Umro general Ratko Mladić
Nekadašnji komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske general Ratko Mladić preminuo je u pritvorskoj bolnici u Hagu u 83. godini, izjavila je Srni državni sekretar u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava Srbije Lidija Pavićević.
Republika Srpska 27.08.2026 | 14:27
Ona je rekla da je tu informaciju dobila od generalovog sina Darka Mladića.
General Mladić se od 2024. godine nalazio u pritvorskoj bolnici u Hagu, gde je poslednjih godinu i po dana bio vezan za krevet, a Mehanizam za krivične sudove u Hagu se oglušio na zahtjeve da iz humanih razloga bude pušten na liječenje u Srbiju.
Srpski general je pretrpio je više moždanih udara, a poslednji je doživeo 10. aprila.
Imao je ozbiljna kardiovaskularna oboljenja, povišen krvni pritisak,neurološka oštećenja, kao i probleme sa bubrezima.
Više puta je zbog toga bio hospitalizovan i podvrgavan različitim medicinskim i terapijskim zahvatima, uključujući i operativne intervencije na srcu i nozi.
(Tanjug) Foto: Tanjug

Novi skandal specijale MUP-a RS na Palama: Među maltretiranim gostima i ambasador Srbije i konzul Bangladeša
25.08.2026 | 21:01