Jedno lice lišeno slobode u okviru akcije „Staford“
Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu u saradnji i međusobnoj koordinaciji sa policijskim službenicima Saveznog kriminalističkog biroa Austrije, dana 15.08.2025. godine na području Sarajeva slobode su lišili jedno lice zbog postojanja osnova sumnje da je kao pripadnik grupe za organizovani kriminal učestvovao u neovlaštenom prometu opojnim drogama u Austriji.
Republika Srpska 18.08.2025 | 09:50
Osumnjičeni, koji je austrijski državljanin, lišen je slobode po potjernici Interpola Austrije, a operativne aktivnosti koje su prethodile lišenju slobode provođene su na području Tuzlanskog kantona, odnosno opštine Kalesija, u kojima su aktivno učestvovali i službenici Službe za poslove sa strancima Bosne i Hercegovine.
Nakon izvršene kriminalističke obrade, lice je u zakonski propisanom roku predato u nadležnost Suda Bosne i Hercegovine.
Operativnu akciju međunarodnog karaktera uporedo je i na teritoriji Austrije proveo Savezni kriminalistički biro kada je slobode lišeno sedam lica.
(BN)

Komentari / 3
Ostavite komentarAustrija
18.08.2025 10:39Drzavljanin Austrije sa vic,ic prezimenom.
ODGOVORITEPerun
18.08.2025 11:42Braoo za Sipu i Austriju
ODGOVORITERoka
18.08.2025 16:33E sto ova supa ima dobrog direktora i portparola, bas su aktivni:):):)
ODGOVORITE