Ubjedljiva pobjeda Partizana protiv Igokee u Laktašima

Košarkaši Partizana pobedili su večeras na gostovanju ekipu Igokee rezultatom 98:52 u utakmici 20. kola ABA regionalne lige.

Košarka 11.02.2024 | 19:23

Partizan je nakon ove pobede ostao na trećem mestu na tabeli sa skorom 14/6, dok je klub iz Laktaša na petoj poziciji sa 11 pobeda i devet poraza.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, uglavnom do poena dolazeći preko reketa. Igokea se ipak do kraja prve deonice vratila u meča i uspela da smanji zaostatak na samo dva poena.

Partizan se početkom druge četvrtine mučio u napadu, niko nije bio rapspoložen pored Ledeja. Serijom 9-0 polovinom četvrtine Partizan je otišao na plus 10 i tu prednost održavao do kraja prvog poluvremena.

U trećoj deonici je određen pobednik ovog susreta. Partizan je zaigrao agreisvnije u odbrani, što mu je omogućilo bržu igru. Sa druge strane su smanjili greške u napadu i tako uspeli da dođu do prednosti od 29 poena. Tokom poslednj deonice prednost gostiju je samo rasla, da bi na kraju iznosila 48 poena.

Najefikasniji u sastavu Partizana bio je Mateuš Ponitka sa 16 poena i tri skoka, dok je Bruno Kaboklo dodao 14 poena i tri skoka. U ekipi Igokee istakao se Edin Atić sa 10 poena, tri skoka i dve asistencije.

(Tanjug) Foto: Nezavisne