Partizan na krilima Avramovića srušio Efes

- Košarkaši Partizana pobedili su večeras Efes rezultatom 100:90 u meču 27. kola Evrolige.

Košarka 29.02.2024 | 23:08
Partizan sad ima skor 13-14, a Efes 11-16.

Pre početka utakmice navijači Partizana su ovacijama i aplauzima dočekali Željka Obradovića i dugo su skandirali njegovo ime.

Prvo poluvreme proteklo je u čestim promenama u vođstvu, a najveće je imao Partizan - plus šest (39:33), ali sa na odmor otišlo sa 43:40 za "crno-bele".
Sredinom treće deonice Partizan je imao plus 11 (55:44), ali usledila serija gostiju 7:0. U poslednjih 10 minuta ušlo se vođstvom domaćina 64:59.

Šest minuta pre kraja Efes je poveo 73:72, ali je četiri minuta pre kraja Partizan na krilima Alekse Avramovića vodio 83:76, a u poslednja dva minuta se ušlo rezultatom 92:82 i tad je bilo jasno da će domaćin slaviti i ostati u trci za plasman u plej-in.

Najefikasniji u Partizanu bio je Avramović sa 30 poena, Zek Ledej je dao 21, Kevin Panter 16, a Danilo Anđušić 13.

Kod Efesa se istakao Vil Klajburn sa 17 poena, Tibor Plajs je dao 13, Šejn Larkin 11, a Tajrik Džons 10.

U narednom kolu, sledećeg petka, Partizan gostuje Olimpiji u Milanu.

(Tanjug) Foto: Starsport