Istočno Sarajevo: Glasanje na vrijeme, problemi sa strujom

Na području grada Istočno Sarajevo pravo glasa ima ukupno 58.539 birača. 

Republika Srpska 23.11.2025 | 08:29
Istočno Sarajevo: Glasanje na vrijeme, problemi sa strujom

Na području opštine Pale glasa 19.970 birača, u Istočnom Novom Sarajevu 12.136, u Istočnoj Ilidži 13.664., dok u Sokocu pravo glasa ima 10.394 birača, a u Trnovu 1.291 birač. 

Prema informacijama Opštinskih izbornih komisija sva glasačka mjesta na području Istočnog Sarajeva su otvorena na vrijeme, i ako su u pojedinim opštinama prijavljeni problemi sa električnom energijom i internetom. 

U Istočnom Starom gradu na biračkom mjestu na Trebeviću- Brus nema električne energije ni interneta, ali očekuje se da će problem uskoro biti riješen. 

Isti problem sa nestankom električne energije ima i opština Pale u ruralnim područjima i to u Jasiku i Kadinom selu, ali prema informacija predajednika OIK-a Predraga Slijepčevića očekuje se brzo rješavanje ovog problema. 

Sva biračka mjesta su i na Sokocu otvorena na vrijeme, i ako se i ova opština suočava sa nestankom struje na pojedinim biračkim mjestima, zbog snijega koji je padao sinoć i tokom jučerašnjeg dana. 

Ukoliko se ova situacija uskoro ne riješi, iz OIK-a ističu da su obezbedjeni agregati kako bi se glasanje odvilo bez problema. 

Zbog velikih količina snijega koje padaju na području grada više od 24 časa, biračko mjesto na Jahorini na području opštine Trnovo nije otvoreno na vrijeme, a razlog je nestanak struje, te velike količine snijega na kolovozima. 

Jedine  opštine u sastavu grada koje  nisu imale problema sa električnom energijom su Istočno Novo Sarajevo Istočna Ilidža gdje su sva biračka mjesta otvorena u 7 časova. 

Prema informacijama opštinskih izbornih komisija prvi presjek izlaznosti birača biće poznat oko 11 časova.

(BN) Foto: BN

Komentari / 10

Ostavite komentar
Name

Pera

23.11.2025 08:35

Ovi ne vladajuci nisu odrzavali mrezu kako treba pa nema struje

ODGOVORITE
Name

Ili

23.11.2025 08:49

Je obstrukcija izbora ili je dokaz da el privreda dobro održava mrežu

ODGOVORITE
Name

Re ili

23.11.2025 09:38

Mislim da je i jedno i drugo

Name

re

23.11.2025 09:45

Ili si toliko glup da nemozes skontati da mi to znamo,uglavnom su srbi krivi.

Name

Bruno

23.11.2025 09:17

Šumnjaci glasaju u mraku 🌒.

ODGOVORITE
Name

Pera

23.11.2025 09:38

Raspad sistema u svakom smislu ali narod takve voli

ODGOVORITE
Name

Ako i jedan

23.11.2025 09:43

...Bošnjak bude glasao, ja neću! Ovo su srpski izbori i Bošnjaci nemaju pravo da glasaju za srpske predstavnike...

ODGOVORITE
Name

Vuk

23.11.2025 09:51

Branko se vidi i kad nem struje vec stavljen x ispred njegovog imena

ODGOVORITE
Name

Realista

23.11.2025 09:57

Jel pukne grom ili padne 20 cm snjega nema struje i kolaps.Da je to Florida nego Trebević...kako nikad struje ne nestane u selima iza Bjelašnice? Zato što ulažu,obnavljaju kablove vode pod zemljom...

ODGOVORITE
Name

Ee

23.11.2025 11:30

Sirotinjo hahahah

ODGOVORITE