Suvo zlato: Kilogram maline u Srpskoj 72 KM!
Malina u marketima u Srpskoj može se kupiti po paprenoj cijeni.
Republika Srpska 09.07.2023 | 11:35
Prema fotografijama objavljenim na društvenim mrežama cijena „crvenog zlata“ je nevjerovatnie 72 KM po kilogramu.
Na fotografiji je pakovanje od 125 grama čija cijena iznosi 9 KM, a daljom računicom ispada da kilogram košta skoro 72 KM.
Otkupna cijena maline za ovogodišnji rod još nije tačno utvrđena.
Prošlogodišnja otkupna cijena po kilogramu iznosila je 8.5 КM, ali veliki broj proizvođača još uvijek nije isplaćen po toj cijeni.
(Novosti) Foto: Novosti/Ilustracija
Komentari / 32
Ostavite komentarPoreznik
09.07.2023 12:08Seljaku nikad dostaaaaaa...mora da su maline iz Ljevca iz poznatog malinjaka
ODGOVORITEMile
09.07.2023 18:32Švercerska i trgovačka mafija formira cijene. Kakav seljak zaboga.
CH
09.07.2023 19:11Poreznik ti nemas pojma
Realista
09.07.2023 19:15Nisi ti nikakav "poreznik". Tvoja izjava ne da je glupa nego bezobrazna. Otiđi na selo kod seljaka i kupi pa da vidiš koja je cijena.
Tačno ti fali mozak
09.07.2023 22:22Pa kad je seljak odredjivao cijenu,nakupci i odkupkjivaci formiraju cijene. Kod seljaka je 4 marke kilogram.
Komsinica
10.07.2023 16:41Ne znam ko ih jede. Ja ne. Po toj cijeni, ne pada mi na pamet. Bas pretjeruju.
Ilija
10.07.2023 21:41Seljak ima mrvice od proizvoda a svi drugi do potrošača ubiru ekstra profit...
Rex
09.07.2023 12:16Ma kakvo crveno zlato.Sranje i trnje,neko da plati 72 KM/kg?!Evo vam po 3 KM pa jedite dok možete.Da je tako dobro sijali bi je Semberci umjesto kupusa.
ODGOVORITERS
09.07.2023 15:05Ne moze Semberac da sije jer ne moze tu da uspeva u ravnici,a i na velikim visinama,cisto da znas...od 4 do 5km realna cijena sve da se pokrije od troskovi....
Punpadzija
09.07.2023 12:18Pa zasto onda proizvodjacima placate...3-4km....?? U kojoj mi drzavi zivimo ajmo svi odavde...nije ovo vise normalno....!!!
ODGOVORITEKiki
09.07.2023 12:26Treba probati proizvesti malinu i tad komentarsati. A nije skupa potvrda i taksa kad se placa listic papira po 10KM. ZK izvadak po 20i 30 KM.
ODGOVORITERe
09.07.2023 13:05Mukotrpno je proizvesti to je ok. Samo je realna cjena oko 12 KM kilogram
Kupac
09.07.2023 12:34Laz...4.99KM...ja sad kupio!
ODGOVORITERekupac
09.07.2023 13:10Ti kupio upola manje pakovanje?! Fadil bi rekao ako ste prije jeli 1kg sad jedite jednu saku, i dje je tu problem?!
RE RE
09.07.2023 14:35Tako je 12 KM
nije nego
09.07.2023 12:34Nije valjda tako skupa?
ODGOVORITEKako gdje
09.07.2023 13:17U Bijeljini je 1 kg 10-12km. Svaka roba ima svoga kupca. Roba i cijene su tragikomicne. 100 kg psenice je 35 km a 500 gr hljeba 1,70 km. Mlinari i pekari trljaju ruke a proizvodjac psenice u ogromnom gubitku.
STATISTICAR
09.07.2023 12:58KOME JE SKUPA NEKA IDE U SUMU I BERE DIVLJU KUPINU,UKUSNIJA JE I ZDRAVIJA OD OVE.PROSLO JE VRIJEME KAD SU POLJOPRIVREDNI PROIZVODI BILI ZA BAGATELU.
ODGOVORITEPa
09.07.2023 13:26Moze da bude i 150KM po kili, sve je stvar dogovora i odabira. Bacice vise nego sto prodaju, to je jasno. Malina nije nesto sto je bilo kome neophodno i preko potrebno. Malo su se zeznuli. Na kraju ce doci na isto, prodace 10x manje maline po 10x vecoj cijeni, kad se podvuce crta ista zarada, samo 10x vise maline baceno. Valjda im je draze da bace nego da nekome prodaju po normalnoj cijeni, ne mislim da poklone.
ODGOVORITEVesna
09.07.2023 13:28Strašnno! Ko.to može kupiti
ODGOVORITEDomaci stranac
09.07.2023 14:01Taj ko ima pare.
Pohlepna
09.07.2023 13:53Ne kupujte, pustite da im propadne do zadnjeg grama!
ODGOVORITEsale
09.07.2023 14:11Nemojte ljudi ako je milina i nije skupa ! Mile je nju jeo pa stekao čudotvorne moći, postao bog itd itd.....
Hehe
09.07.2023 14:08Vi jedite maline a ja cu teletinu
ODGOVORITEMo
09.07.2023 16:20Sta vi mislite, da je ovo cijena koju je seljak naplatio. Nije on dobio ni desetinu. Ovo je pljacka od strane marketa, oni su ti koji su nabili cijenu.
ODGOVORITEPa
09.07.2023 16:22I visnje pakovanje zaledjenih 400 gr 5 kM pobogu to su cijene vece nego u Njemackoj prilagodjene platama parazita od 7 8 4 3 hiljadee kM a ne platama i penzijama ali stvarnom prosjeku potrosacke korpe! Cirkus nevidjeni!
ODGOVORITEKoga Briga
09.07.2023 16:26Uskoro će u ostrugi sazreti one malo tamnije, one su džabe, a ništa im ne fali !
ODGOVORITEPenzioneri
09.07.2023 16:31Neka kupi ko ima pare ,ako im se jede, vecina nema
Saggitarius
09.07.2023 16:28Ovo je cijena za Riplijevu rubliku vjerovali ili ne! Neradi se niokakvom egzotičnom južnom voću, i bilo bi zanimljivo vidjeti analizu, na osnovu ćega je formirana ovakva cijena kilograma maline!!?
ODGOVORITERatko
09.07.2023 18:55Ko maline kupuje u supermarketu, taj je izgubio kontrolu nad sopstvenim životom. Imate za 8KM/kg kod seljaka, pa do 12KM/kg na pijaci.
ODGOVORITEUgar
09.07.2023 19:48Šuplja ćuj 125g 9 KM mogu ćaći po to prodavati
ODGOVORITETatar
10.07.2023 11:09A kupljene su po 3 km po kilogramu .Eto to je naša stvarnost.Jeli i za to seljak kriv.