Belgija savladala odličnu Rumuniju za ludnicu u grupi E

Fudbaleri Belgije savladali su Rumuniju u Kelnu rezultatom 2:0 (1:0) u poslednjem meču drugog kola E grupe Evropskog prvenstva.

Vijesti 22.06.2024 | 22:54

Silovito je krenula Belgija, poveli su već u 2. minutu golom Tilemansa. Lukaku se odlično zagradio, odložio je loptu svom saigraču koji je fantastičnim šutem savladao Nicu.

Nastavila je Belgija sa pritiskom, šutirali su na gol Nice, nekada i previše komplikovali, ali su potpuno držali konce meča u svojim rukama.

Rumuni su bili opasni iz kontre, imali su svoje šanse, a ovim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Drugo poluvreme je donelo mnogo uzbuđenja. Lukaku je postigao gol u 68. minutu, ali je on poništen zbog minimalnog ofsajda. Ovo je treći gol Lukakua na ovom šampionatu koji mu je poništen i apsolutni je rekorder.

Nastavila je Belgija sa napadima, a nagrada je stigla u 80. minutu. De Brujne je iskoristio grešku odbrane Rumunije, pogodio je ispred nemoćnog Nice i tako doneo veliko slavlje svom timu.

Imala je Belgija 19 šuteva na gol rivala, nisu ni Rumuni zaostajali sa 12, a gledali smo odličan meč u Kelnu.

Sve tri ekipe u grupi E imaju po tri boda, razdvaja ih samo gol razlika! Gledaćemo ludnicu u poslednjem kolu, a snage će odmeriti Belgija i Ukrajina i Rumunija i Slovačka!

Tok meča:

Drugo poluvreme:

KRAJ UTAKMICE

90. minut - Četiri minuta nadoknade u Kelnu.

89. minut - Šta ovaj čovek treba da uradi pa da postigne gol koji je priznat? Bio je u sjajnoj šansi Lukaku, ali Nica opet zaustavlja njegov udarac!

85. minut - Velika prilika za Rumuniju, Kastanj je izbacio loptu ispred gol linije!

83. minut - Nastavlja Belgija sa napadima, svesni su da će im značiti i gol razlika.

80. minut - GOOOL, De Brujne rešava meč!

72. minut - Dvostruka izmena u Belgiji, teren napuštaju Tilemans i Doku, u igri su Mangala i Karasko.

68. minut - Šta je promašio Man, izašao je sam ispred Kastelsa, ali je golman Belgije fantastično reagovao!

66. minut - Još jedna prilika za Lukakua, ali Nica brani!

64. minut - Postigao je Lukaku gol, ali mu je opet VAR poništio! NEVEROVATNO! Protiv Slovačke su mu poništena dva gola, danas jedan. Mogao je da bude najbolji strelac EURA.

63. minut - Nova prilika za Belgiju, Doku je istrčao ispred Nice, ali je šutirao pored gola.

59. minut - Belgija ima problem sa realizacijom. Opet napadaju, konstantno su opasni, ali nikako da postignu drugi gol.

56. minut - Izmena u Belgiji, Trosar menja Lukebakia. Očekivano!

55. minut - Još jedan šut De Brujnea, ponovo siguran Nica.

52. minut - Kevin De Brujne je prelepo šutirao, ali pored gola!

47. minut - Kakva šansa za Rumuniju, Mihaila je istrčao kontru munjevito, našao se ispred gola Belgije, ali je šutirao preko gola!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Prva prilika za Rumuniju, šutirao je Man, ali je siguran Kastels.

Prvo poluvreme:

45. minut - KRAJ prvog poluvremena!

44. minut - Rumuni su stali na loptu, oslobodili su se pritiska Belgije.

39. minut - Draguš u prilici, ali nije stigao do lopte.

38. minut - Kontra Belgije, Lukebakio je izašao sam ispred golmana, ali se spetljao. Čini se da je prvi kandidat za izmenu.

36. minut - Opasan napad Rumunije, kombinovali su u kaznenom prostoru rivala, ali bez šuta. Ne predaju se, došli su da igraju fudbal.

35. minut - Žuti karton za Lukebakij, oborio je Draguša i dobio javnu opomenu.

30. minut - Novi korner za Belgiju. De Brujne je odigrao kratko, Doku je šutirao, ali Nica brani!

23. minut - Nastavlja Belgija sa napadima, ali se čini da opet imaju potez više u završnici.

20. minut - Prilika za Rumuniju, slobodan udarac iskosa sa desne strane na 30 metara od gola. Dragušin je pokušao posle centaršuta i zaradio korner sa svoj tim. Šutirao je Mihajla.

19. minut - Kakva prilika za Belgiju, De Brujne je povukao loptu, našao Lukebakija koji je sjajno šutirao, ali je golman Rumunije još bolje reagovao!

18. minut - Onana je oprobao udarac, ali nije bio precizan, loše je zahvatio loptu. Belgija nastavlja sa pritiskom i napadima.

14. minut - Ponovo se obrukao Lukaku. Primio je loptu u srcu kaznenog prostora, okrenuo se, ali mu je udarac izblokiran. Korner za Belgiju!

11. minut - Belgija želi što pre do drugog gola. Poučeni iskustvom meča sa Slovačkom, žele što pre da "zacementiraju" prednost. Napadaju preko Dokua, ali za sada stoje na jednom postignutom golu.

7. minut - Napada Belgija, De Brujne je bio u šansi, ali nije uspeo da zahvati loptu posle divnog pasa.

5. minut - Kakva prilika za Rumuniju, Dragušin je šutirao, Kastels brani. Fenomenalan start utakmice.

2. minut - GOOOL, Tilemans fantastičnim golom doveo Belgiju u prednost! Lukaku je primio loptu u šesnaestercu, odložio je do saigrača koji je raspalio po lopti i postigao fantastičan gol!

1. minut - Počela je utakmica u Kelnu.

(Kurir) Foto: EPA/EFE