LICEMJERNO: SNSD povećava budžet za državne institucije koje navodno hoće da ukinu?! (VIDEO)

Institucije BiH ponovo funkcionišu na privremenom finasiranju jer Budžet za ovu godinu još nije usvojen.

Republika Srpska 02.06.2026 | 20:00
LICEMJERNO: SNSD povećava budžet za državne institucije koje navodno hoće da ukinu?! (VIDEO)

Savjet ministara BiH nedavno je tek usvojio Nacrt budžeta za 2026., koji je danas pao na sjednici Predsjedništva BiH.

Tek kada bude usvojen u Predsjedništvu BiH budžet će nakon toga u Parlamentarnu skupštinu BiH na konačno usvajanje.

Kada će budžet biti operativan ne zna se, vjerovatno krajem godine kao i do sada, ali ono što je sigurno jeste da je iznos Budžeta za intitucije BiH znatno uvećan.

Ove godine povećanje Budžeta je skoro 150 miliona maraka, a za četiri godine koliko su SNSD. HDZ i ,,trojka''  na vlasti, Budžet BiH je povećan  za 500 miliona maraka ili čak 50%. Koalicioni partneri SNSD-a presrećni, jer kako  tvrde,  povećanje budžeta BH znači jačanje države .

A koga je to SNSD-ov ministar finsija u Savjetu ministara BiH Srđan Amidžić nagradio povećanjem budžeta za ovu godinu.

,,Najveće povećanje budžeta SNSD je odobrio za Sud i Tužilaštvo BiH, SIPU, Obavještajnu agenciju. Za one institucije iz kojih pozivaju zaposlene iz Republike Srpske da ih napuste'', pojašnjava predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine  BiH Darko Babalj (SDS) i dodaje da je konačno demaskirana priča o velikom patriotizmu SNSD-a.

.Delegat Kluba Srba u Domu naroda PDP-ov Nenad Vuković podjseća da je SNSD donedavno tvrdio da će bezbjednosnim agencijama i pravosudniom institucijama BiH biti zabranjeno djelovanje na teritoriji Republike Srpske jer su navodno neustavno.

,,Sada tim intim institucijama i agencijama povećavaju budžet i time ih dodatno jačaju. Licemjerno i neozbiljno'', tvrdi Vuković.

Podsjećamo da se budžeti, na svim nivoima vlasti, finasiraju najvećom dijelom iz sredstava koje prikupi Uprava za indirektno oporezivanje BiH preko PDV-a, carina i poreza. Taj novac se onda dijeli na način da se prvo odvoje sredstava za spoljni dug, zatim za institucije na nivou BiH , a ono što ostane dijeli se entitetima, a oni dalje raspoređuju budžetski novac na lokalne zajednice. To u praksi znači što više novca uzme BiH manje ostane entitetima i lokalnim zajednicama.

O budžetu BiH raspravljaće se i narednih dana ili mjeseci jer ko zna kada će on doći pred poslanike na konačno usvajanje. Biće više nego zanimljivo slušati kako će SNSD pravdati višemilinsko povećanje za institucije koje, navodno, žele da ukinu.

(BN)

Komentari / 21

Ostavite komentar
Name

Pa

02.06.2026 20:08

Takva ke Srpska politika uvjek bila

ODGOVORITE
Name

Dragan

02.06.2026 21:27

Ovo je sve samo ne politika.Politikom se bave obrazovani ljudi koji razumiju odgovornost onog što kažu i urade,kako zbog samih sebe tako i zbog ostalih.Ovo više liči na verbalnu raspravu u nekom bircuzu koje se sutradan niko ne sjeća.

Name

agent

03.06.2026 08:11

sve je to Dodičina naredio, da bi sebi pribavio korist novčanu i njima malo...

Name

Borac

02.06.2026 20:11

Grbavi bio na fabrickom podesavanju.

ODGOVORITE
Name

ЖИКАЖ

02.06.2026 20:31

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА РС

ODGOVORITE
Name

Mišo

02.06.2026 20:39

Oni bi da se mi svi pobijemo, mrzimo, da ne saradaujemo a da oni onda mogu da manipulisu sa nama. Ako ja ostavim posao kako to traži onaj sto nas najviše krade , ko će plaćati moje račune i hraniti moju djecu? Nikada neću nasjesti na njegovu šuplju priču i radicu gdje god ima para da se pošteno mogu zaraditi i biću dobar sa svakim ko je čovjek.

ODGOVORITE
Name

Laci1966

02.06.2026 20:58

Samo mogu reć svaka čast Bravo

Name

Re Mišo

02.06.2026 23:12

Naravno gledati od čega se živi a vjeru i porijeklo niko nikom nemoze oduzeti niti silom dodati. Bitno je da je covjek savjestan, pošten ne ovisno na vjeru i naciju.

Name

гледај,

02.06.2026 21:02

овог јада и чемера сања вулић,радмановић,позади којић и шпирић.пропасти морамо,нема нам спаса

ODGOVORITE
Name

Jelena

02.06.2026 22:34

R.Srpska je prodata drzava.Vlast je kriminala,korupcije.Za pojedine postene ljude nema mjesta.Narod je stvorio R.S.Nije Dodo,niti bilo ko.Koliko je naroda izginulo boreci se.Ratko Mladic osudjen kao zlocinac jer se borio za svoj narod.Mamu vam svima.Za sta se vi borite?Stvarate mrznju,dizete milione.Bojite li se Boga bar malo?Svi imate porodice,rodbinu.Sve se u zivotu placa i vraca.Bog nije blato.

ODGOVORITE
Name

Arsić

02.06.2026 22:47

Veliki lažovi na djelu a slika na kojoj je ta ćurka i metuzalem Radmanović sve govori o toj reprezentaciji ostale da ne pominjem,svi od zla oca i još gore matere.

ODGOVORITE
Name

Marko

02.06.2026 23:04

Kad se tone i za pjenu se hvata! Tako kaže narodna poslovica! Sami znaju da je do povećanja budžeta došlo po sili zakona zbog minulog rada koji se godišnje računa 0,5 % za svakog zaposlenog koji rade u institucijama na nivou BiH pa to našli predstavljati povečanjem budžeta, a sve to jer vide da opet gube izbore pa kao pomahnitali ne znaju šta sve da slažu, što sve više nalikuje na grcanje u porazu! Polako ljudi nije kraj života ako se ponovo izgube izbori, biće opet 2030,godine!

ODGOVORITE
Name

Idealno

03.06.2026 09:48

E jesi mi pametan! Ti mora da jedes samo gujavice i gliste...

Name

Re

03.06.2026 17:33

Ovog Marka su pravili na ringispilu,tako da je prolupao.

Name

DDDD

02.06.2026 23:12

SNSD nisu licimeri

ODGOVORITE
Name

Djomla

02.06.2026 23:51

SNSD opet dobija izbore i to najubjedljivije do sada..zivi bili pa vidjeli..

ODGOVORITE
Name

Gagi

03.06.2026 08:03

Jel se to i ti nadaš da češ dobit 30maraka za glas?Traži 50 valjda ti obraz više vrijedi.

Name

Tandem

03.06.2026 09:49

Dobro je nama sa njima, jer kakvi smo, zaslužujemo i gore. 56% pokrivenost potrošačke korpe platom još od prije 20 godina. Kako tada tako i danas. Neće i ne znaju, zato budalama i podmeću priču o Sarajevu, Tompson, jer im je to sasvim dovoljno kod ludog naroda. Kada vidim situaciju u Srbiji i Srpskoj, sramota me što sam Srbin, jer je bandi na vlasti sasvim dovoljno da kažu da su plate veće za 3x. Što su i cijene, koga briga.

Name

Rr

03.06.2026 08:02

Oni trebaju. Ograditi sto je njihovo. A ostali narod da ostave na miru

ODGOVORITE
Name

Smislov

03.06.2026 09:42

Nebi oni to inače radili zbog mrske BIH, ali to rade zbog preduzeće. Lepa Brena za 4 osobe. Ja sam fasciniran činjenicom da su oni tako loši 20 godina na vlasti.

ODGOVORITE
Name

Isto

03.06.2026 10:16

"Patriote".Sve je to da se malo doda i u njihov đep.Kad kažu da rade za narod,treba kolektivno povratiti.Licemjeri!

ODGOVORITE