Nakon neobičnog meča Đoković pobijedio Lehečku

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, pobedio je Jiržija Lehečku u tri seta 6:1, 6:7(3:7), 6:1.

Sport 02.01.2024 | 08:31

Đoković je tako izjednačio rezultat u okršaju Srbije i Češke, nakon što je u prvom meču Olga Danilović poražena od Markete Vondrušove.

O plasmanu Srbije u četvrtfinale odlučiće miks dubl.

Tokom neobičnog meča Đoković je prošao kroz uspone i padove.

Furiozno je krenuo, imao veliku prednost u prvom setu, ali uprkos tome, između petog i šestog gema pretio da neće nastaviti meč zbog jakih reflektora.

Ubrzo je osvojio prvi set, a odmah došao do brejka u drugom.

Delovalo je da žuri da što pre završi i obezbedi igranje dubla, ali je tada došlo do neshvatljivog pada.

Počeo je da greši, a Lehečka je podigao svoj nivo, osvojio tri vezana gema i preokrenuo situaciju.

Pritisak je bio na Đokoviću, ali znamo da je on najbolji u takvim situacijama. Set je doveden do taj-brejka, a tamo je 31. teniser sveta ipak uspeo da šokira rivala i dođe do izjednačenja.