Na svadbi u Dubrovniku i srpska i hrvatska zastava
Snimak sa jednog venčanja na Balkanu poslednjih dana izazvao je veliku pažnju na društvenim mrežama. Naime, dok su mladenci slavili početak zajedničkog života, prizor iz sale pokrenuo je stotine komentara i žustru raspravu među korisnicima interneta.
Region 31.05.2026 | 17:06Sve se desilo kada su se na slavlju zavijorile srpska i hrvatska zastava, što je kod dela ljudi izazvalo oduševljenje, a kod drugih lavinu negativnih reakcija. Tada se oglasio mladoženja Vedad i porukom koju su mnogi podelili ućutkao kritičare.
"Čitam komentare i ne verujem koliko zadrtih ljudi zapravo zna da čita i koristi internet. Moja draga je Srpkinja iz Beograda, ja sam iz Bosne, rođen u Sarajevu, a venčanje nam je u Dubrovniku. Kada su srce i duša na pravom mestu, suživot je lak i ne traži se dlaka u jajetu, a sve na kraju polazi iz kuće.
A vama koji opet želite rat i krvoproliće, dabogda vam bilo u sopstvenoj kući; ja sam ga kao dete doživeo i ne bih ga poželeo ni najvećem neprijatelju. Previše se krvi prolilo za tuđe ideale, prekinite taj lanac generacijske mržnje, inače će na svakih dvadesetak godina majke plakati za svojim sinovima. Svako dobro svim dobrim ljudima, ma kako se Bogu molili", napisao je uz snimak svadbe.
View this post on Instagram
U komentarima je zaista bilo svega.
"Istina, ko je normalan i veruje u Boga. I kada čovek poštuje čoveka, a žena ženu. Ja sam Hrvat, a za ovu objavu nemam reči. Srećno na svadbi Srbima i Hrvatima."
"Srećno. Ljubav nema granica. Poštujem obe strane. Hrvatica sam i uvek poštujem sve. Neka im je sa srećom u životu."
"Bravo, nisam jedina. Moj suprug je Hrvat, a ja sam Srpkinja."
"Zašto bilo čiju zastavu nazivate krpom? Kada naučimo da nisu svi isti, da poštujemo ljude i razlikujemo čoveka od nečoveka, svima će nam biti lakše. Ako je rat upropastio generacije, sada deci treba ostaviti da žive normalno. Toliko je faktora rizika za bolesti, toliko je hemije bačeno, pa bar stres možemo da svedemo na minimum."
"Pozdrav iz Zagreba, ekipo. Samo se volite i uživajte u životu. Poštovanje za ovo. Politika nas sve previše zamajava."
"Imam kod kuće obe zastave, i jednu i drugu podižem s ponosom."
"Srećno mladencima u daljem životu! Svaka čast, ovo je dokaz da mladi ljudi imaju budućnost. Ljubav je iznad svega jer su pametniji od postojećih političara koji rade za sebe i svoje ideale, a ne za dobrobit država kojima upravljaju. Ljubav pobeđuje sve. Srećno!"
"Najjezivije nije to što se danas Srbi i Hrvati vole i venčavaju. Najjezivije je što su pre samo 30 godina isti ti narodi jedni drugima palili kuće, silovali žene i ubijali decu, dok su mnogi ćutali, gledali ili opravdavali. I sada svi pišu: 'Ljubav je pobedila.' A gde su tada bili ta ljubav, taj razum i ta ljudskost? Svi smo mi tada već postojali."
"Svadba će trajati dok se ne napiju i ne počnu da naručuju pesme. 'Oj, vojvodo Sinđeliću' protiv 'Boja na Čavoglave', svako svog junaka hvali i veliča."
(Blic/Dnevno.hr) Foto: DEEJAY.SAVA / INSTAGRAM/SCREENSHOT

Komentari / 28
Ostavite komentarMladenci
31.05.2026 17:23sretno i dugovjecno bilo, brojan podmladak !
ODGOVORITEOdgovor
31.05.2026 22:40Srecno, s potomstvom brojnim i dugovjecno.
.Ggg
31.05.2026 17:26Re.jwl ti mislis da je svaka svadba skup debila i da se nema druga pjesma pjevati na svadbi sem caviglave i sindjelici.ko hoce davpjeva te pjesme ,neka ide u svoj tor,a mladencima neka ne kvari veselje.
ODGOVORITERe za pravdu
31.05.2026 17:29Teško je razumjeti da su najnormalnije stvari postale čudo. Teško je razumjeti da političari na svađi naroda i šovinizmu dobijaju izbore. A svi preživjeli strahote rata ne tako davno. Na bazi baš tih manijakalnij osjećanja
ODGOVORITEХаха
31.05.2026 17:46Mladoženja reče da je Bosanac, mlada iz Begeša a vjenčanje u Dubrovniku. Znači fali još i bosanska zastava.
ODGOVORITEMarko
31.05.2026 18:25BRAVO VEDADE NEK TI JE SRETNO I DUGOVJEČNO A JOS IMA NADE DOK JE TAKO ZDRAVIH OSOBA KAO ŠTO SI TI I TVOJA SAPUTNICA !SRBIN IZ BL!
ODGOVORITEJasna
01.06.2026 14:43Bravo za komentar
Jasna
01.06.2026 16:11Bravo
Jasna
01.06.2026 16:11Bravo
Mirko
31.05.2026 18:26Jedan dio Hrvata je uistinu BOLESTAN I NEK UMRU U MRŽNJI! SREĆOM VEĆINA HRVATA JE ZDRAVA I NORMALNA! SRETNO MLADENCIMA!
ODGOVORITECcc
31.05.2026 18:28A zašto se nose zastave na svadbu?
ODGOVORITEPP
31.05.2026 18:43Ljubav je najjača.Nikad više ne treba dozvoliti bagri da nas posvađa.Sretno mladenci.
ODGOVORITEMa de
31.05.2026 19:08Puna mi je kapa zastava vise
ODGOVORITELEKCIJA SA BALKANA BR.1
31.05.2026 22:25KADA TI NEKO POCNE MAHATI ZASTAVOM ,POZIVATI SE NA OTADZIBU, DOMOVINU I PATRIOTIZAM, OPLAI MU SAMAR IZ SVE SNAGE JER HOCE DA TI PODVALI NESTO POKVARENO 100%
Pero
31.05.2026 19:09Još s samo trebali zovnuti Baju i Tompsona da sve to uobliče sa svojim pjesmama.
ODGOVORITESamir nije Damir
31.05.2026 19:15Vedad- staro hrvatsko ime
ODGOVORITEZastava Bosne i Hercegovine
31.05.2026 20:45...je omrženq I ne vole je ni Srbi ni Hrvati. Ovo je najbolje, sropska i hrvatska. Ne volimo mi BiH ali volimo jedni druge i pored svega! Zds I pomoz bog protiv muslimana!
Jaran
31.05.2026 19:49A i to mi je neka vijest.
ODGOVORITEJasna
01.06.2026 16:12Crkni idiote
Mujco
31.05.2026 19:50I tad je bilo među nama svima ljubavi a rat su pokrenuli i tad isto političar
ODGOVORITEGuvno
31.05.2026 19:54Pozitivna prica. A gdje je mladozenjina BiH zastava?
ODGOVORITEMicko
31.05.2026 20:46Ljudi ne treba se miješati...svako neka se ženi i udaje sa svojom nacijom...mešanje nam je donjelo rat, razaranje, ubijanje, silovanje i klanje.... jer razlike medju pravoslavcima, katolicima I muslimanima su ogromne i kad tad donesu velike velike probleme...jedni pored drugih DA ali jedni sa drugima NE...to je istorija pokazala i dokazala...
ODGOVORITEObičan čovjek
31.05.2026 21:49.hebale vas zastave,normalan svijet se uzimao bez ikakvih barjaka,a barjak vam je sad bitnijih od para koji se voli,što će vam zastave uopće na svadbama,kao da idu na miting stranke,mitingaši
ODGOVORITELolla
31.05.2026 22:29Čemu zastave uopšte! Dva svijeta uostalom. A to što se oni volu zaboli nas.
ODGOVORITESta je cudno
01.06.2026 12:35Ono sto je u svijetu normalno kod nas je vijest. Sra je cudno?pogotovo ako su mladenci iz razlicitih nacionalnosti
ODGOVORITEJasna
01.06.2026 16:10Sve je ovo divno ljubav uvijek pobjeđuje ali mladoženjo kažeš Sarajlija pa gdje je tvoje domovine zastava ako su zastave neks su a ti iz BIH nema tvoje države Ti si jedan idiot
ODGOVORITEПредатор
01.06.2026 16:40Љуби мајка зета свога.
ODGOVORITENenad
03.06.2026 09:53Neka im je sa srecom!
ODGOVORITE