"Pavgord" kupio imovinu propale rogatičke firme

Kompanija Pavgord d.o.o. Foča kupila je kompletnu imovinu Akcionarskog društva Nova tvornica prečistača u stečaju Rogatica.

Republika Srpska 03.06.2026 | 10:39
"Pavgord" kupio imovinu propale rogatičke firme

Pavgord je na licitaciji koja je održana 15. maja 2026. godine ponudio kupoprodajnu cijenu u iznosu od 1.688.731,98 KM.

Ovo preduzeće bilo je u većinskom državnom vlasništvu, a Vlada RS kupila ga u stečaju s ciljem pokretanja proizvodnje, ali taj cilj nije ostvarila.

Vlada RS je  nekoliko puta nudila na prodaju ovo preduzeće, ali bezuspješno, nakon čega je pokrenut stečaj.

Oglas o prodaji imovine Nove tvornice prečistača koji je rezultirao prodajom objavljen je u dnevnoj štampi 27. aprila ove godine.

Na prodaji su bili građevinski objekti i zemljište, osnovna sredstva(mašine, oprema, instalacije...), repromaterijal, alati i rezervni dijelovi, gotova roba (filteri ulja,goriva i vazduha,), nedovršena proizvodnja, kuhinjska oprema, kancelarijska i računarska oprema, ukupne procijenjene vrijednosti 5.064.882,98 KM.

Najniža cijena po kojoj se imovina za javno nadmetanje mogla prodati iznosila je 1/3 od procijenjene vrijednosti, odnosno 1.688.631,98 KM, i po toj vrijednosti je i prodata.

(Indikator

Komentari / 22

Ostavite komentar
Name

Mislođin

03.06.2026 11:13

Znači kupovina se nastavlja, ljudi rade šta hoće, samo su mu loši kadrovi razne fućke Tomići đorđići sve uvezani i krade se i dalje preko održavanja falio se Dojčin kod mice u platčevu da ukradu ko i prije

ODGOVORITE
Name

Reee

03.06.2026 11:38

Ima li drzave gdhe je sipa

Name

Re

03.06.2026 15:48

IZVINI ko je tebi branio da kypis.Bila javna licitacija mogao si ucestvovati I kupiti.Ali ti vise volis da kyckas I komentarise

Name

Pa

03.06.2026 11:57

Pa ovo je prešlo sve granice , ovaj Pavgord će svakako na robiju zbog Alumine ali nije mi jasan Dodik koji bas na ovakav način izvlači novac preko ovog jadnika i gura prst u oko čak i svojim biračima zašto na ovakav način ovo radi , ljudi se samo krste šta se radi i jebu mu sve po redu upravo zbog ovog Pavgorda , Kaje , Nešića , Eleka ……

ODGOVORITE
Name

H20

03.06.2026 12:43

Imaju ljudi pare i nek kupuju....ako moze celu bih nek kupi....

Name

Re

03.06.2026 13:12

Oni su prešli sve granice prije 15 godina. Glupi narod glasa i podržava Milu, koji mu uzima zadnju koru hljeba iz usta. Bitno je srbovanje... Cijene otišle u nebesa. Bitno da sekta ima sve.

Name

Gavrilo

03.06.2026 14:00

Ono što se slažem jer da će Dodik zaglaviti zbog eleka košarca Nešića vulićke ćorića Ćosića debelog Arsenović željene mastila đokića...jednostavno ušli uvukli se ne priznaju Igora Dodika nema šanse da to Dodik mali drži na okupu

Name

Marko

03.06.2026 12:20

Opet Pavgord,ovaj gdje god dodje tu trava neraste a i za sebe ostavlja samo jad i cemer,propast i prevare.Ko njemu dozvoljava da kupuje.

ODGOVORITE
Name

Karolina Petrovic

03.06.2026 12:24

Financijski strvinari kruze iznad Republike po privrednim grobljima sirom nase Srpske! Kakva nam je perspektiva na Londonskoj i ostalim berzama?

ODGOVORITE
Name

ре па

03.06.2026 12:36

у октобру сви гласајмо за др.Бланушу и посланичке листе опозиције.ова крађа оволика коју је омогућио додик нема ниђе на бијели свијет.

ODGOVORITE
Name

mimi53

03.06.2026 13:03

Budite sretni radnici ,danas vam je fabriku "kupio" jedan veliki "biznismen" poznat po pokretanju proizvodnje u Zeljezari ,Biracu,Alumini, Koksari, Ljubiji,i...........kraj vam je vec poznat i toliko puta vidjen. Ali mi imamo Sipu ,Osu ,Tuzilastvo ,koji ce to vec "ispitati ".

ODGOVORITE
Name

Sveto

03.06.2026 13:07

Sve što se prodalo posle rata sve je propalo a tajkuni se obogatili, možda jedno tri firme čestito rade

ODGOVORITE
Name

Ре

03.06.2026 13:10

Stao Stevanović a nastavlja Goci, žalosti i države, svi samo gledaju.

ODGOVORITE
Name

Titan

03.06.2026 13:21

Sve je to milorada lopova imovina što je oplaćko vlastiti narod. Kakvi pavgordi kaje eleci, sve bili čobani prije rata imali po 20 ovaca. Sad milijarde okle lolo, a tuzičastvo bih i republike srpske nek samo sebi da otkaz znate samo ganjat nekog ko je bukvu odsekao ili krao ribu na drini. Ovim dodikovi pod falangama sto plaćkaju ne smijete u oči pogledati. Zali boze zakletve sto ste polozili, idite odlazite stidite se svoje sramote, ljudi milijarde imaju a prije 15 godine i manje imali po 20 ovaca, kako lole iz sudstva kako?????

ODGOVORITE
Name

Хаха

03.06.2026 15:24

Ko je tebi kriv što i ti nisi imao 20 ovaca. Uvijek je bilo ko zna njemu dvije a od kmečanja nema "hajra".

Name

Dragan

03.06.2026 14:53

Firma je otisla u stecaj, kao i sve socijalisticke firme, sad je to neko kupio na javnom nadmetanju i sad je on za vas uzrok svih nedaca u zivotu? Ljudi, probajte da se fokusirate malo na svoj zivot i rijesavajte svoje probleme. Bicete srecniji, obecavam.

ODGOVORITE
Name

re: Dragan

03.06.2026 15:12

Jeste, treba zabosti glavu u pijesak i namazati dupe vazelinom DRAGANEEE

Name

Re dragan

03.06.2026 15:37

Jako si glup ili akademski bezobrazan. Ajde ti uspesni covjece probaj npr kupiti imovinu koja vrijedi pet miliona po strucnim procenama za 300.000.e kad kupis javi se e tad cemo mi hejteri zivjeti svoje zivote. Dotad je to sve moj dragančiću golema enormna pljacka gdje ti ako nisi saradnik placas 10 ari zemlje u pičko.. ima, po mega cijeni a oni podobni kupuju nesto sto stvarno vrijedi u momentu 5. 10. 15 miliona za siću. Tako da da tu dragane se osvjesti na vrijeme gdje zivis, za mene ne brini.

Name

Crni RS

03.06.2026 17:31

Еее сад има да просперира сигурно кад је ови бандити купе !!!

ODGOVORITE
Name

Brko

03.06.2026 18:26

Svi na ulicu da se prosi

ODGOVORITE
Name

Običan čovjek

03.06.2026 21:11

Sve to treba dobro ispitati,odkud tolike pare za kupovinu,šta radi policija,sipa tužilaštvo,narod živi od prvog do prvog,a ovaj stručnjak kupio pola države i još kupuje,preispitati otkud toliki milioni čovjeku

ODGOVORITE
Name

Bosss

03.06.2026 22:24

Svako ima pravo da licitira to je javna licitacija...kad čovjek kupi samo bezveze komentarišete..odete i kupite, čovjek zna posao

ODGOVORITE