Crvena zvezda deklasirala Zadar u plej-ofu ABA lige

- Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Zadar (100:73) na startu četvrtfinalne serije ABA lige i tako nastavili seriju pobeda u svim takmičenjima koja sad iznosi 12 utakmica.

Košarka 28.04.2023 | 22:20

Domaćin je počeo meč malo sporije, mučio se u prvoj četvrtini, ali je već u drugoj deonici velikom serijom praktično prelomio meč jer je prednost otišla na preko 20 poena razlike, pa je na odmor otišao rezultatom 58:36. Zvezda je u prvom poluvremenu ubacila čak 10 trojki iz 14 pokušaja.

U nastavku meča izabranici Duška Ivanovića su nastavili da melju rivala, pa su stigli i do prednosti veće od 30 razlike, koju su praktično održavali do kraja utakmice.

Filip Petrušev i Nemanja Nedović su postigli po 16 poena za Zvezdu, Luka Mitrović 13, Luka Vildoza u Fakundo Kampaco po osam, a Nikola Ivanović samo tri poena iako je u ponedeljak bio najefikasniji protiv Cedevita Olimpije, večeras je imao veoma malu minutažu.

Zadar je predvodio MVP ABA lige Luka Božić sa 18 poena, Marko Ramljak je dao 17, a Dario Drežnjak i Arijan Lakić po 11.

Utakmici u dvorani Aleksandar Nikolić je prema podacima sa sajta ABA lige prisustvovao 5241 navijač Zvezde.

Drugi meč serije igra se 8. maja u Zadru od 18 časova. U polufinale će klub koji prvi stigne do dve pobede.

(Tanjug) Foto: Tanjug