Obojena revolucija okončana upravo u Nišu 21. marta
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas na centralnom skupu u okviru svenarodnog sabora u Nišu da je upravo u tom gradu okončana obojena revolucija 21. marta, jer su ljudi tada shvatili da kada bi se oni koji su tada vršili nasilje dočepali vlasti ne bi bilo demokratije, jer bi terorisali sve koji drugačije misle i suprostavljaju im se.
Srbija 17.05.2025 | 19:04"Nedaleko od ovog mesta neki su pokušali da ukinu pravo na slobodu okupljanja, pravo na slobodu govora, pravo na slobodu drugačijeg mišljenja. Pokušali su da ukinu demokratiju i jednom zauvek zavedu teror u našoj zemlji.
Pokušavali su obračunavajući se sa ljudima koji su im bili krivi, samo zato što se politički nisu saglasili sa nekim od njihovih stavova, da se obračunavaju tako surovo kako to dugo nismo videli.
Ne samo da ih tuku, već mnogo gore od toga - da ih ponižavaju", rekao je Vučić na Trgu kralja Milana u Nišu.
Vučić je istakao da su se prevarili, jer nisu razumeli slobodarski duh našeg naroda.
"Oni nisu razumeli da je te večeri konačno njihova obojena revolucija došla do kraja. Te večeri je narod u Srbiji shvatio sve. Te večeri je narod razumeo da kad bi se takvi dočepali vlasti, da demokratije ne bi bilo, da drugačijeg mišljenja ne bi bilo, da bi terorisali sve one koji im se suprotstavljaju", poručio je Vučić.
(Tanjug) Foto: BN
Komentari / 9
Ostavite komentarVRS
17.05.2025 19:31Ovaj je gori od naseg burle!!! Cuj necete dobiti dinara dok se ne vratite na nastavu!!! Pa jeli ti to cacevina ili… Jadan je onaj ko se bori protiv svoje omladine, jadan je onaj ko je predao KiM, da nisu studenti rekonstruisali nastresnicu??? Da si ispunio zahtjeve studenti bi bili vec odavno u klupama, mislis da smo svi bez mozga!!!
ODGOVORITEZa VRS...
17.05.2025 20:43...gledas li ti ikako strane zemlje medije kao napr iz EU gdje se sruse mostovi tuneli nrane itd.pa nikio neide na ulicu.... valjda znaš i sam ko finansira obojenu revoluciju... ili si i ti zaljubljenik evropske demolratije i njihovih raznolikih vrijednosti...
Goran
18.05.2025 07:52Rusi finansiraju obojenu revoluciju. I truju neprijatelje. A pobuna studenata je borba protiv lažljivog zla.
Hiro
17.05.2025 19:58Na jednoj strani grada Niša, slobodni skup, slobodnih građana. Samo dođi tu i tad. Na njegovom, spiskovi, prevoz, novac, dnevnica, muzika, roštilj, sva logistika, ograda, i onda kaže da su ovi prvi zarobili državu. Kako majku mu?
ODGOVORITERE
17.05.2025 22:46Pa ko bi mu došao da ga gleda ovakvog gadnog, da nije dnevnica, da ne moraju, da se ne boje ili da se najedu i napiju!
Re
18.05.2025 00:19Lako ringišpil vrti
Go
18.05.2025 08:38Novca niko ne treba da dobije ko je na ulici , nastavnike profesore otkaz dobiti i zabranu zapošljavanja u Državnim ustanovama , studente skinuti sa tereta državnog koji stanuju u domovima otkaz dati i da ponove ovu godinu a za mnoge zabranu studiranja , lidere opozicije sve u zatvor počevši od Đilasa šiptara , Tepićke kurtijeve mezimice Itd sva ta govna počistiti dobro oprati da ne smrde uzeti im imovinu pa neka neko ruši Srbiju ako sme , izađite stoko nepismena na izbore pa pokažite a ja vas nikad neću glasati dok sam živ
ODGOVORITESramota
21.05.2025 07:18Nije bolest sve sto boli. Covjece tesko onom ko je “ Go “ u glavi
SARENA LAZA
18.05.2025 13:50MOZDA JEON POBEDIOOBOENU REVOLUCIJU...ALI STUDENTI SU NA ULICAMA I ONI NISU OBOJENI
ODGOVORITE