Bratunac: Sukob unutar SNSD-a zbog kumovskih veza
"Prema tekstu, koji sam uputio Marku Mrkajiću, lokalnom šerifu mog SNSD-a, od neki dan, nisam dobio odgovor konkretno na pitanje: Čija je solarna elektrana u bratunačkom naselju Moštanice?"
Republika Srpska 01.02.2026 | 12:47
Napisao je ovo u objavi na fejsbuku lokalni funkcioner SNSD-a u Bratuncu Zoran Gvozdenović, koji je prije nekoliko dana objavio da podnosi neopozivu ostavku na sve funkcije koje je obavljao, kako je naveo, iz srca i duše, a ne iz interesa kao "njegov predsjednik OO SNSD Marko Mrkajić".
Gvozdenović je dodao da je u međuvremenu došao do saznanja, da je na papiru, pomenuta solarna elektrana u vlasništvu "našeg zamjenika načelnika opštine Bratunac, Ninka Tešića, a koji je ni manje ni više kum Marka Mrkajića".
"Nažalost, tog istog zamjenika načelnika, koga je predložio Marko, lokalni šerif, a da nije odluku stavio kao tačku dnevnog reda i istu dao na raspravu i usvajanje na sjednici opštinskog odbora SNSD-a, a kako statut partije nalaže. Marko je prilikom donošenja prijedloga sjeo sa par ljudi bliskih njemu i predložio ovo kadrovsko rješenje i samim tim pogazio statut partije i stav svih članova opštinskog odbora SNSD-a u Bratuncu", navodi Gvizdenović.
S tim u vezi, kaže dalje on, dokazujem da je čovjek postavio sve svoje ljude, bez ijedne odluke i prethodnog upoznavanja sa tim, članova opštinskog odbora.
Međutim, nije samo to problem, nego je problem i solarna elektrana, uz pitanje za nadležne institucije, kako je to mogao Ninko finansirati iz vlastitih finansijskih izvora?
"Naravno da nije on zvanični investitor, jer je Markić sve osmislio, završio je papirologiju sa ljudima u vlasti, da se dobiju dozvole i naravno i sam je u talu u izgradnji solarne elektrane sa kumom i takozvanim vlasnikom, Ninkom Tešićem, jer odakle Ninku tolike pare da gradi objekat koji košta više desetina, a vjerovatno i stotina hiljada maraka?", upitao je Gvozdenović.
Dodaje sa je važno napomenuti da je njegov tata Mitar Tešić, trvdi, kad je rat počeo, bacio pušku i pobjegao u zadrugu da čisti štale kod svinja i teladi, a vi moji borci dok ste trunuli u rovu i molili Boga da vas neki metak ne pogodi, on je u toploj štali čuvao stoku i izašao iz rata kao pobjednik, a vi saborci moji kao gubitnici.
"Pola vas je ranjeno, pola obolilo, a da zlo bude veće, čak su uspjeli tatu Mitra, koji je u penziji, da postave za sekretara penzionera, da i tu prima platu.
Tako nam i treba, ko nas je tjerao da trunemo u rovu? Trebalo je i mi da bacimo pušku, ali nismo, mi smo heroji za njega, nismo profiteri, jer nemamo solarne elektrane", ističe Gvozdenović.
Najgora činjenica je, prema njegovim riječima, da Marko Mrkajić planira ispred SNSD-a, tog istog kuma da predloži kao kandidata za načelnika opštine Bratunac, tokom sljedećih lokalnih izbora, 2028. godine.
"Kukala nam majka, kad sad ovako rade, šta će nam raditi tek, ako kum Ninko dobije podršku građana i preuzme funkciju načelnika opštine Bratunac? Nadam se da neće, jer će narod otvoriti oči, prepoznati i vidjeti ko je Marko Mrkajić, mali Markić i da će doći do promjene u opštinskom odboru SNSD-a, a koju željno očekuje većina preostalih članova pomenutog odbora", navodi Gvozdenović.
Takođe dodaje da očekuje da će ove malverzacije prepoznati vrh partijske organizacije i članstvo i isključiti iz članstva SNSD-a ovog, kako je rekao, tajkuna, lažova i manipulatora, naravno zajedno sa njegovim kumom Ninkom.
"Zaklela se zemlja raju, da se tajne sve saznaju. Biće u narednom periodu još dokaza o nedjelima ovih ljudi. Srdačan pozdrav!", zaključio je Gvozdenović.
Gvozdenović je ranije najavio da će, kako je rekao, uskoro pisati "o ovom čovjeku i njegovim djelima ili nedjelima, kako se sigurno ali lagano i neprimjetno bogati na mom i našem srčanom i iskrenim radom u stranci koji mu donosimo godinama glasove bez ijedne marke da smo uzeli ili ostvarili bilo kakav interes nego sve našom zaslugom pridobili glasače".
(BN) Foto: Facebook

Komentari / 43
Ostavite komentarE pa
01.02.2026 13:08Zorane, zar su ti bile tolike godine potrene da vidiš šta ti u stranci rade. Znači, za takvo stanje i sam si kriv.
ODGOVORITEMirko
01.02.2026 22:32Zoran Zoca pod hitno da bude smijenjen iz Boracke Politika i boracka ne mogu zajedno ! Covjek je slao saglasnost boracke samo za zaposlenje svojih sinova i svoje supruge Kada mu nije proslo za suprugu, onda mu niko ne valja Najveće zlo u Bratuncu
Dragisa
01.02.2026 22:35Ovo je kao da se sukobe Tramp i nacelnik neke opstine Pa crni Zoca, da li si svjestan šta radiš ?! Covjek ti djete zaposlio kod sebe u firmu Koliko li si love uzeo ?! Je li ovo kao onda kada ti je pokojni Srdjan dao za slavu boracke, a ti kupio patike i jaknu
M.B.
02.02.2026 09:20Seljačka naglabanja Zna se ko je investirao u elekteanu Ovim vjerovatno uskratili mrvice sa stola pa laje okolo Tipično seljački,džukački Ujeda oko sebe
Tanja
01.02.2026 13:25Svaka šuša u crvenoj sekti postala milioner.
ODGOVORITEBorac Bratunac
01.02.2026 23:02Pokrenuta je smijena Zoce Gvozdenovića sa mjesta Predsjednika boracke Zna se i ko dolazi Pošten covjek Nikolic Mi borci nismo ni znali da je Zoca u politici Za ovo vrijeme dok je bio na celu, nama je kukao da ne može ništa da rijesi, a svoje sve u kući zbrinuo Novo auto kupio Ukoliko ga ubrzo ne smijene kako nam Je obecano, pravimo proteste
Istok
01.02.2026 13:45Za sve bratunačke "političare" pokojni Srdjan Rankić je bio LJUDINA. Svi vi niste mu ni do koljena, ološi, samo lični interes gledate, nista za Bratunac niste uradili. Eto vam penzioner Prodanović
ODGOVORITEMilos
01.02.2026 14:21Bem li vam mamu lopovsku!
Profesor
02.02.2026 11:17Srdjan Rankic je bio najveci lopov i manipulator od svih. Kriminalac u bukvalnom smislu. To sto je on napustio SNSD i bio kao nekakva opozicija moze prevariti samo nekoga sa strane. Ovde u Bratuncu su poznate njegove malverzacije vezano za elektrane i nelegalno podignute objekte.
Fix
01.02.2026 14:24Koliko sam ja shvatio ti kažem tvoj SNSD ali se neslazes sa rukovodstvo samim time i dijelom članova i tvrdiš da su korumpirani manipulatori i podnosiš navedenu ostavku. Prvo trebosise izborit za položaj koji ti odgovara očigledno nisi imao kapaciteta nemoj sad biti ljubomoran covjeku.Da si ti u toj poziciji i za tebe bi pisali da si korumpiran i manipulator.Ludi se bore da dodju na određene pozicije da bi mogli lakše kreirati neke stvari.Kad ulaziš u neki posao ulaziš s ljudima u koje veruješ rođak kum itd.sto je logično Pominješ to oko solarne energije za to trba puno uslova i znatno vise para nego sto si naveo.Rat i nečije učešće u ratu za to se brine boracka organizacija mozda je on borac 5 a ti 1 kategorije. Ovoje moje viđenje stvari.Sve sto si naveo moze se svrstati u trač.Ako misliš da ima nezakonito radnji obrati se policiji ili tuzilastvu,ako bude osnove potvrdiće svoje tvrdnj Ovo je samo jadanje i bez navedenog trac.Nekocete id tvojih simpatizera i razumjet ali kakve vajde od riječi utjehe.Bori se za sebe konstruktivni nego na ovaj način. Čitajući ovaj tekst dozivo sa i razumevanje i razocarenje.Prvo nije ti lako drugo neiznosi nesto zašto nemaš dokaze potvrđene od tužilaštva ili suda Jednostavno nisi se uklopio Nepoznatim nikoga od vas slučajnost naišao na ovaj tekst.Pozzzz
ODGOVORITERe
01.02.2026 15:46Fix, prvo se opismeni. Pravopis se uči u osnovnoj školi. Za početak bavljenja politikom trebalo bi se znati malo više... da bi se davale instrukcije drugima. Očit dokaz kako botovi brane nakaradnu vlast.
Maksim
01.02.2026 14:25Izgleda nadprosječno glup čovjek, ili priprema teran za preletača odnosno papka.Samo se ti i dalje valjaj sa tim tvojim šljamom u vašem blatu .Nisi primjetio da je Milorad največi prevarant u RSu.Fujjjjjjjj
ODGOVORITE11903
01.02.2026 14:48Sekra
ODGOVORITEGrađanin
01.02.2026 15:04Ono što je za period dolaska Lazara Prodanovića na mesto načelnika opštine urađeno u Bratuncu, toliko nije urađeno od u zadnjih 25god. Izborio se i sa vraćanjem ogromnih dugova koje su ostavili predhodni načelnici.
ODGOVORITEMoj gradjanine
01.02.2026 16:17Sve si u pravu. Za vrijeme Lazara uradjeno 1500 m trotoara u Bošnjačkim naseljima Konjević polje i Voljavica, gradi se spomenik Ejubu Goliću u glogovoj bez ikakve dozvole, nadogradnja zgrade medžlisa bez regulacionog plana, zgrade u Veljacima bez ikakve dozvole, radi se užurbano vodovod prema Konjević polju, cijene svih usluga za gradjane koje je mogao da poveća su povećane, uvedena naplata ulaska na Rajsku plažu, uvodi se naplata parkinga, preko 1.5 miliona KM opština plaća izgubljene sudske sporove itd. itd. Šta je izgradjeno crni gradjanine?
Херцеговац
01.02.2026 15:09Наравно да ће врх странке то препознати и тражити свој дио!
ODGOVORITERe
01.02.2026 16:45Idi gospodine u druga mesta,pa nemoj platiti parking,da vidiš šta će se desiti. U Brčkom svi stanari plaćaju parkinge ispred zgrada gde stanuju,može dnevna,mesečna ili godišnja uplata parkinga ! Vizija gde je šta urađeno govori o mentalnom sklopu pojedinaca,koji znaju da čitaju između redova ! Koliko si novca uložio u rajsku plažu,da bi neko radio za takvima. Idi u Budvu i plati ležaljke i suncobran 40eur.
Mićo
01.02.2026 15:12Krepajte pacovi....šta ste tražili to ste u dobilo ...hahaha....
ODGOVORITEStudent
01.02.2026 15:14Zoća,šta ste čekali do sada ti i odani SNSDovci te ste dozvolili da najveći Brstunački lažov dođe na čelo OO SNSDa i upropasti partiju koja je u Bratuncu osnovana 1998g. Papci koji su prišli SNSDu su pomogli upropaštavanju iste.
ODGOVORITEdabic
01.02.2026 15:27Plavsicka koja prima najvecu pemziju je dovela ovoga
ODGOVORITEVvv
01.02.2026 15:33Imali grad gdje ne ma kuma zato su nas raskucili,Titi nije imao toliko kumova odnio bi nas djavo.Sad su to uradili nesretnici ovog naroda.
ODGOVORITEre
01.02.2026 15:38grbo grbavi ti si svoje davno zavrsijo o tebi je suvisno pricati
ODGOVORITEMomir
01.02.2026 16:04Taj isti Zoran je sve preko partije zavrsio. Ceo zivot ucenjuje. Zenu zaposlio u market, jednog sina u TRB, drugog sina u policiju preko stranke. Sad trazi dw mu zenu prebace i zaposle u policiju ili opstinu na drzavne jasle. Cim ne moze on kuka. A po statutu boracke organizacije kao predsednik ne sme biti clan nijedne stranke, sad ga i tu treba smjeniti. Sve je preko veze stekao
ODGOVORITECRNI
03.02.2026 10:20bravo MOMIRE hoce zenu da zaposli u DOM ZDRAVLJA msnjeg mesta od BRATUNCA nema,a veci politicara lopova nema samo gledaju svoj interes,a narod ko jebe
Lepi
01.02.2026 16:12Sigurno si nešto tražio a nisi dobio pa sad prozivas. Kad vidim facu, sve mi je jasno
ODGOVORITEQqq
01.02.2026 16:31Dabogda se izjeli. Zubima
ODGOVORITEMoj
01.02.2026 16:34Milokrade šta je takvi od Novog grada ,Prijedora pa do Foče i Trebinja .Narod gleda i čudom se čudi Gradonačelnici vd.direktorima opštinski novac nudi.Vd.direktori kupljenih diploma dobro im palo u vikendice ,bazene ,stan na dan ,zimovanja ,najbolje destinacije optinski budzet im u dzep dobro stao .Ali ni novac im nije bio dosta pa zaposli se sve svoje od Ujaka,Babe ,Strica itd u Uprave na stolice meke pa ponekad prebace preko nogu i deke .Nekad celpak od par hiljada ljudi vodilo 20 u Upravi sad 98 radnika isti broj u upravi pauza im milo padne u kafic trçe da im neki najnovi trac neko dadne pa do kraja dana razglabaju jeli to moguce ili nije u 15 casova kuci se i najnovim autima smije.Sve je to narod Milokrade gledao za ovih 27 godina jedino sexa nema jer su svi rodbinski vezani mozda bi i to probali ali tabu im nije poznat .Dok radnika manjka i i pismene opomene istim pisu godine opomene brisu .na mjestima jedno gdje treba 3 ali ne daju oni u radnike svoje .Radnik bolestan od izrabljivanja, doktoru ne smije jer i doktor instrukciju snsd direktora ima nema bolovanja nikom objesicu vas ja doktori strikom.Prolaze godine prolaze dani reorganizacija na kraju se odraditi mora jer viska ljudi ima ali nemoj snsd niko da dira .Blanusa tebi se molimo da pismen covjek rjesi ovu golgotu zvanu sodoma i gomora.
ODGOVORITEFix
01.02.2026 16:50Pozdrav Re i Maksime hvala na vašim komentarima. Politika me neiteresuje briga me i za Mrkaica i Gvozdenovica,nepoznajemih.Ali nije lijepo tracati pričati bez osnova. Izvinite ako vam se moj komentar nije svideo.Pozzz do sledećih komentara po drugim temama.
ODGOVORITELopine
01.02.2026 16:58Jebem li vam majku svima nakrali ste za 3 zivota od drzave. Markic obican sonjo,fakultet kupljen,mama pod stare dane krade glasove kako je sramota nije.
ODGOVORITERe
01.02.2026 20:00Cak ne dolazi na posao a platu redovno prima.
PETAR
01.02.2026 17:25Jebem i kumstvo. Jesul se okumili sa nekim postenim siromasnim RVI ILI BORCEM. Samo kriminalci prave kumstva da netuzavaju se zbog kriminala kradje i zlocina. Al sve ce to djavo odnijeti. Dace bog i njima kraj pa kako tako
ODGOVORITERašo M.
01.02.2026 18:06Podrška Zoći. Sve jasno rečeno, SNSD je najveće zlo koje je Bratunac zadesilo u istoriji. Zabilaznice nema, drinskog nasipa nema, memorijalnog centra za stradale Srbe nema, bescarinske zone nema. Sve je jasno kao dan.
ODGOVORITESexson
01.02.2026 18:54Cuj tvog Snsd, preposteni koja stranka ti je po redu.Ima ljudi koi sve znaju a i Mrkajica nie neki covjek.Skola kineza i mame ,kakav gazda takva i stoka.Toe bilo od pamtivjeka nista se nie promjenilo.Samo budzet ,zenu iz tropika u ministarstvo policije sina za nacelnika.A onog u remontnom vidi ako mozes makar za sefa obezbedjenja.Funkcija je funkcija.Ako si tolika postenjacina nabroj stranke u koim si bio .Oprosticemoti neku i ako si zaboravijo VELIKI JE TO BROJ ZA TVOJU SKOLU.A MOZDA SI NESTO I ZAVRSIO ODKAD SI SE SLIKO SA VELIKIM VODJOM.
ODGOVORITEKravica
01.02.2026 22:45Zoca borac za lični interes a ne za borce To znaju svi u Bratuncu zaposlio sve u porodici preko politike i boracke Pase budžet boracke Pod hitno smjena u borackoj !!! Poznato je u bratuncu kako je od pokojnog Srdjana uzeo novac za slavu boracke, pa kupio patike
ODGOVORITEGlas iz naroda
02.02.2026 08:57Čim neko počne da se bavi politikom sve postaje jasno kao dan.Lični interes na prvom mjestu.Tako i naš pošteni Zoća.Od posle rata politički aktivan.Na konto politike radni vjek proveo na državnim jaslama .Trpao se na sve strane .Preko politike pozapošljavao čitavu porodicu. Malo je reći da je zloupotrebio sve što se moglo zarad ličnog interesa. Sve je bu toj stranci bajno i sjajno do momenta kada se njegov lični interes nije poklopio sa tuđum i tu počinje dramaturgija.Ne branim nikog čisto da se zna. Ovo dođe kao razvod braka pa supružnici iznose prljav veš a do juče im to nije smetalo jer su i oni bili aktivni učesnici u toj prljavoj igri.Nego Zoća povuci ručnu i ne glumi poštenjačinu po društvenim mrežama jer i ti imaš tonu putera na glavi i do juče si sa tim istim koje pljuješ duvao u istu tikvu.
ODGOVORITEJovan L.
02.02.2026 09:53Banda kao i u svakoj stranci kao legalnom udruženju kriminalaca je zakrvila oko podjele plijena.
ODGOVORITEPodgradac
02.02.2026 13:26Pogledajte njuske sa slike sve ce biti jasno.Ista ..... Moj do mojeg.
ODGOVORITEJovo
02.02.2026 15:29Kako te nije sramota,pa ti si taj lopov i hajduk koji je takve doveo na vlast i pravdaš sebe čuti bruko čuce neko
ODGOVORITEJovo
02.02.2026 15:40Ja u rovu na Ozrenu a ti bereš jabuke i pečeš rakiju i veliš da si bio samnom jesi možda u početku (moj pocetak je 91) ušta sumnjam da je i tvoj samo što se tvoj rat završi na brzinu a moj tek devedeset šeste marš pašče
ODGOVORITECRNI
03.02.2026 10:29svi oni gledaju svoj interes ajde recitemi jesuli zaposlili jedno dete borca,u zadnjih pet gofina na drzavne jasle u SKELANIMA u elektrodistribuciju zaposlili par DEZENTERA,koji nisu videli rat samo na tv
ODGOVORITEJa
03.02.2026 12:11A Ristić i Lukač?
ODGOVORITEMitar
24.02.2026 00:55Zoća pod hitno da se izbaci iz Boracke, on nekoga da proziva…e dokle smo stigli
ODGOVORITEDejan
24.02.2026 01:00Svi znaju Zoću i o kakvom čovjeku se radi, intelektualno siromasan, nepismen.Ne može ti niko ženu zaposliti u državnu službu, kada je zavrsila samo osnovnu skolu..ali kako je krenulo i do toga cemo stici.
ODGOVORITE