Oglasio se Makron: Teroristi neće dijeliti Francusku
Muškarac koji je ubio nastavnika zbog toga što je učenicima pokazivao karikature proroka Muhameda "gađao" je slobodu izražavanja, kaže Emanuel Makron.
Svijet 17.10.2020 | 00:21
"Jedan građanin je danas ubijen zato što je bio učitelj i zato što je učio slobodi izražavanja", rekao je Makron u blizini škole u predgrađu Pariza u kojoj je profesor ubijen. Makron je okarakterisao napad kao islamistički terorizam.
"Cela zemlja stoji iza svojih učutelja. Teroristi neće deliti Francusku, mračnjaštvo neće pobediti", rekao je on.
Muškarac kojeg je napadač u predgrađu Pariza danas ubio bio je predavač u srednjoj školi i na času je deci pokazivao karikature proroka Muhameda, prethodno je javio Rojters.
Policija je likvidirala napadača, a francuski mediji izvestili su da je osumnjičeni 18-godišnji Čečen, rođen u Moskvi. Ta informacija nije mogla biti odmah potvrđena, prenosi AP.
U Francuskoj je tokom proteklih nekoliko godina zabeležena serija nasilnih napada koje su izveli islamistički ekstremisti.
(Tanjug)
Komentari / 6
Ostavite komentarZaga
17.10.2020 00:40Kakva ironija zapada?!Oni u svojim zemljama likvidiraju,ne misleći hoće li biti bombardirani,a miješaju svoje šape u tudja uređenja!!!
ODGOVORITEPo kratkom postupku
17.10.2020 09:38Nema sudjenja.....
Fenix
17.10.2020 05:07Sve ih deportuj za Njemacku kod Angele.
ODGOVORITEJa
17.10.2020 08:54Da se niste mjesali i dirali u njihove države nokad ne bih ni došli kod vas,zato sad trpite
ODGOVORITEkratkodlaka krezuba zaba
17.10.2020 09:39cuj ovog demokrate.
ODGOVORITEKasno Makron
17.10.2020 10:11Na Jelisejska polja stize.....
ODGOVORITE