Zvezda potpuno nemoćna u Atini i ponovo poražena

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa rezultatom 82:65 u Atini u utakmici 17. kola Evrolige.

Košarka 28.12.2023 | 22:22

Zvezda sad ima skor šest pobeda i 11 poraza, dok je Panatinaikos zabeležio desetu pobedu uz sedam poraza.

Gledali smo vrlo tvrdo poluvreme sa mnogo grešaka na obe strane.

Zvezda je povela sa 4:7, ali je domaćin brzo preuzeo vođstvo i bio u blagoj prednosti tokom celog prvog poluvremena koja je dostizala maksimalnih + 9 poena.

Domaćin je u potpunosti sjajnom odbranom zaustavio Miloša Teodosića, što je napravilo velike probleme crveno-belima u organizaciji napada,

Pantinaikos je na odmor otišao sa +7, 38:31.

U nastavku Panatinaikos stiče dvocifrenu prednost, Zvezda se vratila najviše zahvaljujući Bolomboju, ali potom Simonović greškama omoguvama grčkom velikanu +11 pred poslednju deonicu 61:50.

Zvezda je pokuašala da uhvati priključak u finišu,ali uz očajan procenat šuta to je bilo nemoguće i Panatinaikos je zasluženo slavio.

Dodatni problem za Zvezdu mogla bi da bude povreda Luke Mitroviča koji je nezgodno doskočio i potom nije više ulazio u igru.

U narednom kolu crveno-beli gostuju Fenerbahčeu.