Ubrzati evropski put BiH, institucije da ispune uslove
Nakon višegodišnje pauze u Sarajevu je održan Parlamentarni forum za evropske integracije BiH.
Republika Srpska 11.12.2024 | 16:51Učesnici Foruma, predstavnici parlamenta svih nivoa vlasti u BiH, usvojili su zajedniču izjavu kojom pozivaju Institucije BiH da ispune preostale uslove i dobiju pregovarački okvir, te da intenziviraju aktivnosti na usvajanju plana reformi kako bi BiH do kraja godine bila uključerna u Plan rasta za Zapadni Balkan.
Parlamentarci upozoravaju izvršnu vlast da treba redovno informisati parlamente u BiH o realizovanim i planiranim aktivnosrtima u oblasti evropskih integracija i toku pregovora između BiH i Evropske unije.
Pozvali su i na provođenje neophodnih zakonskih i tehnoloških reformi kako bi se finansijski sistem u BiH uskladio sa standardima SEPA-a i osigurao integraciju u evropski sistem elektronskog plaćanja.
Ukazano je i na potrebu da BiH intenzivira aktivnosti i poboljša regionalnu saradnju kako bi u potpuinosti koristila prednosti Berlonskog procesa.
(BN) Foto: BN
Komentari / 5
Ostavite komentarDubioza
11.12.2024 17:24Mi smo već u Europi, samo dok bule izađe sa "aperacije".
ODGOVORITEMaja
11.12.2024 20:022050,stizemo.
ODGOVORITEA na kakvom
11.12.2024 21:50Je to putu Evropa,zna li neko?!
ODGOVORITEre
11.12.2024 23:03Na takvom da ti na njemu nikad biti nećeš
Miroslav
12.12.2024 16:34Od toga nema nista, samo lazu jedni druge.
ODGOVORITE