Prekinut meč između Đokovića i Hurkača

- Meč osmine finala Vimbldona između Novaka Đokovića i Huberta Hurkača prekinut je večeras zbog policijskog časa (22.35 po lokalnom vremenu, 23.35 po centralnoevropskom) posle dva odigrana seta pri vođstvu srpskog tenisera 7:6 (8:6), 7:6 (8:6).

Tenis 09.07.2023 | 23:48
Meč će biti nastavljen sutra na Centralnom terenu.

Đoković je prvi set dobio u taj-brejku rezultatom 8:6. Igralo se gem za gem u prvom setu, a pobednik ovog dela meča odlučen je u taj-brejku. Poljak je vodio 6:3 i imao je tri set lopte, ali je Đoković uspeo da osvoji pet uzastopnih poena i da prvi set dobije rezultatom 8:6. Srpski teniser je stigao do 13. uzastopno dobijenih taj-brejkova na grend slem turnirima.

Đoković je prestigao legendarnog američkog tenisera Pita Samprasa, koji je 1994. godine imao 12 dobijenih taj-brejkova u nizu.

Đoković i Hurkač su ušla sigurno u drugi set, Đoković je prvu priliku za brejk imao u četvrtom gemu, ali je Hurkač jakim servisima uspeo da osvoji gem. Srpski teniser je u osmom gemu pri vođstvu od 4:3 imao četiri prilike za brejk, ali je Hurkač dobrim servisima stigao do izjednačenja, 4:4. Igralo se potom gem za gem, a pobednik drugog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Đokoviću rezultatom 8:6.

Organizatori su potom odlučili da prekinu meč, koji će biti nastavljen sutra, najverovatnije kao drugi susret dana na Centralnom terenu posle duela između Kazahstanke Jelene Ribakine i Beatriz Hadad Maje iz Brazila. Program sutra na Centralnom terenu počinje u 14.30 časova.

(Tanjug) Foto: Tanjug/AP