Kecmanović izgubio u osmini finala turnira u Adelejdu

- Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Adelejdu, pošto je jutros u osmini finala poražen od Britanca Džeka Drejpera 5:7, 7:6 (11:9), 7:6 (9:7).

Tenis 10.01.2024 | 09:41

Meč je trajao tri sata i 40 minuta. Kecmanović je 55. teniser sveta, dok je Drejper 62. na ATP listi. Ovo je bio treći međusobni duel srpskog i britanskog tenisera, a drugi trijumf Drejpera.

Kecmanović je dobio prvi set rezultatom 7:5. Srpski teniser je poveo 2:0 u drugom setu, ali je Britanac izjednačio na 2:2. Igralo se potom gem za gem, a pobednik drugog seta je odlučen u taj-brejku. Kecmanović je imao dve meč lopte u taj-brejku drugog seta, ali je Drejper na kraju slavio sa 11:9.

I u trećem setu je viđena velika borba. Igralo se gem za gem, a pobednik trećeg seta je odlučen u taj-brejku, koji je pripao Britancu rezultatom 9:7.

Drejper će u četvrtfinalu turnira u Adelejdu igrati protiv Amerikanca Tomija Pola.

ATP turnir u Adelejdu se igra za nagradni fond od 661.585 dolara.

(Tanjug) Foto: Profimedia