Novak Đoković savladao Ečeverija za četvrto kolo AO

Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Australijan opena pošto je u trećoj rundi savladao Argentinca Tomasa Martina Ečeverija sa 3:0 u setovima (6:3, 6:3, 7:6).

Sport 19.01.2024 | 12:02

Posle početnog ispitivanja snaga u prvom setu, Đoković u šestom gemu ovog dela igre pravi brejk i rutinski kontroliše situaciju do kraja, te dolazi do prednosti. Prvi set završen je rezultatom 6:3 za Đokovića.

U drugom setu Novak stiže do brejka još brže nego u prvom periodu igre. Đoković oduzima servis Ečeveriju već u trećem gemu drugog seta, a zatim nastavlja sa brutalnim servisima i ponovo na dominantan način privodi ovaj period igre kraju. Novak uzima još jedan brejk Ečeveriju i rešava drugi set istim rezultatom kao i prvi - 6:3.

Treći set protekao je u odličnim servisima oba tenisera, nije bilo brejka, pa se ušlo u taj-brejk! Tu je Novak odigrao maestralno, slavio sa 7:2 i stigao do prolaska u narednu rundu gde će igrati protiv boljeg iz duela Šelton - Manarino.

Posebno raduje Novakov servis na ovom meču - Đoković tokom čitavog susreta nije dozvolio niti jednu jedinu brejk priliku Ečeveriju!

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča između Đokovića i Ečeverija mogli ste pratiti putem našeg lajv-bloga

(Kurir) Foto: Lillian SUWANRUMPHA / AFP / Profimedia