Totenhem savladao Mančester junajted i osvojio Ligu Evrope
Fudbaleri Totenhema osvojili su Ligu Evrope, pošto su večeras u finalu u Bibaou pobedili Mančester junajted rezultatom 1:0 (1:0).
Sport 22.05.2025 | 00:25
Totenhem je večeras osvojio prvi trofej posle 17 godina i sledeće godine će igrati u Ligi šampiona, dok Mančester neće nastupati u evropskim takmičenjima naredne sezone.
Klub iz Londona je treći put trijumfovao u Ligi Evrope, odnosno nekadašnjem Kupu UEFA. Prvu priliku na utakmici imao je Mančester junajted u 16. minutu kada je Amad Dijalo šutirao pored gola Totenhema.
Ekipa iz Londona je povela u 42. minutu. Pepe Matar Sar je uputio centaršut, lopta se odbila od fudbalera Mančestera Luka Šoa, a Brenan Džonson se najbolje snašao i postigao gol.
Junajted je mogao da izjednači u 68. minutu, Rasmus Hojlund je iskoristio grešku golmana Totenhema Giljerma Vikarija, ali je Miki van de Ven izbacio loptu sa gol linije.
Kapiten Mančester junajteda Bruno Fernandeš imao je priliku da u 72. minutu postigne gol, ali je šutirao je glavom pored gola Totenhema.
Ekipa iz Mančestera je dva minuta kasnije imala još jednu šansu kada je Vikario odbranio udarac Alehandru Garnaču.
Mančester je pokušavao da izjednači do kraja utakmice, najbolju priliku imao je Šo u 90+7. minutu, ali je rezultat ostao nepromenjen.
(Tanjug) Foto: Tanjug/AP
Komentari / 0
Ostavite komentar