Opština Višegrad diže milionski kredit za gradnju bazena

Opština Višegrad se kreditno zadužila za dva miliona KM, od čega je milion namijenjen za izgradnju otvorenog bazena u Višegradskoj banji. Da li je skoro završen bazen, koji je gradila vlast SDS-a, od strane nove vlasti „zatrpan“ ili nije imao potrebnu dokumentaciju?

Republika Srpska 10.07.2026 | 15:11
Opština Višegrad diže milionski kredit za gradnju bazena

Jednoglasna odluka odbornika Skupštine opštine Višegrad o kreditnom zaduženju od milion konvertibilnih maraka za gradnju otvorenog bazena pored Rehabilitacionog centra u Višegradskoj banji izazvala je različite reakcije opozicionih stranaka i građana.

Dok vlast predvođena SNSD-om tvrdi da je projekat dobar za građane i da će zadržati turiste, drugi se osvrću na prethodnu, prekinutu gradnju gradskog bazena na Gradskom stadionu.

„Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević ne prestaje da iznenađuje. Pored toga što je opštinu uništio demografski, privredno, moralno i na svaki drugi način, dolaskom na vlast prekinuo je projekat izgradnje akva-parka koji je započeo njegov prethodnik Slaviša Mišković i u koji je do tada uloženo oko 900 hiljada KM.

Nova vlast je uložila 1,6 miliona KM da se projekat prekine i bazen zatrpa, s obrazloženjem da Višegrad nema dovoljno sunčanih dana. Poslije toga su pompezno najavljivali najmoderniji akva-park u Evropi, a od toga nema ništa. Sada se diže kredit iako je opština prezadužena za narednih deset godina“, kaže predsjednik OO SDS Petar Mikavica.

U Odjeljenju za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove opštine podsjećaju da je projekat bazena u Višegradskoj banji završen prije šest godina, da će radovi početi u septembru i da će se u njemu koristiti i termalna voda.

„Nijedan bazen u Višegradu nije zatrpan. Prethodni projekat izgradnje akva-parka formalno-pravno nikada nije ni postojao jer za njega nije bila izdata građevinska dozvola. Građevinski inspektor je 2016. godine obustavio radove na izgradnji akva-parka i bazena kod stadiona.

Na mjestu gdje je bila planirana izgradnja bazena, sredstvima koja je opštini dodijelila Republika Srbija, sagrađeno je veliko dječije igralište“, rekao je načelnik Odjeljenja Dejan Krsmanović.

„Odluka je donesena i građani Višegrada i turisti imaće bazen sa termalnom vodom, što će obogatiti turističku ponudu grada na Drini“, rekao je predsjednik Skupštine opštine Srpko Baranac.

Građani su ili ravnodušni ili skeptični, ali se svi slažu da je bazen potreban Višegradu.

Centar Višegrada leži na obalama dvije rijeke, Drine i Rzava, a nema gradsku plažu niti uređeno kupalište. Građani se u ovim ljetnim danima rashlađuju u bazenima u susjednim opštinama Rudo i Rogatica, dok i Čajniče ima svoj gradski bazen.

(BN) Foto: BN

Komentari / 0

Ostavite komentar