BEL: Briž konačno slavio!

Prva pobeda aktuelnog šampiona još od 24. februara!

Fudbal 26.04.2017 | 23:26
Konačno malo sreće za navijače Briža. Aktuelni prvak Belgije pobedio je na svom terenu Ostende sa 3:1 u meču petog kola plej-ofa nacionalnog šampionata i na neki način pokazao znake oporavka posle poraza od Anderlehta u derbiju prošlog vikenda.

To je plavo-crnima bila prva pobeda u šampionatu od 24. februara i nastavio je borbu za drugo mesto na tabeli, pošto se čini da je lider Anderlejt već sada nedostižan.

A sve je opet počelo loše po Briž i delovalo je da će navijači ovog kluba ponovo morati da piju lekove za smirenje. Gosti su u 15. minutu došli do prednosti kada je Landri Dijamita bio najsnalažljiviji pred protivničkim golom.

Međutim, u nastavku utakmice Briž se konačno probudio i za samo dva minuta napravio je potpuni preokret.

Prvo je Jele Fosen u 32. minutu izjednačio, a onda je maltene u prvom sledećem napadu Briža pao novi gol, a strelac je bio Hoze Iskijerdo.

Isti igrač je u 69. minutu iskoristio asistenciju Klaudemira i postavio konačan rezultat.