Кakva pjena plovi vodom Crnog Rzava kod Vardišta?
Кakva je to pjena koja u noćnim satima plovi vodom Crnog Rzava kod sela Vardišta, pitaju se mještani, ribari i kupači na ovoj rijeci.
Republika Srpska 15.08.2025 | 21:07
Crni Rzav teče sa Zlatibora , na njemu postoje i koletori otpadnih voda. Niko još nije zvanično utvrdio porijeklo pjene na ovoj planinskoj rijeci.
Ne tako davno rijeka Rzav, desna pritoka Drine, koji nastaju spajanjem Bijelog i Crnog Rzava u Vardištu, smatrane su jednim od najčistijih vodotoka na istoku Republike Srpske.
Crni Rzava izvire na Zlatiboru i od prije dvije tri godine, prema riječima mještana Vardišta u njegovoj vodi se pojavljuje pjena i to samo u noćnim satima.
Čedo Jovičić, čiji se objekat nalazi na obali Crnog Rzava kaže da je obavještavao i republičku sanitarnu inspekciju u Banjaluci.
Na Crnom Rzavu na Zlatiboru postoje i kolektori otpadnih voda za koje tvrde da su ispravni.
Pokušali smo dobiti detaljniju informaciju od Vodovoda „Zlatibor“ ali su nadležni izbjegli da razgovaraju na ovu temu.
(BN) Foto: BN ilustracija

Komentari / 1
Ostavite komentarKosta
15.08.2025 21:17Uzmite uzorak vode sa pjenom, i provjerite je u laboratorijama, pa ce se znati da li vas neko opet nelegalno truje.
ODGOVORITE