SNSD je jedini koji sluša i provodi sve odluke Šmita!

Jedini koji slušaju Šmita su funkcioneri SNSD-a. Sve drugo su gebelsovske laži.

Republika Srpska 14.04.2026 | 17:59
SNSD je jedini koji sluša i provodi sve odluke Šmita!

Rekao je ovo poslanik Srpske demokratske stranke u Narodnoj skupštini Republike Srpske, Darko Berjan, odgovarajući na izjavu zamjenika predsjedavajućeg Savjeta ministara Staše Košarca.

„SNSD je poništio zaključke u Narodnoj skupštini da je Kristijan Šmit izabran bez rezulocije SB UN i da samim tim nije visoki predstavnik. Poništili su zaključak da se Kristijan Šmit lažno predstavlja kao visoki predstavnik i da ćemo poništiti sve njegove zakone. Poništili su odluku o zabrani djelovanja Suda BiH, SIPA i Tužilaštva na teritoriji Republike Srpske, prihvatili i proveli presudu Miloradu Dodiku po Šmitovom zakonu“, podsjeća Berjan i nastavlja:

„Odustali su od donošenja novog Ustava Republike Srpske i neće me čuditi da ponovo rehabilituju Stašin Ustav RBiH kojim se briše Republika Srpska. Priznali su i Ustavni sud BiH i van snage stavili sve zakone koje je osporio Ustavni sud, a u slučaju Save Minića te odluke su sprovodili i prije nego što su napisane.“

Berjan dodaje da se zemlja stidi laži u režiji SNSD-a.

„Vatrom i lažima koje bljuju, samo pokušavaju sakriti činjenicu da su postali Šmitovi razvodnici“, poručuje narodni poslanik SDS-a.

(BN) Foto: BN

Komentari / 2

Ostavite komentar
Name

Хаха

14.04.2026 18:11

То и врапци на грани знају, неће ваљда (и да хоће не може) опозиција спроводити његове одлуке.

ODGOVORITE
Name

Istina i laz

14.04.2026 18:43

Pa Schmit sto god naredi vlast mora da to uradi.

ODGOVORITE