Košarkaši Crvene zvezde poraženi od Barselone

- Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Barselone rezultatom 76:85 u meču 25. kola Evrolige.

Košarka 02.02.2024 | 22:35

Zvezda sad ima skor 10-15, a Barselona 17-8.

Prva deonica je počela loše košgeterski za obe ekipe, a okončana je vođstvom gostiju 18:17.

Barselona je do dvocifrene prednosti u drugoj deonici (30:19) stigla na krilima Darija Brizuele koji je šutirao za tri poena 4/4.

Na poluvremenu je bilo 47:34 za Barselonu koja je početkom treće deonice vodila i plus 17 (51:34).

U poslednjih 10 minuta se ušlo rezultatom 64:51 za goste.

Šest i po minuta pre kraja Zvezda je došla na minus 10 (60:70).

Minut i 36 sekundi pre kraja bilo je 79:71 za goste i tada je bilo jasno da će Barselona slaviti.

U Zvezdi je najefikasniji bio Nemanja Nedović sa 21 poenom, Jago dos Santos je dao 13, a Džoel Bolomboj 12.

Barselonu je predvodio Brizuela sa 20 poena (6/7 trojke), Jan Veseli je dao 16, a Nikolas Laprovitola 12.

U narednom kolu Zvezda će ugostiti Žalgiris koji je večeras kao domaćin savladao Panatinaikos rezultatom 80:68 i sad ima isti skor kao šampion Srbije.

(Tanjug) Foto: Tanjug