Jokić postigao 29 poena u pobjedi Denvera

- Košarkaši Denvera pobedili su na svom terenu ekipu Portlanda rezultatom 112:103 u noćašnjem meču NBA lige.

Košarka 05.02.2024 | 09:15

Najefikasniji u redovima aktuelnog šampiona NBA lige bio je srpski košarkaš Nikola Jokić, koji je za 34 minuta na terenu postigao 29 poena i imao osam skokova i sedam asistencija. Džamal Marej je postigao 21 poen i imao je 10 asistencija, dok su Majkl Porter, Aron Gordon i Pejton Votson ubacili po 12 poena.

Kod gostiju, najbolji je bio Deandre Ejton, koji je postigao 27 poena, dok je Anferni Simons dodao 26.

Košarkaši Oklahome pobedili su na svom terenu posle dva produžetka Toronto rezultatom 135:127.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džoš Gidi sa 24 poena, dok je Šej Gildžes-Aleksander ubacio 23. Lu Dort i Čet Holmgren su dodali po 22 poena. Srpski košarkaš Vasilije Micić proveo je na terenu 14 minuta, a za to vreme zabeležio je tri poena, pet asistencija i jedan skok, dok njegov sunarodnik Aleksej Pokuševski nije igrao.

U ekipi Toronta, koju sa klupe predvodi srpski trener Darko Rajaković, najbolji je bio Ar Džej Baret sa 23 poena, dok su Skoti Barns, Džejkob Peltl i Denis Šreder ubacili po 17.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su u gostima ekipu Majamija rezultatom 103:95. Najefikasniji u timu iz Los Anđelesa je bio Kavaj Lenard sa 25 poena i 11 skokova. Džejms Harden je postigao 21 poen i imao je 11 asistencija i osam skokova.

Kod domaćih, najefikasniji je bio Džimi Batler sa 21 poenom, dok srpski košarkaš Nikola Jović nije igrao.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sledeći rezultati: Detroit - Orlando 99:111, Vašington - Finiks 112:140, Boston - Memfis 131:91, Šarlot - Indijana 99:115, Minesota - Hjuston 111:90 i Juta - Milvoki 123:108.

(Tanjug) Foto: Tanjug/AP