Mađarska golom u nadoknadi izbacila Škotsku sa EP

Fudbaleri Mađarske savladali su Škotsku rezultatom 1:0 u meču treće runde grupe A Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Svijet 23.06.2024 | 23:04

Kraj meča - 0:1

Nakon sto minuta fudbala koji ne priliči takmičenju kakvo je Evro, Mađari su golom u dubokoj nadoknadi nakon kontre uspeli da dođu do prvih bodova i zadrže šansu za plasman u osminu finala.

90+10' GOOOOOOL! Čobot za pobedu - 0:1

Kakva kontra Mađara koji će najverovatnije doći do tri boda.

90+8' Henli propušta najbolju šansu za Škote - 0:0

Ostao je sam u šesnaestercu, ali je šutirao pravo u Gulašija.

90+7' Adam Nađ pokušava - 0:0

Loš udarac koji saigrači ispraćaju negodovanjem.

90+5' Mađari bliži golu - 0:0

Opasnije deluje ekipa Marka Rosija u nadoknadi, ali je propustila dve velike šanse da dođe do prednosti.

Škoti pokušavaju dugim loptama da naprave pometnju u kaznenom prostoru rivala.

Nemačka izjednačuje

Filkrug je strelac.

90+2' Stativa Nađa - 0:0

Škoti su se otvorili i otvorili prostor za kontre.

Šansu utakmice imao je Nađ, ali je pogodio stativu iz izgledne pozicije u kojoj je našao ispred Gana.

90+1' Najbolja šansa u drugom poluvremenu - 0:0

Adam je odlično proigrao Soboslaja, ali je Liverpulov fudbaler šutirao pravo u Gana.

90' Deset minuta nadoknade - 0:0

Sve zbog povrede Varge.

90' Odbrana Gana - 0:0

Šefer je pokušao nakon ulaska u kazneni prostor, ali je golman Škotske bio na mestu.

89' Poslednja izmena u ekipi Škotske - 0:0

Morgan menja Robertsona.

87' Ništa ne sluti na promenu rezultata - 0:0

Očekuje se velika nadoknada, ali ekipe za sada nisu pokazale da su sposobne da naprave ozbiljnije prilike.

Jedino bi neka velika geška ili potez genijalnosti mogao da prelomi susret.

86' Menja i Rosi - 0:0

Bolu i Kerkeza menjaju Žolt Nađ i Čobot.

84' Dvostruka izmena u timu Škotske - 0:0

Meklin i Kristi ulaze, a Gilmor i Ralston izlaze iz igre.

79' Još desetak minuta deli ekipe od ispadanja - 0:0

Još su poprilično uzdržana oba tima u organizaciji napada i ne ostavljaju previše prostora za kontre.

Nerešen ishod deluje sve izvesnije.

76' Dvostruka izmena u timu Škotske - 0:0

Šenkland i Armstrong su na terenu umesto Mekgina i Adamsa.

74' Varga na nosilima napustio teren - 0:0

Osim njega, iz igre je izašao i Dardai. Umesto njih su na terenu Adam i Salai.

Nema penala za Mađare.

72' Varga i dalje na zemlji - 0:0

Zabrinuto deluju igrači na terenu, ali i navijači na tribinama.

Još uvek se ukazuje pomoć napadaču Mađarske, uz aplauze koji dolaze sa tribina.

69' Ozbiljan sudar u kaznenom prostoru Škotske - 0:0

Sudarili su se Gan i Varga nakon jednog centaršuta.

Mađarski igrač je ostao bez svesti i lekarska ekipa je u velikom broju izašla na teren.

Igrači su se okupili oko Varge, a proverava se i potencijalni jedanaesterac.

Navijači Mađarske pevaju Vargino ime u znak podrške.

67' Mađarska ponovo napada - 0:0

Smenjuju se periodi inicijative dva tima.

Rosi svestan da nema još mnogo vremena za čekanje greške protivnika.

64' Novi pokušaj Mađara - 0:0

Dardai je probao glavom, ali lopta ponovo odlazi preko gola.

62' Opet opada tempo - 0:0

Škoti imaju značajno veći posed, ali i šest pokušaja manje.

Svaka greška u narednom delu meča može značiti ispadanje sa turnira, te ekipe još uvek ne žele da napadnu svim silama.

Za sada su najozbiljnije prilike dolazile posle prekida.

61' Prva izmena na utakmici - 0:0

Nađ menja Stajlsa koji ima žuti karton.

58' Nešto otvoreniji meč u nastavku - 0:0

Iako nije bilo većih prilika, ekipe su značajno ofanzivnije u nastavku.

Igra se za nijansu brže, a sve su to prepoznali škotski navijači koji pokušavaju da dodatno motivišu svoje miljenike.

53' Prvi udarac Škota - 0:0

Odlično je Robertson oduzeo loptu Soboslaju i predao je Adamsu koji je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola.

50' Prvi žuti karton za Škote - 0:0

Dobija ga Mektomini nakon neopreznog starta ispred protivničkog šesnaesterca.

Ukoliko Škoti prođu dalje, a to bi im bio prvi put u istoriji, igraće bez veznog igrača Mančester junajteda koji je dobio parni karton.

49' Novi udarac Salaija - 0:0

Pokušao je Salai iz okreta, ali je loše zahvatio loptu.

Verovatno je bio i u ofsajdu, ali se piše još jedan udarac ka Ganovom golu.

48' Mađari krenuli ofanzivnije - 0:0

Drugačiji pristup Marka Rosija na početku drugog dela.

Mađari sada provode više vremena na protivničkoj polovini, ali za sada Škotska odbrana funkcioniše bez greške.

Počelo je drugo poluvreme - 0:0

Škoti u napadu.

Kraj prvog poluvremena - 0:0

Veoma loše prvo poluvreme u Štutgartu.

Obe ekipe su se odlučile za nešto obazriviji pristup, iako im je pobeda neophodna za prolaz dalje.

Viđeno je mnogo faulova, prekida i centaršuteva, ali su šanse izostale. Najbolju je propustio Orban u 40. minutu nakon centaršuta Soboslaja.

Ovakav rasplet najviše odgovara Srbiji kojoj remi dve ekipe uz još nekoliko povoljnih ishoda može doneti prolaz dalje i uz remi sa Dancima.
45+1' Udarac Soboslaja - 0:0

Otovorio se prostor kapitenu Mađarske, ali je njegov udarac završio preko gola.

45' Minut nadoknade - 0:0

Igrači će uskoro u svlačionice.

43' Bliži se kraj prvog dela - 0:0

Novi žuti karton za Mađare, a dobija ga Šefer.

Veoma zatvorena i gruba igra u prvom delu u kom je viđen veći broj kartona nego prilika.

Škoti još uvek bez udarca ka golu rivala.

40' Najbolja prilika na meču - 0:0

Orban nakon centaršuta Soboslaja iz indirekta pogađa preču sa samo par metara.

U meču sa malim brojem prilika, ovakve šanse se moraju koristiti.

37' Jedno od najlošijih poluvremena od početka turnira - 0:0

Jasno je zbog čega su dve ekipe iz četiri meča osvojile samo jedan bod.

Prema prikazanom u prvom delu, nijedna od dve reprezentacije nije zaslužila plasman u narednu fazu.

33' Mađarska preuzima inicijativu - 0:0

Pokušavaju sada Mađari preko bokova da ugroze odbranu Škotske koja je sada primorana da se brani u sopstvenom šesnaestercu.

Salai je probao sa distance, ali je bio veoma neprecizan.

Švajcarska vodi protiv Nemačke

Nakon što je Nemcima poništen gol, Ndoje dovodi Švajcarce u vođstvo.

26' Žuti karton za Orbana - 0:0

Preoštar start nad Mekginom.

22' Bez velikih prilika - 0:0

Ne uspevaju Škoti da probiju blok Mađara, a ne uspevaju ni izabranici Marka Rosija da odigraju dobar kontranapad.

Škoti imaju posed od čak 77 odsto, ali su još ugvek bez šuta na gol.

18' Prvi žuti karton na meču - 0:0

Dobija ga Stajls zbog prekida kontre Škota.

15' Kruže Škoti, ali bez rešenja - 0:0

Postavka sa pet defanzivaca umnogome otežava Škotima prenos lopte pred protivnički šesnaesterac.

Pokušavaju stoga izabranici Stiva Klarka da ubacivanjima sa boka dođu do prilike, ali za sada nisu uspeli.

10' Slab tempo na u uvodnom delu - 0:0

Obe ekipe oprezne, iako im je potrebna pobeda.

Ne žele dva selektora da se previše otvore i dođu u situaciju da jure zaostatak.

Taktika Mađara da prepuste loptu rivalu za sada se pokazala kao uspešna.

7' Prvi udarac na meču - 0:0

Pokušao je Bola sa distance, ali je Gan uz nešto problema uspeo da zaustavi udarac.

5' Miran početak susreta - 0:0

Mektomini za sada uz Adamsa najbliži golu Mađarske, gde pokušava da nađe rupu između linija protivnika.

Škoti za sada dobro čuvaju loptu i nisu pokazali nesigurnosti koje su ih pratile u prva dva kola.

Mađarska sa vrlo malim brojem kontakata sa loptom na protivničkoj polovini.

3' Škoti kontrolišu posed - 0:0

Mađarska se odlučila na defanzivniji pristup na početku meča.

Škoti nisu poznati kao ekipa koja je vešta u organizaciji igre kroz pas, te će se Mađarai nadati greškama.