Sportska dvorana u Doboju postala kao Skadar na Bojani

Sportska dvorana Srednjoškolskog centra u Doboju obnovljena je nakon poplave 2014 godine i za tu svrhu uloženo je 1,2 milion evra, 2018 je srušena i položen kamen temeljac za izgradnju nove na istom mjestu, koja još nije završena.

Republika Srpska 22.08.2024 | 15:08
Sportska dvorana u Doboju postala kao Skadar na Bojani

Učenici iz Srednjoškolskog centra u Doboju ni ove školske godine časove fizičkog vaspitanja neće imati u dvorani čija izgradnja traje šest godina.

Stara dvorana izgrađena je tokom sedamdesetih godina prošlog vijeka.

U njoj su trenirali i odigravali utakmice rukometaši dobojske Sloge, koja se takmiči u Premijer ligi BIH. A sada treninge i utakmice pogotovo zimi imaju u Osječanima, koji su od Doboja udaljeni oko 15km.

"Dvorana svakome gradu je potrebna, pogotovo u Doboju. U Srednjoškolskom centru je bila dvorana i tu su  učenici ranije obavljali fizičke aktivnosti. Sada, nažalost, nemaju ni oni gdje da obavljaju fizičke aktivnosti, nego se i oni snalaze", kazao je Peđa Dejanović, pomoćni trener i bivši golman Sloge i još nekoliko klubova iz BiH, Španije i Izraela.

On kaže da se iskreno nada da će uskoro i Dovoj dobiti svoju sportsku dvoranu.

Rokovi na završetku dvorane su nekoliko puta pomjerani i postavlja se i pitanje da li će iko ikad odgovarati za to što je srušena dvorana, a nova nije sagrađena.

"Nije mi jasno s druge strane zašto ni rukovodstva klubova, zašto direktori srednjih škola čija bi djeca ovdje trebala da pohađaju fizičko vaspitanje ne dignu glas i da konačno pokušaju pritisnuti grad da se ova dvorana završi, jer ovim tempom neće ona biti završena ni za još 5 ili 6 godina", navodi Stefan Gavrić iz dobojskog SDS- a

Olivera Nedić, odbornik PDP-a. kaže da je niz apsurda i netransparentnosti vezano za samu investiciju u sportsku dvorane.

"Do sada se procijenjuje da je ova faza koštala oko 9,5 a bila je prvobitno procijenjeno 5,5. 15 miliona KM se procijenjuje da će biti radovi i mi se plašimo te neke potencijalne sledeće faze koja će zahtijevati ko zna kakve korekcije budžeta, jer mi kao građani koji to plaćamo ne možemo to dokazati, imamo poteškoću da provjerimo te njihove rabote i evo dakle stojimo nigdje nakon toliko godina", objašnjava Nedićeva.

Na naše upite koliko je još sredstava potrebno za završetak dvorane i koji je rok da se ona završi iz gradske uprave nisu odgovorili.

(BN) Foto: BN

Komentari / 10

Ostavite komentar
Name

Zika

22.08.2024 15:28

U toj dvorani sam nekada trenirao bila dobra stara vremene eh dagi Tito?

ODGOVORITE
Name

Мајдан

22.08.2024 15:40

Није то ништа у Угљевику Василије Перић гради исти објекат 22 године

ODGOVORITE
Name

Требавац

22.08.2024 16:19

Па шта сте навалили завршиће се некад.Омладина иначе има у Добоју могућност да игра у 46 кладионица и десет коцкарница.Мали ли је

ODGOVORITE
Name

Lokosi

22.08.2024 16:59

Vulička ce to zavrsiti mudra partijska potrkiša.

ODGOVORITE
Name

Ре

22.08.2024 18:41

Вулићка то припрема да отвори за своју унучад.

Name

Gospodjo

22.08.2024 17:10

Olivera ukljucite pdp u taj projekat ne samo da kukate.Koliko mi je poznato vi zivite na visokoj nozi,zahvaljujuci vasim sugradjanima.

ODGOVORITE
Name

Deki

22.08.2024 18:01

Nemate vi pojma kako je to u Ugljeviku, 25 godina se pravi hala.

ODGOVORITE
Name

Miki

22.08.2024 19:08

Nemaju ljudi grižu savjesti, zato ruše ono što je valjalo bez emocija, ali biće upamćeni po lošim odlukama, možda se i pokaju, sami će to vidjeti kada dođe vrijeme, valja Bogu na istinu

ODGOVORITE
Name

Др

22.08.2024 20:01

Исти случај са спортском двораном и у Гацку. Кад се заврши сво становништво Гацка ће у њу моћи стати.

ODGOVORITE
Name

Goci

22.08.2024 20:54

Snsd je izgradio sve sto se moglo pa sad rusi da ima sta raditi. Hehehe

ODGOVORITE