Stabilan priliv turista iz Kine,Turske, Rumunije...

Srbija i na početku 2026. godine beleži stabilan priliv stranih turista, a Beograd ostaje najposećenija destinacija u zemlji. Među posetiocima su i tri kineske studentkinje koje su tokom praznika odlučile da posete Srbiju, a po dolasku u prestonicu pažnju im je najpre privukao Trg Republike.

Republika Srpska 04.02.2026 | 10:36
Stabilan priliv turista iz Kine,Turske, Rumunije...

„Dolazimo iz Kine. Ove godine smo počele studiranje u Velikoj Britaniji i odlučile smo da tokom praznika posetimo Srbiju. Upravo smo stigle. Pažnju nam je odmah privukao ovaj javni trg. Planiramo posetu još predivnih mesta i prirodne lepote Srbije. Tokom posete želimo da istražujemo i zaista doživimo kulturu ove zemlje“, kažu kineske studentkinje.

Na Trgu Republike mogu se sresti i turisti iz Turske, koji Srbiju posećuju i van glavne sezone. Engin, koji boravi u Beogradu sa prijateljima, navodi šta ga je privuklo.

„U Srbiji imate divan čaj, žene, hranu, prirodne lepote. Sve je dobro“, kaže Engin.

Tokom prethodne godine zabeležen je rast broja kineskih turista od oko 40 odsto, što se dovodi u vezu sa uvođenjem novih avio-linija i boljom dostupnošću destinacije. Prema podacima Ministarstva turizma i omladine Republike Srbije, tokom prazničnog perioda od 25. decembra do 5. januara zabeleženo je gotovo 95.000 poseta stranih turista. Beograd je najposećenija destinacija u Srbiji, dok su među stranim posetiocima najbrojniji turisti iz Turske i Kine.

Među ostalim destinacijama izdvajaju se Zlatibor i Vrnjačka Banja, koje su zabeležile oko četiri odsto više stranih gostiju u odnosu na isti period prethodne godine, delom zahvaljujući promotivnim kampanjama sprovedenim u Rumuniji i Bugarskoj.

(BN) Foto: BN 

Komentari / 2

Ostavite komentar
Name

Ja

04.02.2026 15:44

Zene hajte na mene

ODGOVORITE
Name

🫢

05.02.2026 09:06

Turke interesuju samo srbske žene,kao i prije.

ODGOVORITE