Njemačka prva u grupi, Švajcarcima izmakla pobjeda

Fudbaleri Švajcarske i Nemačke remizirali su 1:1 u poslednjem, trećem kolu grupe A Evropskog prvenstva. Nemci su prvoplasirani sa sedam bodova, dok su Švajcarci na drugoj poziciji sa pet bodova.

Svijet 23.06.2024 | 22:57

Kraj meča - 1:1!

Nemačka je prvoplasirana, a Švajcarska na drugom mestu u grupi A!

90+2! GOOOOL! Filkrug spasava Nemačku - 1:1!

Centarfor Nemačke u svom stilu, glavom, u krcatom "petercu" matira Zomera!
88' Nojer pokazuje klasu! - 1:0

Golmanski gigant pokazuje zašto je jedan od najboljih gotovo deceniju unazad! Fantastična parada za odbranu Džakine "bombe" koja je išla pravo u gol pokraj stative.
84' Vargas se prerano radovao golu - 1:0

Švajcarci su krenuli da slave drugi pogodak. Međutim, Vargas je u kontranapadu bio u nedozvoljenoj poziciji.
82' Lukavi Kros! - 1:0

Genijalac Kros je pokušao šut iz slobodnog udarca na levom krilu desnom nogom pravo u dalju malu mrežu. Zomer ga je prozreo.

76' Julijan osvežava napad - 1:0

Umesto Virca i Musijale su na terenu Leroj Sane i Niklas Filkrug.

Akanđi na terenu ne trguje kad je pobeda u pitanju, ali ume van njega

Momak koji je fenomenalnom reakcijom sprečio izjednačenje je uspeo da usred vrhunske profesionalne karijere dođe do diplome trgovačke škole 2017. godine.

70' Akanđi spasava Švajcarsku! - 1:0

Štoper Mančester sitija je sprečio čist zicer Virca visoko podignutom nogom. Lopta je već bila viđena u golu!

67' Žuti karton za Džaku - 1:0

Pregrub start kapitena Švajcarske.

65' Jakinova trostruka izmena, Nagelsman "vadi" Andriha - 1:0

Novi igrači među švajcarskih 11 u igri su Amduni, Vargas i Dua, umesto strelca jedinog gola Ndojea, Ridera i Emboloa.

Nagelsman je zamenio nesuđenog strelca Andriha za Maskimilijana Bajera.

60' Nagelsman reaguje izmenama u odbrani - 1:0

Ta i Midlštat idu na klupu. Na terenu su Raum i Šlosterbek.

54' Kros je mogao i bolje - 1:0

Izgledna pozicija na 18 metara od gola, sa dovoljno prostora i vremena za nameštanje, a šut desnom nogom daleko pored gola.

50' Musijala ne koristi vrhunski pas Virca - 1:0

Najbolji igrač Bundeslige za ovu sezonu Florijan Virc uputio je majstorsko dodavanje sa sredine terena između dve linije pravo ka Musijali koji je šutirao pravo u Zomera.

Počelo je drugo poluvreme u Frankfurtu

Bez izmena kod Nemačke i Švajcarske.

Kraj prvog poluvremena - 1:0

Švajcarska je ostavila sjajan utisak ne samo zbog vođstva nego zbog organizovane odbrane, koja remeti protok dodavanja i kreativnost kod rivala.

Ndojeov gol u 28. minutu samo je kruna dobre pripreme.

38' Ta "zajahao" Emboloa - 1:0

Vrlo jak duel nije prošao bez intervencije Orsata. Štoper Nemačke se odrazio toliko visoko da je potkolenicom udario Emboloa u lice sa leđa.

Drugi karton za igrača Nemačke, stoga neće računati na njega u narednom duelu.

35' Švajcarci ne znaju za bon-ton - 1:0

Grupa nacijača pokraj korner zastavice dala je sebi za pravo da zgužvanim majicama gađa Tonija Krosa, legendu evropskog fudbala. Kogod da je, a naročito takvo ime, nije zaslužio takav tretman.

Ružna i krajnje neobična slika od Švajcaraca.

30' Ndoje puca od samopouzdanja - 1:0

Nemci su izgubili loptu na sredini terena, što je otvorilo kontru za usamljenog Ndojea. Uputio je dobar šut sa ivice kaznenog prostora, tik pored stative.

28' GOOOL! Ndoje strelac za Švajcarsku - 1:0!

Iskoristili su dozu sreće na jednoj strani, golom na drugoj strani.

Frojler je na levom krilu odlično ubacio loptu za Ndojea, koji je bio na ivici ofsajda.

25' Ndoje dobija žuti karton - 0:0

Prekršaj nad Antoniom Ridigerom. Orsato se prvi put uhvatio za džep na meču.

17' Poništen prelep gol Andriha za vođstvo Nemačke - 0:0

Vezni igrač Nemačke zatresao je mrežu Zomera sa preko 25 metara distance. Nažalost po njega, tim,navijače i ljubitelje lepih golova, u začetku akcije je Džamal Musijala načionio faul u napadu uklizavanjem u Ebišera tokom borbe za loptu u "petercu".

Danijele Orsato je konsultovao VAR tehnologiju i konstatovao poništen gol.

Rodrigez "bije bitku" sa Havercom, a najveću bitku je dobio kao dete

Bek Švajcarske spečio je izglenu priliku Nemaca. Zanimljivo je da je kao dete patio od teške bolesti. Rođen je sa dijafragmatičnom hernijom, što znači da su mu stomak, slezina, jetra i creva bili pomereni  u grudni koš. Rodrigez je imao 50 posto šansi da preživi i bio je nadgledan svakih šest meseci tokom prve tri godine svog života.

13' Haverc ponovo opasan - 0:0

Uleteo je napadač Nemačke u "peterac", međutim ipravovremena i hladnokrvna reakcija Rodrigeza sprečava šut i mogući pogodak.

9' Rani pritisak Švajcarske - 0:0

Ekipa Murata Jakina vrlo je agresivna kako u presingu ka Nojeru, tako i na svojoj polovini. Nemci su par puta morali da vrate loptu golmanu i krenu ispočetka.
2' Musijala se dao u trk - 0:0

Desno krilo Nemačke od početka pokazuje da je raspoloženo za igru. Preuzeo je loptu i povukao napad na drugoj strani dugim sprintom. Gindogan nije uspeo da primi njegov pas usled borbe sa dva štopera.

Nemci su dobili korner iz kog je Kai Haverc dobro šutirao glavom, ali pravo u Zomera.