Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo savladali Valensiju

- Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras ubedljivo Valensiju rezultatom 82:64 u meču 24. kola Evrolige.

Košarka 30.01.2024 | 22:14

Zvezda sad ima skor 10-14, a Valensija 12-12. Srpski klub je sad bolji u međusobnom skoru od Valensije koja je kao domaćin pobedila 85:81

Oslabljena negiranjem Stefana Jovića i Brendona Dejvisa, Valensija je očajno otvorila utakmicu i nije poentirala u uvodna četiri minuta, ali je posle prve deonice ipak vodila 12:11.

Zvezda je drugu deonicu otvorila serijom 12:0 i tako stekla prvi put dvocifrenu prednost na meču. Sredinom druge četvrtine bilo je plus 15 za Zvezdu (31:16), a na poluvremenu je bilo 39:30.

Zvezda je u trećoj deonici održavala prednost, a u poslednjih 10 minuta ušlo se rezultatom 61:49. Tri minuta pre kraja je bilo 72:59 za Zvezdu i tad je bilo jasno da će domaćin slaviti.

Zvezdu je predvodio raspoloženi Nemanja Nedović sa 24 poena, a 11 je dao Majk Tobi.

Kod Valensije je najefikasniji bio Kris Džons sa 11 poena, 10 su dali Nejt Reuvers i Damijen Inglis.

U narednom kolu, već u petak, Zvezda dočekuje Barselonu.

(Tanjug) Foto: @starsport