Dodik poručio Amerikancima: Sve ću da vam dam, samo da opet zaigram!
„Željka Cvijanović je sad bila nekoliko dana u Americi i prenijela je važnim ljudima tamo naše poruke, ja ne mogu odmah da sve otkrijem, ali mogu neke od ključnih stvari, koje su u određenoj relaciji sa onim što smo čuli od Amerikanaca na sjednici Savjeta bezbjednosti UN u Njujorku prije nekoliko dana.
Republika Srpska 17.05.2026 | 08:14
Dakle, Željka je tamo odnijela i predala moje pismo upućeno na najvažnije adrese u kome sam im poručio: dragi naši prijatelji u Vašingtonu, pošto ćete vi postaviti vašeg čovjeka za novog visokog predstavnika u BiH umjesto onog turiste Šmita, ja vam ovim putem upućujem dobrodošlicu, sa željom da se među nama osjećate kao kod svoje kuće, kao domaćini, svoji na svome, pa da onda taj američki visoki predstavnik ukine presudu Suda BiH kojom mi je zabranjeno obavljanje javnih funkcija šest godina, da bi' mogao opet postati predsjednik ili bar premijer Republike Srpske, jer će onda sve brže i lakše ići u našem biznisu, evo ja vas pjesmom zovem, našom starom: sve ću da vam dam, samo da opet zaigram!“, otkrio je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik u razgovoru za Javni TV servis.

„Poručio sam u pismu našim američkim prijateljima: nema čega nemam u Srpskoj, pa samo nafte u Obudovcu imam k'o u Кuvajtu, da dođete da to vadimo, sve lako i bezbjedno, daleko od Irana!
Podsjetio sam ih, takođe, da sam ja još prošle godine ponudio predsjedniku Trampu biznis težak bar 100 milijardi dolara sa našim prirodnim bogatstvom koga imamo napretek!
Posebno sam istakao da su svi moji ljudi objeručke glasali za izgradnju Južne gasne interkonekcije koju će voditi američka firma brata našeg velikog prijatelja Majkla Flina, što je samo početak grandiozne obnove mojih i naših srdačnih odnosa sa Amerikom!
Predložio sam i da novi visoki predstavnik bude upravo Flin, a može i Rod Blagojević, on nam je i rod i pomoz' Bog, da bi sve išlo k'o podmazano, što se kaže.

Ostalo je još samo da riješimo neka imovinska pitanja, ona za nas jesu riješena na način da je u Srpskoj sve naša imovina, ali možemo to opet da riješavamo tako da to ne predstavlja prepreku za naš veliki biznis sa Amerikancima: važno je da on procvjeta!
Znači, mogućnosti su ogromne, samo da me vrate na funkciju, da ja lično vodim igru s naše strane kao predsjednik ili premijer Srpske, kako bi' mogao potpisivati šta treba, jer ja sam najjača garancija uspjeha cijelog posla!“; objasnio je Dodik.
„Meni su Amerikanci pomogli da dođem na vlast daleke 1998. godine i kasnije, ja sam njima izašao u susret i fino učestvovao u stvaranju mnogih naših institucija BiH, pa što nešto slično ne bi' mogli i sada, samo malo drugačije?

Ja sam spreman i da insistiram da se BiH kandiduje da bude 51. država SAD, jer šta ćemo u EU kad od toga nema nikakve koristi? A kad nas Amerika primi, eto mene i u američkom Kongresu ili Senatu, svejedno, gdje god da me izaberu!
Kad mogu Aljaska i Havaji da budu dio SAD, a nisu teritorijalno naslonjeni na Ameriku, možemo valjda i mi, jel' tako!“, poručio je Dodik.
Tekst je satiričnog karaktera
autor: Slobodan Durmanović

Komentari / 38
Ostavite komentarre
17.05.2026 08:20lobiras pa sve si i prodo bolesniku jedan samo lud je onaj ko ce tebi dati glas sada na izborima 2026
ODGOVORITEOrakle
17.05.2026 09:56Sasvim je izvjesno o kakvom politickom huliganu se radi u slucaju Dodika! Mentalitet parazita, bez politicke platforme jedinstva, bez vizije razvoja bilo cega, ali zato retoricki kompenzovan sa izobiljem spletkarenja i lazi!
Ma
17.05.2026 11:17ne serite, lažete sebe, pričate jedno a opet glasate za Dodika!!! Fuuuuj!!!
Zeki Press / Top-Gun 3
17.05.2026 11:52Dragi moji, i ja bih da postanem "Crvenkapica" kao nas predvodnik stada Dodik - dapace i docim, naravno da se nasa politicka platforma usmjerava protiv svih vrsta copora, znaci vukova! Ujedinimo se u borbi protiv zlih vukova..
Rajko
17.05.2026 16:56Alo ibro sto se predstavljas pod re. Vidio si kako oterasmo turistu nacistu smita i jos mnogo toga cemo uraditi ali sto se palis tekst je izmisljen i satiricnog karaktera iako mu ja nebih nista dodao osim da rod blagojevic nece biti visoki predstavnik ali on i trampov sin su uradili najveci posao da oteramo svabo odavde kao i cetrdeset i pete a ako ti nije jasno pitaj bakira izetbegovica jer je bio upoznat sa citavom operacijom jer ispade nam bakir veci jaran od crnatka i onog jadnika vukana koji pokusava da se bavi politikom pa trivicka pa blanusa koji se sada lagano povlaci jer je shvatio da ga babalj jovica radulovic i ostala mraka iz sds a prave budalom
Tiko
17.05.2026 08:22Tako je presedniče
ODGOVORITERe
17.05.2026 12:00Tebi u tvojoj kući može biti predsednik. On je svoje otpjevao. On i njegovi poltroni nestaju sa političke scene. Narod mora doći pameti.
Helena
17.05.2026 08:23Ma, bravo za tekst! Durmanović uspio nemoguće, nadmašio samog sebe. Hvala mu i hvala BN na objavi!
ODGOVORITE80 000 000 KM
17.05.2026 08:26GDJE ODOSE PARE BUDZETA PRESJEDNIKA KJEBO ON SVOJE NAJ MILIJE ..ZLOCINAC I STARI I MLADI ZLOCINAC. .FUKARE ..GLADNICI DA BOGDA VAS BOG PROLEO DO 5 KOLJENA ..NARS
ODGOVORITESismis
17.05.2026 08:29Nekad smo se smijali dosjetkama nadrealista, pa su nam kroz nekoliko godina one postale stvarnost. Danas se smijemo Durmanovicu...
ODGOVORITEre
17.05.2026 13:19Sta si drugo očekivao. U Republici Srpskoj preko 30 godina živite u laži, svo vrijeme hranite se lažima, djecu učite lažima. Najgore je sam sebe lagati jer tada istina i realnost postane suviše bolna. Razmisli malo primjera imaš mnogo.
re
17.05.2026 08:33U zatvoru zaigraj i vraćenje milijardi sa svojim kriminalcima 25 g teške tiranije u svom režimu protiv naroda bjednog i boraca u RS.
ODGOVORITEha ha,
17.05.2026 10:48Text je super,naravno da bi se dodik naguzio da ga Tramp opali samo da da neku poziciju u vlasti.
FUKARA BURLE
17.05.2026 08:34SAMO ZLOCINAC HLADNIK ..VOLUDINA I PIJACAR ..NAPRAVILO GA JE NA PIJACI I RODEN NA PIJACI..I STA OCEKIVATI OD FUKARE..KOPAJ BURLE U BAKINCIMA SPRZIO TI SVOJ PODREP..GOVNO SRPSKO
ODGOVORITERaso
17.05.2026 08:57Sto je najzalosnije, text jeste mozda satiricnig ali je i realisticnog sadrzaja. Dao je on njima vec!
ODGOVORITEViadukt II
17.05.2026 08:57Ovih dana pojavio se clanak u novinama o istoriskoj korupciji u vrhu USA politike. Porodica narandjastog,,,, kripto valuta lobiranja "kupovanja" prirodnog bogatstva uslugama itd donjeli su milijarde dolara porodici ? Kako je Rod i mnogi platili izlazak sa robije.Mislim da ce u ovoj igri donji biti ovakvi poput krkana Baje a najvise gradjani Rs.
ODGOVORITEPanjik
17.05.2026 08:57Bolesnik Bisenija veliki lazov ta kad spava laze, BURLE JE TESKI PSIHOPATA BOLESNIK.
ODGOVORITEKo se sa tobom
17.05.2026 08:58Ko se sa tobom fotografisao taj je i najebao.
ODGOVORITEViadukt II
17.05.2026 08:59Zivi u nadi i pij rasol,,,,,
ODGOVORITEJedino
17.05.2026 09:00U Bakincima i tu treba pregledati zemljišne knjige tu su pre rata živjeli hrvati
ODGOVORITEmrš bre
17.05.2026 09:00Manite tog krkana, nemojte ga spominjati ni u satiri. Smeće bakinačko.
ODGOVORITEJESTE
17.05.2026 09:02Dodo je legeda pavi političar ŽIVNAM BIJO JOŠ 100g .
ODGOVORITEBoban
17.05.2026 09:17Pa toje nevideni kriminalac amerikanci su njega i napravili
ODGOVORITE.Ggg
17.05.2026 13:01cim napises " bijo "vidi se intelekt koji podrzava dodika,a za sto godina,bas bi bio lijep i pametan.
GRADISA BAKINCI
17.05.2026 09:20Tako je gospodine Durmanovicu, dezerter i svercer najbolje zna kako je upropastio Republiku Srpsku.
ODGOVORITEТроје Ситносер Први
17.05.2026 09:39Јесте да је сатира, али ово да будемо 51-а држава у САД-а је заиста врх-врхова додворавања Трампу, јаче од номиновања за Нобелову награду за мир. Све ће дати да влада и послије своје смрти.
ODGOVORITERe Троје Ситносер Први
17.05.2026 10:38Uh, ja bih iz inata putovao sa američkim pasošem po bivšim kolonijalnim silama Evrope, pravio bih rusvaj i vadio se da sam američki državljanin. Preporuka svima :-)
Đuro
17.05.2026 09:45Ovo je istina on priželjkuje ukidanje presude da bude kandidat zato i nemaju kandidata.
ODGOVORITESova..X
17.05.2026 09:52Njegova je bolest opasna ako ga nepočnu liječiti.....A sve što razmislja da daje može prvo ženu, sestru, čerku, snaju... jedino to može dati Amerima i da svoju guzicu spase od Naroda koji nema milosti više prema njemu. Veliko zlo je načinio, rasterao je ogroman broj mladih po Evropi oni ko mu daje podršku, nastradače kao on...😎
ODGOVORITEHaha
17.05.2026 10:22Bravo Durmanoviću! Jednostavnim riječima, bez uvijanja sve je rečeno.ć
ODGOVORITEBaja mali
17.05.2026 11:04Pao je i orban i dodik će pasti u oktobru cijela šuga odlazi sa vlasti,idemo dalje, idemo Srpski rode,idemo dalje sa opozicijom do slobode....na redu je čović i bakir će pasti a tek posle oktobra narod će da časti...
ODGOVORITEEee
17.05.2026 12:47Ovom ni hitler nije. Ravan. Ni turci. Šta je ovo. Boze sačuvaj. Kakav je to covjek.
ODGOVORITESatira sarkazma
17.05.2026 13:05Ali odražava gorku istinu stada od naroda ovisnog o kriminalnom i zločinačkom pastiru...
ODGOVORITEDa.Da.
17.05.2026 13:07Dvojac burle i ,,gospodja " ne miruju ,jer nadmašili su najveće svjetske kriminalce ,znaju oni vrlo dobro ko su i šta su .Samo ,to treba što prije riješiti ,rasprodaċe i uništiti našu otadžbinu ,njihova nikad nije ni bila ,da jeste ne bi radili to sto rade .Na kraju mislim da su to bolesne osobe ,šifra ne postoji ( najteži oblik ),a na to se sa vremena na vrijeme ukaže ( burle ),za nju niko ne govori ,a ne zna se kad će i ona biti označena !? Psihopate crvene sekte ne misle ninašta samo na sebe i svoje nagone .Ološ.
ODGOVORITEqqq
17.05.2026 14:15stoje babi milo nasnujojse snilo oholostide pre propastii nadutost pre radosti bogvas kleo stobi sveti vladika njegos reko
ODGOVORITExxx
17.05.2026 14:32ovoje cisti dokaz da postoje ljudi koij strah imaju da vlast i bogastvo ne izgube zatosu spremni sve dati i oca i majku i brata i vlastitu decu ce dat nakraju i svoj zivot a vlast nece dati nizasto
ODGOVORITEMiki
17.05.2026 15:26😀, nije ovo daleko od istine, koliko god bilo sarkastično stvarno opisuje tu spodobu
ODGOVORITEKuko
17.05.2026 23:42Đikan pravi!!Bolesnik je toliko unazadio narod da jos nismo ni svjesni.Kad skontamo bice kasno i sve uništeno.Koliko nas je unazadio nisu ni turci i austrougari!Ali kakav narod takva vlast, i sada polovina glasača podržava ove idiote i jos nam se smiju u lice.Zato mi nikoga nije žao.I opet nažalost naredne izbore ce opet dobiti jer ce kupiti glasače za kilogram krompira.Naš narod i ne zasluzuje bolje lidere od ovih đikana i šabana
ODGOVORITE