Neradni dani u Republici Srpskoj su 1. i 2. kao i 9. maj
Neradni dani u Republici Srpskoj biće četvrtak i petak, 1, 2. maj, kao i petak, 9. maj, saopšteno je iz Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske.
Republika Srpska 29.04.2025 | 13:07
U skladu sa Zakonom o praznicima Republike Srpske, 1. i 2. maj su neradni dani povodom Međunarodnog praznika rada, a 9. maj povodom obilježavanja republičkog praznika - Dana pobjede nad fašizmom.
Iz Ministarstva navode da u dane praznika neće raditi republički organi i organizacije, organi jedinica lokalne samouprave, preduzeća, ustanove i druge organizacije i lica koja profesionalno obavljaju uslužne i proizvodne djelatnosti.
Načelnik opštine, odnosno gradonačelnik, odrediće koja su preduzeća, ustanove i druge organizacije sa područja jedinice lokalne samouprave dužni da rade i u dane praznika Republike i u kom obimu radi zadovoljenja potreba građana.
(Srna) Foto: BN
Komentari / 2
Ostavite komentarnebitno
29.04.2025 15:46Boze sacuvaj. Pa mogli ste spojite od 1 do 9 maja. Pa znate li vi koliko kosta ta tri neradna dana? U redu za 1 maj ali kakav drugi i deveti.
ODGOVORITEКоментатор
29.04.2025 16:28Први мај као установљен празнмк рада други да се дође себи од провода ко би бунтован и дошао на посао
ODGOVORITE