Zvezda na korak do titule, Partizan opet pao u Pioniru
Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige protiv Partizana.
Sport 15.05.2024 | 21:49
Tim Janisa Sferopulosa je u drugoj utakmici u hali "Aleksandar Nikolić" slavio rezultatom 80:73 (17:19, 21:19, 23:19, 19:16) i stigao do meč lopte.
Zvezda je dva dana ranije u prvoj utakmici slavila sa 85:82.
Treća utakmica se igra u nedelju od 20.30 časova, a domaćin će biti Partizan u "Areni".
Šampion regiona će postati ekipa koja prva stigne do tri pobede.
Nedović je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkom timu. Po 10 poena su postigli Bolomboj i Lazić, a devet Teodosić, koji je imao i sedam asistencija.
U gostujućem timu Smit je sa 12 poena bio najefikasniji. Po 11 poena su postigli Ledej, Doužer i Kaboklo.
Prvo poluvreme je obeležio Nemanja Nedović. Postigao je 21 poen, ali nije imao pravu pomoć. Sa druge strane, Partizan je totalno nadskočio domaćina (24:10), pa je posle prvog poluvremena viđen egal - 38:38.
Ni treća četvrtina nije donela drugačiju sliku. Crveno-beli su uglavnom vodili, a Partizan stizao. Posle 30 minuta igre domaći tim je imao četiri poena viška.
Zvezda je sredinom poslednje četvrtine počela da pravi krucijalnu razliku. Teodosićeve asistencije i poeni Bolomboja vratili su Zvezdu na osam poena viška u 34. minutu (70:62). Bio je to udarac od kojeg Partizan nije uspeo da se povrati.
Crveno-beli su u finišu gotovo rutinski priveli meč kraju i stigli na korak od konačnog trijumfa u seriji.
(Kurir sport)
Komentari / 1
Ostavite komentarCecty
15.05.2024 22:47Idemo do treće pobjede!
ODGOVORITE