leragera, a potom u nadoknadi vremena preko Malkoma izjednačili na 3:3.

Sve je krenulo odlično za Lion koji je preko Nabila Fekira poveo u 10. minutu.

Da sve bude još bolje, Keni Tete u 23. minutu povećava na 2:0, međutim pred kraj poluvremena Darder dobija drugi žuti karton, a Malkom smanju je na 2:1.

Ekipu Liona ovo nije omelo, pošto u 74. minutu dolaze do dva gola prednost i to sa igračem manje – strelac Bertran Traore.

Žirondinci, za koje je svih 90 minuta odigrao Vukašin Jovanović, nisu se predavali i na kraju im se upornost isplatila.

Spektakularan meč odigran je ovog popodneva na Olimpik Parku, a na kraju remi 3:3 je možda i najpravedniji ishod u okršaju Liona i Bordoa.

Već posle deset minuta kapiten Nabil Fekir podigao je publiku na noge pogotkom sa pola terena. Majstorski je vezista Lavova raspalio po lopti, a ona je čudnom putanjom kao strela završila u mreži golmana Kostila za veliku radost. U 23. minutu novajlija iz Ajaksa Keni Tete je posle kornera povisio na 2:0 i izgledalo je da gostima preti prava katastrofa.

Međutim, dva žuta kartona Serđija Dardera za samo tri minuta totalno su promenila ishod ovog meča, pa je Bordo iskoristio prednost igrača više. Prvo je sjajni Brazilac Malkom u finišu prvog dela smanjio na 2:1, a čak i kada je Lion sjajnom golčinom Bertranda Traorea iz slobodnjaka u 74. minutu poveo sa 3:1 Žirondinci se nisu predali.

Preko Leražea u 88. i još jednog prelepog gola Malkoma u prvom minutu nadoknade kompletirali su preokret i na kraju osvojili bod koji će im sigurno dosta značiti u nastavku sezone. Kakvu levicu ima Brazilac, zaista je sjajno izgledao danas i pokazao da ga s razlogom traže mnogi bogati klubovi.

U ekipi Bordoa Vukašin Jovanović je odigrao ceo meč, ali ništa nije mogao prilikom baražne vatre domaćih fudbalera. Milan Gajić je bio na klupi.

Izabranici Lusijana Favra u roku od dva minuta meča slomili su otpor protivnika, s tim što su golove postizali u oba poluvremena.

Krajem prvog, u 45. minutu Alesane Plea je postigao gol za vođstvo koji će se ispostaviti presudan.

Kažemo presudan, jer je odmah na startu drugog poluvremena Remi Valter u 47. minutu duplirao prednost i tako postavio konačan rezultat.

Pobedu u trećem kolu ostvarila je i ekipa Sent Etjena koja je sa sa 3:0 pobedila Amijen.

Mrežu novog člana Lige 1 načeo je Džonatan Bamba u 13. minutu pogotkom sa bele tačke. Do poluvremena domaći igrači su stigli i do drugog gola i to ponovo iz penala, samo je ovoga puta odgovornost preuzeo Brajan Dabo.

Do kraja meča Dabo je postigao još jedan pogotak, pa je tako Sent Etjen zabeležio i treći trijumf u isto toliko odigranih kola.

Trijumf je ostvarila i ekipa Nanta koja je na gostovanju pobedila Trou, dok su remizirali Ren i Dižon (2:2), kao i Monpelje i Strasbur.

Prošle sezone Nica, a ove bi to mogao da bude Sent Etjen! Zeleni igraju maestralno na startu sezone u Ligi 1, a u trećem kolu su ubedljivo savladali Amijen sa 3:0 i sačuvali maksimalan bodovni saldo.

Ceo posao Sent Etjen je praktično završio u prvom poluvremenu kada je stekao dva gola prednosti. Doduše, oba su postignuta iz penala.

Prvi je iskoristio Žonatan Bamba u 13. minutu, a drugi put je bio precizan Brajan Dabočetiri minuta pre kraja prvog poluvremena.

Drugim pogotokom na utakmici, u 67. minutu, Dabo je zaokružio sjajnu partiju i stavio tačku na ubedljivu pobedu.

Već pomenuta Nica u ovom kolu upisala je prvi trijumf u šampionatu i to na svom terenu protiv Gengana. Bilo je 2:0, a pogotke su postigli Alasan Plea i Remi Valter. Ipak, prema prikazanoj igri, gostujuća ekipa zaslužila je makar počasni gol.

A prvu trojku u novom šampionatu zabeležio je i Klaudio Ranijeri sa ekipom Nanta. Kanarinci su kao gosti savladali Troa sa 1:0 iako su od 34. minuta igrali bez isključenog Šidozi Avazijem. Argentinski napadač Emilijano Sala je devet minuta pre kraja dao jedini gol na utakmici.