Ovo su neradni dani u Srpskoj povodom praznika Vaskrs
- U Republici Srpskoj neradni dani biće 18. april, kada pravoslavni vjernici obilježavaju Veliki petak, kao i 20. i 21. april, kada se slavi Vaskrs i Vaskršnji ponedjeljak, saopšteno je iz Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske.
Republika Srpska 17.04.2025 | 08:53
Iz Ministarstva je navedeno da su ovo neradni dani za vjernike pravoslavne vjeroispovijesti u skladu sa Zakonom o praznicima Republike Srpske.
- Vjernici pravoslavne vjeroispovijesti imaju pravo na plaćeni izostanak sa radnog mjesta u te dane - naveli su iz Ministarstva.
Kada je riječ o neradnim danima povodom Međunarodnog praznika rada, to su 1. i 2. maj, dok se 9. maja obilježava republički praznik - Dan pobjede nad fašizmom.
U dane praznika ne rade republički organi i organizacije, organi jedinica lokalne samouprave, preduzeća, ustanove i lica koja profesionalno obavljaju uslužne i proizvodne djelatnosti.
Načelnici opština, odnosno gradonačelnici će odrediti koja su preduzeća, ustanove i druge organizacije sa područja jedinica lokalne samouprave dužni da rade i u dane republičkog praznika i u kojem obimu, radi zadovoljenja neophodnih potreba građana.
(Srna) Foto: Vlada RS/Ilustracija
Komentari / 11
Ostavite komentarQqqq
17.04.2025 08:59Ko vlade su sve i jedan dan neradan. Sam kad dižu. Kredite. Onda rade
ODGOVORITESimo
17.04.2025 10:30Pošto su to vjerski praznici,državni organi trebaju svi da rade. Ili da dežuraju svedno. Nisu državni
Ne ne da da
17.04.2025 09:02Slavi se Uskrs...
ODGOVORITEPaja Patak
17.04.2025 09:40Vaskrs kod Srba , a Uskrs kod katolika
Mitar
17.04.2025 10:28To su vjerski praznici. Nisu državni. Po zakonu možeš izostati ,ali ti se piše godišnji pošto je plaćen. To ulazi u ona dva dana verskih praznika,ali si njih potrošio za Božić. Tako poslodavci čitaju zakon.
GOAT
17.04.2025 11:31Slavi se Vaskrs
B.luka
17.04.2025 09:38Nikad nece bit kod srba sloznost..jesu neradni al kako kome...gradski bazen radi ..tj..uprava ne radi njih 30setak..ostali rade..oni planduju s 2.3 dana godisnjeg skoro do 5maja..ostali robovi rade..dezuraju zarad nekih kvaze plivaca ..ko oni moraju trenirat.plivat..a cisti amaterizam..al su to klubovi digli na cist profesionalizam... Kad mi sami svoje ne postujemo kako ce nas drugi postovat..AKO JE TO PRAZNIK ..NEK BUDE PRAZNIK ZA SVE A NE SAMO ZA POJEDINE..NISU ONI NISTA VECI SRBI OD NAS DOLE...FUJ.. STO INSPEKCIJA NE DODJE I NE ZATVORE BAZEN ...JEL SU TO NERADNI DANI..TAKO JE ISTO I ZA 1.2 MAJ I 9 MAJ..UVJEK RADNI A ZA UPRAVU NE RADNI..ONI I KAD RADE NISTA NE RADE..REALNO..
ODGOVORITEPaja Patak
17.04.2025 09:42Odkud da onaj tkz Patrijah reče da bude isti dan sa Katoličkim , dok on nije bio uvijek sedam dana prije bude Katolički
ODGOVORITENoone
18.04.2025 00:45Vaskrs kod Pravoslavaca, ne Srba. Jedno je nacionalna pripadnost, a drugo verska pripadnost.
Xxxxx
17.04.2025 10:33Njima je uskrus svaki dan. Troes. Po 50 hilja maraka naši para Dabogda pocrkali. Uda li se jajna.
ODGOVORITEХм
17.04.2025 11:26Kako za koga, meni je svaki dan neradni dan.
ODGOVORITE