Završeni pregledi u školama u više gradova Srpske

Na području Policijske uprave Gradiška, Bijeljine, Kozarske Dubice, Istočnog Novog Sarajeva, Istočne Ilidže, Trnova, Pala, Rogatice, Han Pijeska, Krupe na Uni, Vukosavlja, Petrova završeni su protivdiverzioni pregledi u školama nakon dojava o postavljenim bombama, kažu za Srpskainfo iz MUP RS.

Republika Srpska 18.12.2025 | 11:11
Završeni pregledi u školama u više gradova Srpske

Ranije su protivdiverzioni pregledi završeni i u školama na području Policijske uprave Trebinje, Foče, Ugljevika, Kostajnice i Novog Grada.

Podsjećamo, kako je saopšteno danas iz Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske, u ranim jutarnjim časovima sve osnovne škole u Republici Srpskoj, kao i sve srednje škole u Banjaluci dobile su mejl prijetećeg sadržaja u kojem se navodi da je eksploziv postavljen na školskom terenu.

U toku je akcija Ministarstva unutrašnjih polosva Republike Srpske u okviru koje policijski službenici provode protivdiverzioni pregled svih škola u Republici Srpskoj koje su dobile navedenu prijetnju putem mejla.

-Nakon što je izvršen protivdiverzioni pregled i utvrđena bezbjednost učenika, u pojedinim školama u Republici Srpskoj nastava u prvoj smjeni se već redovno odvija – naveli su iz ovog Ministarstva danas.

(Srpska info) Foto: BN

Komentari / 5

Ostavite komentar
Name

??????

18.12.2025 12:01

Znaci pronaći tig lažova koji je slao lažne i uzbunjujuce mejlove.

ODGOVORITE
Name

Vozuća u srcu

18.12.2025 18:40

O ovim školskim zgradama u Doboju su 23.novembra bila BIRAČKA MJESTA na kojima se kraaaaalo do besvjesti.Članovi biračkih odbora su imali pune ruke posla jer su nevidljivi birači u nevidljivim kolonama masovno glasali za karana

Name

Filip Racic

19.12.2025 14:28

Da treba

Name

Reeee

18.12.2025 12:41

Mediji iz RS nisu objavili da isti e mail ista pretnja poslana isto jutros svim skolama u Tuzlanskom kantonu i to sa Ruske adrese... budite objektivniji u radu.

ODGOVORITE
Name

Раденко

18.12.2025 18:10

Он се нетреба да бори за мене,искључиво то ради за себе и своје интересе,Кад је борба била већина се борила око Београда ,Они који су се часно и поштено борили и стварали Републику Србском данас тешко живе,Али су зато испливали разни мангупи који знају колико је довољно тим борцима да преживе,На нашу жалост ,

ODGOVORITE