Dr Blagojević: Krivična strana uništenja vozila Narodne skupštine Republike Srpske
Predmetni slučaj u kojem je Anja Ljubojević, potpredsjednik Narodne skupštine Republike, slupala službeni automobil Narodne skupštine, vrijedan 60.000 KM, i prouzrokovala na njemu totalnu štetu, drugim riječima uništila ga, nema samo strane moralne i političke odgovornosti, već ima i krivičnopravni momenat, odnosno stranu.
Republika Srpska 06.06.2026 | 20:21Dr Milan Blagojević
To što je Ljubojevićka, kako sama kaže, službenim autom upravljala u 4 ujutro, vraćajući se sa privatne fešte na kojoj je "popila par pića" i u toku vožnje "pogledala u telefon", jesu zaista pitanja da li je (a naravno da nije) moralno da potpredsjednik parlamenta koristi službeno vozilo za privatne svrhe u gluvo doba noći (za prevoz sa privatne fešte u 4 ujutro), te da li je (a naravno da nije) moralno i politički ispravno da poslije svega rečenog ona i dalje bude potpredsjednik Narodne skupštine Republike Srpske.
Međutim, ovaj događaj ima i svoju krivičnopravnu stranu, jer je Ljubojevićka takvim svojim ponašanjem učinila i krivično djelo oštećenja tuđe stvari iz člana 240. Krivičnog zakonika Republike Srpske, pošto je tom prilikom na službenom vozilu kojim je upravljala prouzrokovala totalnu štetu, kako su prenijeli mediji, koji su izvijestili i da se radi o vozilu "Audi" koje je Narodna skupština nedavno platila između 60.000 i 65.000 KM.
Osnovni oblik navedenog krivičnog djela (član 240. stav 1. KZ RS) čini ko uništi, ošteti ili učini neupotrebljivom tuđu stvar, do čega može doći i na način na koji je to učinila Ljubojevićka kritičnom prilikom, za šta zakonik propisuje da će se učinilac kazniti novčanom kaznom ili kaznom zatvora do dvije godine.
No, ako je djelom iz stava 1. učinilac prouzrokovao znatnu štetu, to je već teži oblik krivičnog djela oštećenja tuđe stvari, za koje je članom 240. stav 3. KZ RS propisano da će se učinilac kazniti kaznom zatvora od jedne do pet godina.
Imajući sve to u vidu, sada su na potezu ne samo moral i politika, već i pravna država oličena u MUP-u Republike Srpske, Okružnom javnom tužilaštvu u Banjaluci i Narodnoj skupštini Republike Srpske.
Naime, krivično gonjenje za navedeno krivično djelo preduzima se po prijedlogu oštećenog, što je u ovom slučaju Narodna skupština na čijem vozilu je Ljubojevićka prouzrokovala totalnu štetu. Ako Narodna skupština ne podnese prijedlog za gonjenje biće to udarac toj instituciji i pokazatelj njenog odnosa prema vladavini prava.
A ako Narodna skupština podnese prijedlog za gonjenje, ali to ipak dalje ne preduzmu MUP i javno tužilaštvo u Banjaluci, i to će biti poraz države i vladavine prava.
Za kraj treba naglasiti da je Ljubojevićka rekla, kako su prenijeli mediji, da je prije nego što je počela vožnju službenog vozila kritičnom prilikom, "bila na fešti" na kojoj je "popila par pića", što bi značilo da je konzumirala alkohol i zatim upravljala pomenutim službenim vozilom.
To govori o njenom subjektivnom odnosu prema ovom djelu, to jest da nije sve to učinila iz nehata nego eventualnim umišljajem, a upravo tim oblikom umišljaja se, pored direktnog umišljaja, može učiniti krivično djelo oštećenja tuđe stvari.
Eventualnim umišljajem je učinjeno krivično djelo, kaže Krivični zakonik (član 32. stav 3), kada je učinilac bio svjestan da usljed njegovog činjenja može nastupiti zabranjena posljedica, ali je pristao na njeno nastupanje.
Primijenjeno na konkretni slučaj to znači da je Ljubojevićka svjesna da ona, nakon što je "popila par pića", usljed tog svog činjenja može izgubiti kontrolu nad vozilom kojim upravlja u takvom stanju i da usljed toga može prouzrokovati totalnu štetu na tuđem vozilu, ali ona uprkos tome ipak u takvom stanju upravlja tim vozilom, čime pristaje na nastupanje takve posljedice.
O takvom njenom subjektivnom odnosu svjedoči i ono što je takođe izjavila, a prenijeli mediji, rekavši: "pogledala sam u telefon i to se dogodilo".
Drugim riječima ona ovim priznaje i da je, sve i da na fešti nije pila alkohol, za vrijeme dok je upravljala vozilom pogledala u telefon, iako je svjesna da i samo time preduzima ne samo radnju koju zakon zabranjuje, već i radnju zbog koje može izgubiti kontrolu nad vozilom te prouzrokovati štetu na tuđem vozilu.
No, uprkos tome ona ipak gleda u telefon dok vozi, čime takođe pokazuje svoje pristajanje na nastupanje zabranjene posljedice u vidu prouzrokovanja znatne štete na vozilu Narodne skupštine.
Dr Milan Blagojević
Foto: BN

Komentari / 159
Ostavite komentarAlo
06.06.2026 20:38Bila u laktasima lokala sa bojicem. Ali desilo se moze svakome. Bog je upizorio na njen zloban jezik. Jer ju je snsd nju i stevandica zaduzio da provocira ovaj srpski opozicioni blok.
ODGOVORITERe Alo
06.06.2026 22:30Nije se desilo svakome jer u normalnoj državi niko ne vozi službeni auto pijan, vraćajući se sa privatne proslave. Takve trajno odstrane od politike i korišćenja državnog novca. Ali, pošto mi nismo normalna država, kod nas se ljudi sažaljevaju nad ovom osobom a o ostavci niko ni ne pomišlja.
Re
07.06.2026 00:47Tačno . Bog je upozorio.
Raso
07.06.2026 09:02Ona je pogan u zloj organizaciji. Opomena, mada je nije ni zasluzila!
Borac
07.06.2026 09:30Bahata glupača pijana službeni automobil u privatnoj režiji.. Bahatost
Ре
07.06.2026 10:11Dodule davno izjavio, što se mene tiče Košarac je završio sa politikom, pa postoji snimak gdje njena majka kupuje glasove, traži.
Kole
07.06.2026 10:14Pa njoj se očigledno dešava često. Pogledajte njenu izjavu u skupstini gdje sama kaže da je ekstremno brz vozač i da joj je oduzeta vozačka dozvola jer je ogranicenj2 bilo 80 a ona vozila 120. I još kaže nema potrebe da na tom pravcu bude ogranicenje jer je česta kao pista.
Sramota
07.06.2026 10:18Bahatim vozacima nije mhesto ni na kakvoj funkciji a kamoli u Narodnoj skupstini. SNSD je sve srozao i obesmislio.
Zna se
07.06.2026 10:49N8je ona samo ostetila vozilo Skupstine nego i skelu i konstrukciju kao gradjevinski objekat. Ovakvi vozaci koji voze brzo, pod alkoholom i jos koriste telefon su ubice na putu. Da je bio dan, da li bi poginuli radnici na skeli? Odvratno.
Istocno Sarajevo
07.06.2026 11:07Ti si čerko tatin sin........hvalila se u NSRS kako je extremno brz vozač i u Glamoću joj Federalna policija uzela vozačku jer je vozila 120 km/h a ograničenje 80, pa kaze dalje , cesta ravna kao pista , nema logike da se brze ne vozi......i tako ova muskobara pijana, nadrogirana, brza vožnja, mobilni.....napravi udes i stetu preko 100.000 km na autu i objektu, unistila skelu i gradilište, i takvi su naveli srpstva i busaju se po prsima s tri prsta .......a vi opet zaokruzite za SNSD , idite u crkve i hramove, litije, parastose, dizite krstove, popijte koju čašu rakije i vekajze s neba da vas Bog obraduje milionima i blagostanjem, a političari nek uzimaju milione, bahate se, kradu , a Vasa djeca preko grane bez povratka.....toliko o srpstvu od mene i moje procardanr 4 godine u rovu da bi nas stoka i ološ vodio u nestanak i gasenje RS
Pjano
07.06.2026 12:02Zato ja ne pijem kad vozim samo kad stanem.
Uhh
07.06.2026 14:24Izadje joj na nos Zeljkoviceva festa. Toliko je bila dobra festa da se neuredila podpredsednica skupstine.
rere
07.06.2026 15:48Pre će bilo koji stanovnik rs videti zatvor nego ona.
Sad novi kredit
07.06.2026 16:44Za novi auto.
Mircina
08.06.2026 05:50Tesko ovoj drzavi kakve budale i olosi ruse njen ugled i sramote srpstvo.
Re
08.06.2026 08:49Pa nije tesko lujku napiti.
Ošini
06.06.2026 20:41Samo po zakonu paaa... Kad je kriv neka i odgovara !
ODGOVORITEMentor4
06.06.2026 20:47Ako ovaj slucaj prodje bez ostavke onda ovaj zakon i ova drzava moze da se okaci macku o rep.
ODGOVORITENostradamus
07.06.2026 07:12Ali mi imamo problem, jer nemamo drzavu a imamo politicare koji se ponasaju kao da su „drzavni funkcioneri“, 🦍🦍🦧🦧.
Mentore
07.06.2026 09:58Tako je moja I tvoja drzava Bosna i Hercegovina
sova
06.06.2026 20:50Gospodine, sve ste dobro pojasnili osim onog glavnog, " Kako zakon u ovoj državi nije isti za sve?" ili preciznije "Što se zakon ne primjenjuje prema svima isto?"
ODGOVORITERe sova
07.06.2026 05:33I ptice na grani znaju zašto se zakon ne primjenjuje prema svima isto, zašto to pitati profesora. Pitajte tužioce, sudije itd.
NikolaBL
06.06.2026 20:53Kupicemo mi njoj jos bolje auto, samo to ce se desiti, jer smo stado ovaca.
ODGOVORITERade
06.06.2026 23:59Kupit će dodik drugi u interesu hrvata
Boris
06.06.2026 21:03Da je to izolovan slučaj nije često se to dogadja na žalost i u drugim vladinim resorima pa i u cz RS-a ali je mnogo toga staviti pod tepih ovo nije moglo da se prikrije ovo je zločin prema narodu Rsa
ODGOVORITEOvce
07.06.2026 09:43Tačno.kupićemo mi novo auto.Nije ona uništila tuđu stvar.Sve je to njihovo.Tako se ponašaju,kao da im je babo kupio.Možr im se dok je ovaca.Brzo ćemo mi kupiti novo,prije nego država podnese prijavu protiv dotične lude.
OČEVIDAC
06.06.2026 21:09Dr popusti ženu.To je žena mangup pije do 4 vozi auto i sve prizna.A moglo se sve zataškat.SVE CE BITI U REDU.MOJU PODRSKU IMA
ODGOVORITERe
06.06.2026 22:51Ajd ne seri.Zbog takvih je ovo drustvo davno dotaklo dno.
X2
06.06.2026 23:34Neka tvoje unistava lopino. A sa sobom neka radi takve gluposti.
Rade
07.06.2026 00:01Moglo je da su bi lopovsko sektaski službenici i da je kralj dodik odobrio
OČEVIDAC
06.06.2026 21:12Ljudi uništili celokupnu ekonomiju,fabrike preduzeća vredna 100 miliona ona samo jedno auto.NIJE SMAK SVIJETA NEK JE ONA ŽIVA I ZDRAVA
ODGOVORITEКако се зове..
06.06.2026 21:17..кад високи функционер користи јавно власништво тј возило, у приватне сврхе? Зар ту нема елемената кривичног дјела злоупотреба јавних ресурса или злоупотреба службеног положаја и овлашћења, или како то већ класификује кривични закон?
ODGOVORITEIdealno
06.06.2026 23:07Eto vidis da nema od toga nista... Kazu da ona i drugi sektasi imaju odobrenje za koristenje sluzbenih vozila dan noc. Zalosno ali je izgleda tako!
Nisam profesor.
06.06.2026 21:18Uvaženi profesor nije u pravu jer se u ovom slučsju ne može radit o krivičnom djrlu Oštećenja tuđr stvari, jer se to krivično djelo može izvršit samo DIREKTNIM UMIŠLJAJEM, a ne eventualnim umišljajem. Da bi neko bio optužen za oštećenje tuđe stvari u saobraćaju, potreban je direktni umišljaj, a to bi bilo kad bi učinilac prije nego što je sjeo u tuđe vozilo, odlučio da ga ošteti ili uništi i u tom cilju namjerno udari u zid ili bilo koju drugu prepreku, namjerno sleti sa ceste u provaliju ili preduzme bilo koju drugu radnju kako bi oštetio tuđe vozilo. Zar mislite, da bi Ljubojevićka, rizikovala svoj život u cilju da ošteti vozilo vlasništvo RS? Ditekti umišljaj bi bio kad bi učinilac dovezso vozilo do ivice velike provalije, izišao iz njega i gurnuo ga u istu. Obzirom da je u ovom slučaju nastupila samo materijalna šteta, Ljubojevićka može odgovarat samo za izvršenje prekršaja, a ne za izvršenje krivičnog djels.
ODGOVORITETuzilac, Banjaluka
06.06.2026 22:41Ova anja je nemoralna osoba, bice kaznjena preksajno i politicki mozda, vas komentar je ispravan sa pravne strane.
re nisan profesor
06.06.2026 22:50Dobro receno.Dobar pravnik vodi racuna o svakom detalju jer je svaki detalj bitan.
Ма ајде...
06.06.2026 23:38Одакле извуче сад ову ставку ,,директни"..? 🤔
re
07.06.2026 00:24Druže, polahko. Ne mora postojati direktni umišljaj, već je za postojanje krivičnog djela oštećenja tuđe stvari dovoljan i eventualni umišljaj. U krivičnom pravu (prema zakonodavstvima u BiH i regionu), djelo je kažnjivo čak i ako niste imali izričitu namjeru da nešto oštetite, ali ste bili svjesni da usljed vaše radnje može nastupiti oštećenje i pristali ste na tu mogućnost. Profesor je u pravu. Sreća da je ostala živa jer promašiti i obilaznicu i znakove uupozorenja te probiti zaštitnu ogradu, nije to samo par pića.
Dr
07.06.2026 08:05A nije predumišljaj koristiti vozilo drzavno izvan radnog vremena to je isto kao da si ga ukrao. Znači otudjila koristila u pijanom stanju i unistila. A plus odgovornosti u saobracaju pijana ,koristila mobilni u toku voznje i vjerovatno objesna voznja me primjerena brzina. Sa te strane po novom zakonu velika kazna mozda cak i treajno oduzimanje vozačke ili bar na dug period. S tim sto je njen prekrsaj veci jer ona je drzavni sluzbenik i otudjila je drzavnu imovinu i unistila a upravo treba to da radi da cuva drzavu i imovinu. To je kao kad bi policajac sluzbenim pistoljem opljacko banku . Znaci da plati sve da krivicno odgovara da joj se uzme vozacka i smjena sa svih funkcija odmah .
Gru
07.06.2026 08:21Ne samo umišljajem več i krajnjom nepažnjom što je ovdje slučaj.
Marko Kraljević
07.06.2026 09:55U razvijenim država bi ovakva osoba morala da se podvrgne i psihijatrijskim testovima i tretmanima i to o svom trošku,ona mora da namiri svu štetu što je napravila vlasnicima a za daljne sankcioniranje da i ne nabrajamo.
Stole
07.06.2026 12:56Po vama ispade da policija radi prozivzakonito, jer obavezno podnose krivivne prijave za izazivanje saobracajke u kojoj je materijalna steta prouzrokovana drugom licu veca od 3000 KM. A takvih ksznjenih od strane suda ima veliki broj. Ako je to tako, kako su onda toliki strucnjaci advokati i sudije dozvolili da se postupa i postupaju protivzakonito?
Simo
06.06.2026 21:23Ma neka se ona nije povrijedila kupit će narod drugi auto
ODGOVORITEZdravko
06.06.2026 23:52Ne lupaj znase ko te placa volino jedna
Eeee
07.06.2026 08:47Kažu da je pozitivna na narkotike.
Penzioner
06.06.2026 21:23Bice strogo kaznjena kupovinom jos boljeg i skupljeg automobila
ODGOVORITENeka
06.06.2026 21:28Je ona ziva i zdrava a ostalo po zakonu kao i ostalima
ODGOVORITEHa, ha, ha....
07.06.2026 09:59Kao ostalima, reče ti i ostade živ... Hajde onda i nama 100 miliona na račun kao Viaduktu,.. 300 kao Serdarovu... i sve ostale pokradene, otete i prisvojene pare od narodne imovine. Pa onda možemo pričati o ostalima...ljudi dođite sebi. Ovi nam se rugaju u lice uništavajući sve pred sobom
E nista od kazne!
06.06.2026 21:28Oni su uveli za sebe zakon o imunitetu tako da mogu svašta raditi ali da nikom ne odgovaraju. “Narod će sve pozlatiti” tj. Sve na teret naroda.
ODGOVORITEPetar
06.06.2026 21:31Ajde šta ste zinuli osiguranje će platit štetu a svi koji pametuju nek začepe Svejedno vam ni u dzep ni iz dzepa
ODGOVORITERe petat
06.06.2026 22:38Osiguranje neplaca štetu za vozača koji je pod uticajem alkohola jos ona svjesno kaze popila par pića a za službeno vozilo vozac nasmije imati ni jedan promil alkohola u organizmu tako od toga ništa
RE
06.06.2026 22:56Osiguranje nece platiti stetu,jer je ova debilka vozila pijana.Gori od ove debilke su samo oni koji je podrzavaju i opravdavaju njenu bahatost.
Re
06.06.2026 23:08Jesi ti čuo za maluse? Misliš da osiguranje tek tako isplaćuje štetu. Pojela maca. Sve to na kraju plati narod.
Normalno
06.06.2026 23:11Znači normalno je da se bahatiš, načiniš štetu od nekoliko desetina hiljada maraka i nikom ništa. Osiguranje će platiti. Kao da osiguranju padaju pare s neba.
Baja
06.06.2026 23:34Osiguranje nece platiti ako je bila pod uticajem alkohola, a bila je.
Re Petar iz osiguravajuce kuce
07.06.2026 01:16Mala digresija ,ne postoji na svijetu osiguravajuca kuca koja ce preuzeti troskove nastale stete na vozilu(u ovom slucaju ,ako je vozilo kasko osigurano) ako je vozilom upravljalo lice pod uticajem alkohola ,sto je primjer u ovom slucaju.
Re Petar
07.06.2026 05:36Pijana je bila, osiguranje neće prstom mrdnuti.
E moj
07.06.2026 06:37Perice,mogla je tako i nečije dijete ubiti a ti je braniš,nije bitna materijalna šteta
Re
07.06.2026 08:52Ako je bilo alkohola, nema osiguranja!
Jaroslav
06.06.2026 21:39Nije volan za budale a za alkoholicare i pjanduru posebno.poslije svega da ne da ostavku to bi bilo van svake pameti.
ODGOVORITENije
07.06.2026 06:38Badava neki poslanik predlagao da se pre svakog zasijedanja skupštune izvrši testiranje svih poslanika na alkohol i opijate jer uočljivo je da se ona i Stevandic na svakom zasjedanju čudno ponašaju očiti dokaz da dotična osoba je sklona konzumiranju alkohola
Đuro
06.06.2026 21:44Ovi baati političari se svi nadobudno ponašaju, arče državnu imovinu, kao da im je to đedovina ko i njiov mentor baja da je neki siroma to napravio dobio bi 5 godina zatvora a ona će proći nekažnjeno, živi bili pa videli.
ODGOVORITE000
06.06.2026 21:49нико се из власти не оглсшава о ањиној кривици.да је то учинио неко из опозиције ртрс и атв би то звонили на свавзвона,а наравно да би се сви појединачно из снсд и коалиције утркивали да дају изјаве о томе.срамота,брука,јад,чемер
ODGOVORITENuto
06.06.2026 21:54Nije ovo stvar MUP-a nego SNSD-a - privatna je to "drzava" RS.
ODGOVORITEZabrinut
06.06.2026 21:56Gotovo da nema nacina na koji nisu uspjeli da ocerupaju ovu jadnu drzavu a da su samo Zeljkovic i Nesic omirisali bajbokanu. Ne bi me zacudilo da i oni to sutra debelo naplate kao Miskovic.
ODGOVORITEJoja
06.06.2026 21:58Zaobadala se...
ODGOVORITEJa
06.06.2026 22:48Zaobadala se ona dobro ali taj anjic kostade narod 60 hilhada maraka.skupo njeno obadanje.boe brat.
Mišo
06.06.2026 22:00Znam momke koji su čovjeku oštetili auto šteta je bila 400 km nisu imali od čega da plate otišlo je na sud dobili su po 6 mjeseci zatvora i 2700 km sa kamatama da izmire štetu kazna je bila solidarnana tako da je jedan izmirio a drugi se izvukao pobjegao vani.Za sirotinju ima zakona da nije platio otišao bi 6 mjeseci u zatvor za štetu od 400 km.To vam je oštećenje tuđe stvari ali ta Alapača će se izvući niko je neće ni pitati za to već sutra je čeka novi automobil.Pijana,luda to svi znaju,bahata,bezobrazna takvi odgovaraju ovoj ne narodnoj vlasti teško nama šta drugo reći.
ODGOVORITEUrke
07.06.2026 07:38Ko je kriv tim momcima što nisu članovi SNSDa.
Meks
06.06.2026 22:01Narodno vozilo, službeno državno vozilo koristi se za pijančevanje. Nije jedina. Koliko je bila pijana kada nije videla cestu?
ODGOVORITE?
07.06.2026 08:55Kupljena vozacka. Oduzeti doživotno.Takvi nisu ni sposobni položiti vozači ispit bez stimaljke.
Nikola
06.06.2026 22:06Ako ovo prodje bez posljedica po Anju Ljubojević jasno je da živimo u državi gdje su jednaki i jednakiji i da zakon ne vazi za sve. Ja sam poreski obveznik i od moje jadne plate idu pare za taj Audi dok ja idem pješke jer nemam ni za auto ni za gorivo.
ODGOVORITEČiča
06.06.2026 22:07Sad će njoj gicko prasić oduzeti riječ po članu160 hahaha
ODGOVORITECane
07.06.2026 16:06GICKO JE ZA OVO IKRIV VOZACI KOJI DUZE VOZILA SU OBAVEZNI DA VOZILO DRZE PARKIRANA A NE DA ONI ODMARJU A OVAKE LUJKE DA SE VOZAJU PO CIJELU NOC.
Zar ne
06.06.2026 22:08Zaduzila je ona Milu jer se lazno izjasnila kao Hrvatica
ODGOVORITES predumisljajem
06.06.2026 22:49Vidjeli i ucili od Baje.Sramoti cijeli narod kome ne pripada.
Aha
06.06.2026 23:01A jes ga zaduzila, kao da je ne znam sta. Pa da nije ona se izjasnila, dosao bi neko drugi. U redu stoje da se izjasne i kao konji, samo da dobiju funkciju. Ispade ona jadna, zrtvovala se.
Arsić
06.06.2026 22:08Hvala doktoru na objašnjenju a dotična treba da podnese ostavku i da plati nastalu štetu i naravno da sve to dobije sudski epilog tj.kaznu za počinjeno i oduzimanje vozačke dozvole po slovu zakona.
ODGOVORITEMicun
06.06.2026 22:50Nema zakona za ovaku mafiju,zakon je samo za one koji svojim glasom postavljaju ovake lujke na vlast.
Mrš, Arsiću!
07.06.2026 07:45Svako ko voli Srbe, RS i Srbiju ne smije biti krivično gornje za bilo šta!
Pravda
06.06.2026 22:10Dobro je pa nije smrkala, sta je 60.000 km kupice narod novi auto nek je ziva glava U RS se zivi najbolje
ODGOVORITEAlo
06.06.2026 23:39Ona mi najvise lici na nikolinu rudic iz laktasa .Pila ko.smug i bila odbornik u laktasima ispred snsd. Sada jadna propila propala i imala neke brakove i sada postala psihijatarski slucaj. Tako neka ova djevojka vodi racuna. Ko visoko leti nisko pada.
Danijela
07.06.2026 03:25Kao nje bila pjana par pica.100 posto steta kazu ljudi kad dernula kao bomba da je pala.Od vozila nista nema sreca sto je vozilo novije pa ima arbage na sve strane..Nema otog nista.Pojela maca.Obicna lujka lezbejka i krava ustaska..Neka molu boga sto je sačuvao..
Kojo
07.06.2026 10:53Ova Anja najvise lici na Dusanku Malkic kopirana faca orginal.butra ziva
Gale
06.06.2026 22:36To je SNSD i njihova vlast i njihovih satelita bahato neozbiljno nestručno , i drugi su tako radili samo nisu imali dovoljno vremena da se pokažu, ko god dođe na vlast ponaša se bahato neodgovorno neozbiljno ima ih koliko hoćeš koji tako rade, struka i obrazovanje je totalno nebitno i degradirano , čak ako si stručan teško ćeš i posao dobiti,
ODGOVORITEGog
06.06.2026 22:41Ne zelim da branim ponasanje Anje Ljubojevic, mislim da je za svaku osudu ovakvo ponasanje, cak i da je vozila vlastito vozilo. Medjutim, mislim da kolega Blagojevic nije u pravu. Naime, ukoliko bi se prihvatila ovakva teza Blagojevica, onda bi u svakom slucaju kada neko sa tudjim vozilom sleti u kanal cinio krivicno djelo Ostecenje i oduzimanje tudje stvari iz clana 240. stav 1 KZ RS.Medjutim, u konkretnom slucaju se radi o svjesnom nehatu, a ne o eventualnom uumisljaju, jer kada neko sjeda u vozilo pod dejstvom alkohola on ima namjeru da se sa vozilom preveze do odredjenjog mjesta, a ne da unisti ili osteti tudje vozilo i da na taj nacin ucini navedeno krivicno djelo. Smatram da ovdje nema djela, vec da je ucinjeno nekoliko prekrsaja.
ODGOVORITECane
06.06.2026 22:4660000 sunce ti žareno ode niz vodu??Živa ti nama bila i ozdravila brzo,ali nemoj više da te gledamo ni u skupštini ni na nekoj drugoj funkciji.Nije to za tebe.
ODGOVORITESmije
06.06.2026 22:50Li joj mudimirova policija oduzeti vozačku i procesuirati je za totalnu štetu koju je napravila u pijanom stanju nad službenim automobilom u gluvo doba ili će samo platiti pola kazne a totalnu štetu ionako glupi narod plaća i glasa za ovakve morone na svim izborima do sad,ili će zataškati ovaj slučaj jer se radi o vozilu u državnom vlasništvu koje vedri i oblači.
ODGOVORITEMinhauzen
06.06.2026 22:57Sreća pa ovde ne treba kamera, inače da treba, nebi radila, kao što u Srbiji nikada ne radi ni jedna da bi zaštitili lopove u svojim redovima. U Doljevcu nije radila, kada je mladi Mitrović ubio devojku, nije radila, u Savamaloj nije radila, ali kada je Milojko Pantić pijan udario u murijaško vozilo, to je snimilo 10 kamera u HD rezoluciji. Poslije su nam krivi ustaše i teroristi iz Kanjiže.
ODGOVORITEOČEVIDAC ZA Re
06.06.2026 23:01Djesi
ODGOVORITEJoj
06.06.2026 23:05Dr Blagojevic malo skrenuo s kursa. Izgubio se kako nije u struci vec duze vrijeme. Doktore, prvo, to krivicno djelo sto spominjete se ne odnosi na saobracajne nezgode. Po toj logici bi svako ko napravi udes i nekome polupa auto krivicno odgovarao. To sto Vi spominjete je u slucaju namjernog unistavanja tudje imovine, a sigurno ne u slucaju lupanja sluzbenog vozila koje sama vozi. Drugo, ona je potpredsjednik NSRS, ona ima imunitet, dok god je na toj funkciji nece ni na koji nacin odgovarati. Tek ako da ostavku ili dobije otkaz, moze je se teretiti. To biste Vi, doktore, morali znati.
ODGOVORITENikon
07.06.2026 11:06Mislim da si u pravu. Do skoro sam radio saobraćajnoj policiji 28 godina i prije je bila ta stavka da se vodi krivični postupak, ako je šteta na tuđem vozilu bila veća od, čini mi se 3000 km, nekad davno. Zadnjih 15, 20 godina nema dana da neko ne slupa tuđe skupo auto i niko ne odgovara krivično, već samo ako je neko smrtno stradao ili je zadobio teške povrede. KD djelo ostećenje tude stvari se pokreće na zahtjev oštećenog i ako bude, može da je oštećeni (Vlada) ne tereti.
Re Joj
07.06.2026 13:49Imunitet se odnosi na sve poslanike ali samo za izgovorenu riječ, osim naravno ne odnosi se na Vukana.
искрено,
06.06.2026 23:30ја очекујрм да ће овај догађај са ањом њи винути у висине,као кошарца пијсњчење по сарајеву за вријеме короне.додик таквенкабадахије награђује министарским фотељама.дакле,врло могуће да ања експрексно добије фотељу министарску.таква сорта као она биће награђена од бахатог вође
ODGOVORITECrni
06.06.2026 23:30Priznace krivicu i dobit novi auto
ODGOVORITEPd
06.06.2026 23:51Koliko njih koristi sluzbeni auto svaki dan privatno ? I vikendom ! Provjerite malo pa pisite o tome.
ODGOVORITEOČEVIDAC ZA ARSIC
07.06.2026 00:08Šta bi trebao da uradi ministar energetike
ODGOVORITEB78
07.06.2026 00:37Zna li se šta je Milorad rekao?! Ok, ako da ostavku, nema veze... Biće negdje pomoćnik ministra i opet i ovce na broju i vuci siti. Skupiće kolege pare za štetu, kupiće država nova "kola"... Ali šta ćemo sa bahatim ponašanjem?! Nje i svih ostalih?! Stvarno je poniženje da jedna žena ovo napravi i da izjavi to što je izjavila.
ODGOVORITEBecka analiza
07.06.2026 01:08Damu pod hitno oslobodit, djelo se moze svakom desit i obavezno njoj specijalno kupiti helikopter. Nema potrebe teretit morala je malo popit , pice je za junake i junakinju , neka se zivi jako i uspjesno.
ODGOVORITEOz
07.06.2026 01:38Sacemo vidit jel zakon se primjenjuje za sve isto il oni mogu i ubijat narod na ulicama prodju nekaznjeno crvena sekta ce to zataskat
ODGOVORITEPero Galic
07.06.2026 01:39Nadam se da je momak u redu i da nije mnogo povrijedjen
ODGOVORITEOz
07.06.2026 01:41Gicko prasic ce to ukrast na narodu nek lupa kad joj je bog dao pravo
ODGOVORITERambo
07.06.2026 01:54Bio je i Real Madrid dole pa opet Šampion , diče se i naša Anja , trebala si Kono po Sokulji kao onaj Real Madrid iz Zenice ! Dedina Rakija nije za Pišulje !
ODGOVORITEFIX
07.06.2026 03:28Pušite svi poumirajte jade.OKTOBAR SUDNJI DAN
ODGOVORITEOČEVIDAC
07.06.2026 03:33Volim te LIJEPA SI
ODGOVORITELibra
07.06.2026 04:53Mozda joj se ucinio Vukan pa da ga kucne 😂😂😂
ODGOVORITEUsa
07.06.2026 06:51Alkohol i voznja NEidu zajedno Oduzimanje vozacke,poeni,kazne,ponovno ponavljane ispita itd….
ODGOVORITEХаха
07.06.2026 07:31Dr prava ne trabunjaj , ako je gospođa rekla da je popila "par pića" ne znači da je popila alkoholna pića ili neka druga nedozvoljena pića što su zabranjena za vožnju. Mislim nije tvoje bilo da odmah izlijećeš i komentarišeš ovaj "ludi" slučaj jer ipak si ti nekakav dr prava. Sam sebe ponižavaš za pišanu koju stoju km.
ODGOVORITEPele
07.06.2026 07:36Kriv je i vozač.Zašto je pustio da sama vozi ako je vidio da pije.
ODGOVORITEPošto je
07.06.2026 07:38...Hrvatica, pošto voli RS, pošto ne voli bih, treba da joj se oprosti! Pa šta treba da ne pije i ne festa? Pa nije RS džamqhirija! Ne vlada primitivni šerijat! Hrišćani imaju prava da piju i voze i gledaju telefon i ako se nešto desi, oprostiti i to je to!
ODGOVORITEZoka
07.06.2026 07:42Da je ovo Vukan uradio gicko Stevandić bi do sada ima 3 konferencije za medije u kojima bi tražio da osude čovjeka na 5g robije i da ga za sva vremena uklone iz politike.
ODGOVORITEPm
07.06.2026 07:54Zasto ista nije alkotestirana na licu mjesta????????
ODGOVORITEРе
07.06.2026 08:03Za par dana, ova izjava nije dobra, nisam popila par pića, nisam gledala u telefon, imala sam potres mozga a nabavke auta nikad nisu sporne i za to uvijek ima para.
ODGOVORITEJovo
07.06.2026 08:08Ovo je Republika Srpska,kakvo pravo i kakav sud?To je samo za običan narod,vlast je tu zaštićena ko međedi.
ODGOVORITEB Lučanin
07.06.2026 08:13Mogla je kučka drogirana da ubije nekoga dobro je da se tako završilo
ODGOVORITEGru
07.06.2026 08:19Prema vrijednosti uništene imovine i način na koji je uništeana imovina ovo je krivična odgovornost.
ODGOVORITEДа
07.06.2026 09:32Svi mi to znamo pa čak evo i dr prava
Ja
07.06.2026 08:26MA AK9 SE OVO NEKAZNI ONDA SVI VOZACI TREBA DA BOJKOTUJU PLACANJE KAZNI JER ZAKON NE POSTOJI SAMO ZA OBICNE GRADJANE BOJK9T PLACANJA PREKRSAJNIH KAZNI
ODGOVORITESaša
07.06.2026 08:26Moguće i da je zaspala tokom vožnje al na stranu to, niko ne spominje kako i ko joj je dao vozilo za privatne poslove. Da li neko upravlja voznim parkom ili kako se kome ćefne pa uzme državno auto!
ODGOVORITEMarko
07.06.2026 08:38Sve ste u pravu, i da treba da krivicno odgovara, i da treba da podnese ostavku, apsolutno sve, ali ovakva doza radosti, sto se to njoj desilo, e to moze samo BN, a radovati se tudjoj nesreci, znamo sta donosi
ODGOVORITERe
07.06.2026 15:35Pa ta lujka se izivljava na Srbskim poslanicima u skupstini. Ovo sto je uradila to je krivicno djelo.
qqq
07.06.2026 09:35nemojte nije ona to namerno uradila ima ona crvenu karticu od drustva crvenih termita
ODGOVORITEМој коментар
07.06.2026 09:43Нема ништа од одговорности дотичне персоне, узалуд пишеш Благојевићу, најбоље то знаш био си са њима.
ODGOVORITEХаха
07.06.2026 10:28Nije uzalud, dobiće 100 km
Lale
07.06.2026 10:05Da su ovako nešto uradili Mazalica ili npr. Stevandić do sada bi ih razapeli 100x.
ODGOVORITEGru
07.06.2026 11:22Jel' sarkazam?
Rale
07.06.2026 11:52O čemu ti to???
Baja
07.06.2026 10:07Anja Ljubojević,Sanja Vulić,Zora Vidović,..To je danas Republika Srpska...
ODGOVORITEGiovani
07.06.2026 10:07Sve ovo sto je izjavila sigurno je da ce poreci i reci da su novinari slagali 100%..bice nesto trece mala saobracajna kazna..a narode spremite se za kredit da se gospodji kupi drigo auto!
ODGOVORITEBanja Luka
07.06.2026 10:34IMA LI VIDEO SNIMAK OD MJESTA POLASKA DO PROBIJANJA ZASTITNE OGRADE.ZASTO POLICIJA KRIJE.SVE TE KAMERE VIDEO NADZOR NAROD PLACA.ZAHTJEVAM DA SE TO JAVNO OBJAVI,DA SE VIDI KAKO JE DOTICNA VOZILA DO MJESTA PROBIJANJA ZASTITNE OGRADE.NIJE TO SAMO GLEDANJE U MOBILNI.DOTICNA DA PODNESE NEOPOZIVU OSTAVKU.
ODGOVORITEХм
07.06.2026 11:25Nema ništa sakriveno, Vukan je sve do u detalje opisao na Klix kao da joj je bio suvozač ili lični pratilac
Dr Nele Drpajlić
07.06.2026 10:43Pa doktore ne gubi vreme i ne glumi pravnu veličinu, već dve ovo napisano na papir i predsj tužilaštvu. Ako tužilaštvo postupi po tvojoj prijavi, eto materijalnog dokaza da imaš veze sa pravom. Sko ti tužilaštvo I dud odbace prijavu, biće to kraj rvojim pravnim ekspertski slovima. Izaberi nešto drugo, kopaj kanale, popisuj vodomer, ili tome dlično. Polaži nam bar tvoju jednu prijavu po kojoj neki organ postupa
ODGOVORITEKikk
07.06.2026 11:20Ne mogu da shvatim- gdje je njena ostavka????
ODGOVORITEMozda ce dati
07.06.2026 12:08I ja se pitam. Jedini logican sled …
Pravnik
07.06.2026 11:21Pogrijesio si Milane. Na zalost ovo je samo saobracajni prekrsaj jer su nekompetentni pisci Krivicnog zakonika izbazili materijalnu stetu kao krivicno djelo koje je to bilo sedamdest godina. A to ne moze biti ostecene tudje stvari jer se radi o djelu protiv bezbjednosti javnog saobracaja. Kao da je neko to uredio namjerno ali vjerujem da je nestrucnost.
ODGOVORITEG....
07.06.2026 13:45"Pravniče" namjerno ili krajnjom ne nepažnjom. Ovdje je u pitanju krajnja ne pažnja. Pila je alkohol prije vožnje i tipkala poruku u toku vožnje mada je morala biti svjesna kakve to posledice može uzročiti.
Sram je bilo
07.06.2026 11:43Sta da je ubila nekoga? Sta cemo sa tim?
ODGOVORITEDokle ce …
07.06.2026 11:45Ima kod Dodika ovih blentara koliko hocete… ona , Vulicka , Matijevicka … sta rade te zjake u politici?
ODGOVORITEDamke
07.06.2026 11:55Sad će Mile izjavit da je za sve krivo muslimansko Sarajevo.
ODGOVORITEMa nema ništa od toga.
07.06.2026 11:55Da je neko ko nije u sekti, već bi bio iza brave.
ODGOVORITEBors
07.06.2026 13:56Ma udri samo, što nećeš kad nisi ti kupila, narod je ovca svakako...
Goga
07.06.2026 12:42Sad se razumije u puteve, cesta nije bila za ograničenje 80km na sat, jer je kao pista... Pa, da to je ta bahatost, ne treba im struka, oni sve znaju, čas ministri rada, čas generalni direktori banaka, ili ministar poljoprivrede, pa Premijer itd, ali najjači su ovi bez ikakve škole, ali ministri 30 godina, i uništiše sve što postoji. Ima li kraja, zašto dozvoljavamo ovo, tvrdim da je više normalnih ljudi, od ovih dunđera.
ODGOVORITETomas
07.06.2026 13:04Nije šteta sami na kolima ,pitajte izvođača radova koliko skele je oništeno i koliko radnih sati će utrošiti da nastavi radove!A što se Anje tiče ta sramoti Sepsku skupštinu a narod koji navodno predstavlja zasrala je balčaka!
ODGOVORITEГарда 7577
07.06.2026 13:29Чим је она рекла да је попила пар пића (да би ублажила своје недјело) она је била пијана жестоко или назунзана коксом или хорсом.
ODGOVORITEMiki
07.06.2026 14:32Ova lici svakako na boksera samo ne na politicara.
ODGOVORITETN
07.06.2026 16:59Ne daj Bože imati to u kući. Veći nesretluk ne treba. Ali sve prođe pa proće onda i ta njena vladavina. Šta onda misli sa sobom.
Znam ja
07.06.2026 14:56Šta bi joj!!!
ODGOVORITEXxxccv
07.06.2026 15:04Sta cars Cuta malo vise potegnula po onoj pije mala pije ali nosi !
ODGOVORITEKupicu ja
07.06.2026 15:58Anja kupici ja audija, dajem 1001 KM
ODGOVORITEAmbasador
07.06.2026 16:48Dobro je prošla sa kupljenom vozačkom dozvolom. Kako ćemo mi proći kod doktora sa kupljenom ljekarskom diplomom? Neka nam je Bog na pomoći bez obzira kako se zvao.
ODGOVORITE+
07.06.2026 17:29Кривично је гонити. И ОНЕ , КОЈИ ТАКО ТРОШЕ ЛЕЂА И ЖИВОТЕ РАДНИКА И ЊИХОВЕ ДИЈЕЦЕ. РАДНИЦИ РАДЕ ЗА МИНИМАЛНЕ ПЛАТЕ. А ПЛАЋАЈУ СЕ ТАКВИ ОЛОШИ.. БОГ НЕКА ИМ СУДИ.
ODGOVORITE//
07.06.2026 17:31То је у овој РС пракса. Тако раде 20 година и хотеле купују за лоповлук. Све да надокнаде што прије.
ODGOVORITEbrecalo
07.06.2026 22:45I na kraju ce ona da plati kaznu od 3000km a steta je 60.000 i 65.000 KM i sto je najgore do je narod platijo a ona slupala i tako ce narod da plati njenu stetu a ona ce sjesti u Audi a6 koji smo mi jadnici
ODGOVORITEMišo
08.06.2026 05:56Buadaletina na skupštini izjavljuje kako ne treba da se vozi na auto putu 80 kilometara na čas pa zašto postoji brza i spora traka, spora vožnja bez gušenja saobraćaja čuva glavu i vozaču i ostalim učesnicima u saobraćaju a ova lujka kao da joj je Darko Lazić brat,a ona kako se ponaša pitanje ja da li uzima narkotike što niko nikad neće ispitati a da je normalna nije to svi vide ali šute.Ona sve zna juče je sjela za volan ljudi su prešli milione kilometara pa se ništa ne pitaju a guska koja je juče sjela za volan ona bi mijenjala saobraćajne propise znakove ograničenja sve joj je ovo opomena a dokazalo se da jedno priča a drugo radi sreća da budala nije nikog ubila treba oduzeti vozačku za stalno to je ubica bomba na putu.
Ana Marija
08.06.2026 01:43Druze kad joj vidis facu nije nego za sazaljenje.Na kojim drogama je ova.
ODGOVORITELaki
08.06.2026 08:04Lupaš gluposti. Sve su to samo prekršaji i klasična saobraćajna nezgoda a svakoj nezgodi dođe do oštećenja tuđe stvari...
ODGOVORITESova
08.06.2026 13:12Prvo kazna i podnošenje ostavke ko podpresednica Narodne Skupstine ...A ostalo kako je Zakonom Propisano i Čak Zatvorom...nema nedodirljivih ...po nekoj ispada daje ukrala Vozilo...😎
ODGOVORITEМислиоц
08.06.2026 16:46Не мешам се у струку али мислим да су информације о повреди дотичне опајдаре нетачне. Можда је сломила ребро али није имала шта да потресе. Нема информација о подацима алкотеста јер је полицајцу дувала у нешто сасвим друго.
ODGOVORITEPreterali su sa ovim
10.06.2026 00:38kad uhvate nekoh "jadnika",napisu inicijale i da je imao toliko i toliko alkohola u krvi.A ovde,kaze da je pila,gledala telefon,i nema koliko je popila,alkotyestiranje.Zelim reciu,ja sam clan SND-a od 98-me godine.Al pretjeralu si,ovo,nije ni blizu SNSD-a od pre 20 godina.Zelim reci,uclanjujem se u PSS,Drasko,kakav god da je,on je,cestita osoba-trci,trenira,ne pije,vodi racuna o izgledu,a ovi svi ko gisko prasici.
ODGOVORITE