Povrijeđeni Novak Đoković poražen od Aleksa de Minora

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, doživeo je neočekivan poraz od Aleksa de Minora.

Sport 03.01.2024 | 12:58

Australijanac je igrao odlično i u dva seta (6:4, 6:4) je stigao do velike pobede protiv Srbina koji se mučio sa povredom desne ruke.

Australija sada ima prednost u susretu sa Srbijom, što znači da će Natalija Stevanović morati da pobedi Ajlu Tomanović i tako obezbedi da dubl odlučuje o plasmanu u polufinale.

Mučila je Novaka povreda desne ruke, imao je problem i sa sudijom i komunikacijom tokom prvog seta kada mu je zabranjeno da iskoristi medicinski tajm-aut.

Definitivno nije bio blizu svog najboljeg nivoa, dok je sa druge strane, Aleks de Minor igrao fantastično i surovo iskoristio činjenicu da Novak ima probleme iu ne igra najbolje što može.

Napravio je brejk u devetom gemu, a ubrzo je osvojio prvi set.

Borio se Đoković u drugom delu, izdržao do sedmog gema, kada je pretrpeo brejk, dok nije uspevao da preti na servisu protivnika.

Neverovatna je činjenica da je tek u poslednjem gemu na meču Đoković osvojio prvi poen na prvom servisu De Minora.

Ovo je možda i pobeda karijere za 12. tenisera sveta.