Brojni projekti na čekanju zbog pojedinaca iz većine

Generalni sekretar i šef Кluba odbornika PDP u Skupštini grada Banjaluka, Nebojša Drinić, boravio je u Mjesnoj zajednici Rekavice 2, gdje je sa mještanima razgovarao o razvojnim planovima, infrastrukturnim problemima i izazovima sa kojima se ovo banjalučko naselje suočava.

Republika Srpska 04.07.2025 | 16:07
Brojni projekti na čekanju zbog pojedinaca iz većine

U izjavi za medije, Drinić je upozorio da brojni projekti, i veliki i mali, stoje na čekanju zbog, kako je rekao, neodgovornog ponašanja pojedinaca iz skupštinske većine.

– Opstruišu se ulaganja, održavanje postojeće infrastrukture i bilo kakav napredak. Namjerno se guraju gradska preduzeća u ambis, bez ikakvog racionalnog utemeljenja, osim u bezobrazluku i neodgovornosti prema povjerenju koje su dobili od građana – poručio je Drinić.

Uprkos tome, najavio je konkretne korake koji će biti preduzeti u saradnji sa građanima. 

- U planu je obnova krova na školi u Rekavicama 2 kako bi se zaustavilo dalje propadanje objekta, a pokrenuta je i inicijativa za izgradnju mostića preko rijeke Rekavice, kako bi djeca mogla bezbjedno stizati do škole – rekao je Drinić. 

Takođe, prema preduzeću Putevi Republike Srpske biće upućen zvaničan zahtjev za postavljanje zaštitne mreže na stijenama pored puta, zbog čestih odrona tokom zimskog perioda.

– Dobrobit građana mora biti prioritet svim nivoima vlasti. Ako već gradska većina ne želi da radi svoj posao, mi hoćemo i nećemo odustati – poručio je Drinić, saopšteno je iz PDP-a.

(BN) Foto: PDP

Komentari / 2

Ostavite komentar
Name

Drale pojma nema

04.07.2025 16:14

Jadan i prljav grad...

ODGOVORITE
Name

KROJAČ RAZVOJA

04.07.2025 16:53

Jak je Drinić. Ništa ne radi bez vlastitog interesa. Rak rana opozicije

ODGOVORITE