Brutalni Jokić vodi Denver ka finalu Zapada! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Finiks Sanse 97:87, u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije.

Košarka 02.05.2023 | 08:52

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je maestralnu partiju, čime je još jednom podsetio zašto je dvostruki uzastopni MVP.

Jokić je utakmicu završio sa 39 poena, 16 skokova, pet asistencija, dve ukradene lopte i jednom blokadom, te je apsolutno dominirao pod obručima.

Od 39 poena, Jokić je čak 26 postigao u drugom poluvremenu kada je praktično sam nosio Nagetse jer je Džamal Marej promašio čak 10 od prvih 11 šuteva (0/7 trojke) na meču.

Nagetsi su meč prelomili u poslesnjih desetsk minuta serijom 25:10, kada se, pored Jokića, razigrao Kentevijus Kaldvel-Poup koji je u ovom periodu postigao tri trojke.

Važnu ulogu imao je i Brus Braun na defanzivnom delu terena, a tačku na utakmicu stavio je Džamal Marej košem uz faul na 44 sekunde do kraja.

Marej nije odigrao dobru utakmicu, ali je Denver i pored toga uspeo da pobedi Sanse i time povede 2-0 u seriji.

U poraženom timu Buker je postigao 35 poena, Durent 24, dok je Kris Pol odigrao samo 25 minuta, pošto se povredio u trećoj četvrtini.

Nikola Jokić bio je veoma raspoložen na početku utakmice, što se ne može reći i za njegove saigrače koji nisu mogli ništa da pogode u prvoj četvrtini.

Viđena je potpuno različita utakmica u odnosu na prvi susret, sa dosta više promašaja i boljih odbrana, te se četvrtina završila "evropskim" rezultataom – 18:21.

Od osamnaest poena Nagetsa, Jokić je postigao 11 u prvih dvanaest minuta igre.

Denver je bolje otvorio drugu četvrtinu, klupa je radila sjajan posao i defanzivno su izgledali veoma dobro.

Serijom 12:3 došli su do šest poena prednosti (30:24), ali do kraja poluvremena nisu uspeli da nastave u istom ritmu.

Finiks se preko raspoloženog Devina Bukera vratio i povratio minimalnu prednost, te se na pauzu otišlo sa rezultatom – 40:42.

Nagetsi su šutirali samo 3/13 za tri, Marej je imao četiri, Poup tri, a Porter samo dva poena.

Dvocifireni su bili jedino Jokić sa 13 i Gordon sa 10 poena. Kod Sansa, Buker je bio najefikasniji sa 17 poena.

Sansi su ušli spremno u treću četvrtinu, što se nije moglo reći i za domaćina.

Džamal Marej igrao je jako loše, dok su Buker i Durent održavali prednost na strani ekipe iz Arizone.

Ekipa Montija Vilijamsa došla je do maksimalnih +8 (51:59), činilo se da utakmica ide na njihovu vodenicu, ali onda je Nikola Jokić pokazao zašto je najbolji košarkaš na svetu.

U završnici treće četvrtine postigao je devet poena zaredom, čime je približio ekipu na -3 pred poslednjih 12 minuta igre, 70:73.

Jokić je za tri četvrtine postigao 31 poena, kao i Buker u redovima Sansa.

Kao što smo napisali na početku teksta, četvrta četvrtina bila je ključna.

U ovom periodu Denver je primio samo 14 poena, ubacio je 27 i apsolutno zasluženo je došao do 2-0 u seriji.

Pojavio se Kaldvel-Poup sa tri trojke, Jokić je briljirao u napadu, Brus Braun u odbrani, a na kraju je doprinos dao i Džamal Marej, iako je sve u svemu odigralo lošu utakmicu.

Serija se sada seli u Finiks i videćemo kakva će biti reakcija Sansa.

Denver se nalazi na dve pobede od finala Zapada, ali daleko da je posao gotov.