Zatvaranje rudnika Ljubije budžet će koštati 35 miliona KM

Narodni poslanik PSS/PDP Bojan Kresojević upozorio je da zatvaranje Rudnika Ljubija predstavlja još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti.

Republika Srpska 26.06.2026 | 13:21
Zatvaranje rudnika Ljubije budžet će koštati 35 miliona KM

"Rudnik Ljubija - strani okupator ga je otvorio, domaći uzurpator ga zatvara. Zemlja koja leži na prirodnom bogatstvu mogla bi da živi kao Švajcarska, ali samo kada bi je vodili dobri domaćini. Umjesto da se bori za nastavak poslovanja, vlast olakšava gašenje. SNSD je nezakonito iz Fonda solidarnosti isplatio 6 miliona KM za obaveze vlasnika prema radnicima. 600 porodica će ostati bez egzistencije, a vlasnik će rasprodati imovinu", kaže Kresojević i dodaje:

"Zatvaranje Ljubije budžet će koštati dodatnih 35 miliona maraka, kako bi se nadomjestili gubici Željeznica Republike Srpske. Sve ovo plaćaće se godinama, kroz otplatu preskupih britanskih kredita. Zato cijenu loše vlasti ne plaćamo odjednom. Plaćamo je na rate", navodi Kresojević.

https://www.instagram.com/reel/DaC5Wn1obb8/?igsh=MWgyMjFxNGVuc2poMw

(BN) Foto: BN 

Komentari / 9

Ostavite komentar
Name

Srbac

26.06.2026 13:33

Ovaj je vise dosadan. Obican mediokritet, cilj su mu glasovi.

ODGOVORITE
Name

Oli

26.06.2026 14:24

Vi uz srpca ste teski odron ko i vase selo#slijepo crijevo🤮

Name

Smislov

26.06.2026 13:50

Do kada ćete da miješate dva različita rudnika. Misle na Omarsku, a govore Ljubija. Nema više rudnika Ljubija, postoje nalazišta rude, ima istorije, ali se u Ljubiji i oko nje, decenijama ruda ne eksploatiše. Ni FK "Rudar-Ljubija" ne postoji, sada je "Rudar-Prijedor". Moram da objasnim ovima što su vazdušno udaljeni par desetaka kilometara od tih destinacija. Bilo, više nema. Zatvoren je rudnik u Omarskoj koji je duplo bliži Banjoj Luci, nego Ljubija.

ODGOVORITE
Name

A jel to

26.06.2026 14:18

Cekajte nisam dobro shvatio, jel se to Kresojevic namece kao dobar domacin? Vidjeli smo to sa terenima

ODGOVORITE
Name

Re A jeli

26.06.2026 14:27

Neka te mesar i dalje tranžira botino

Name

RS

26.06.2026 14:20

Opet ovaj slino,u sve se razmije,juče o borcima,danas o udnicima,teško nama ko nam drži slovo po medijima,Vukan je za njoh institucija....

ODGOVORITE
Name

Re Rs

26.06.2026 14:26

A tebi Baja odgovara i ostali starci zato nam u jeste ovako.Dotični jw bio student generacije🤬

Name

uhhh

26.06.2026 14:27

Ovaj ne zna razlikovati ljubiju od Omarske.

ODGOVORITE
Name

Pajo

26.06.2026 14:27

Gdje ti je tvoja publika iza, ne pika se..

ODGOVORITE