Vlast ponovo u Erdoganovim rukama!
Posle neuspešnog pokušaja vojnog udara u Turskoj, zvaničnici u toj zemlji ističu da vlada ima vlast i da je na pravi način "odgovorila teroristima" i "paralelnim strukturama. Prema izveštajima državnih organa ima više od 260 mrtvih i 1.440 ranjenih. Smenjeno je 29 pukovnika i pet generala, a uhapšeno 2.839 vojnika.
Svijet 16.07.2016 | 21:38
"Situacija u Turskoj je u potpunosti pod kontrolom nakon sinoćnjeg pokušaja vojnog udara, tokom kojeg je poginula 161 osoba, ne računajući pučiste", izjavio je danas turski premijer Binali Jildirim.

On je u obraćanju novinarima u Ankari rekao da je istovremeno povređeno 1.440 ljudi, a uhapšeno je i 2.839 vojnika zbog sumnje da su učestvovali u pokušaju puča, prenela je agencija AFP.
Jildirim je pokušaj vojnog udara nazvao "crnom mrljom" na demokratiji u Turskoj i krivicu pripisao "paralelnoj terorističkoj organizaciji".
Prema navodima agencije AP, taj izraz turske vlasti koriste za pokret islamskog sveštenika Fetulaha Gulena, koji živi u SAD i kojeg je zvanična Ankara i ranije optuživala da planira državni udar.
"Fetulah Gulen je vođa terorističke organizacije. Koja god zemlja stoji iza njega nije prijatelj Turske i u ozbiljnom je ratu protiv Turske", istakao je Jildirim, uz kojeg je tokom obraćanja stajao načelnika Generalštaba turske vojske Hulusija Akara, kojeg su vojnici pučisti sinoć držali kao taoca u operaciji u vazduhoplovnoj bazi nedaleko od Ankare.

"Organizatori puča će dobiti kaznu koju zaslužuju", istakao je Jildirim i dodao da su počinioci sada u rukama sudskog sistema.
Erdogan je u Istanbul stigao rano jutros, nešto posle tri sata. U televizijskom obraćanju posle sletanja na aerodrom Ataturk, Erdogan je rekao da je pobunu izvela "manjina" u vojsci i da su neki u vojsci primali naređenja sveštenika Fetulaha Gulena koji je u SAD, preno je AFP.
Erdogan je rekao da će biti "iskorenjeni" oni koji su pucali iz vazduha.
Turski predsednik je rekao da je milion ljudi izašlo na ulice na protest zbog pokušaja državnog udara.
DEŠAVANJA U TURSKOJ IZ MINUTA U MINUT:
21.00 - Hurijet: Državni udar je počeo na svadbi generala
Pokušaj vojnog puča je počeo akcijom dela vojske na svadbi, piše turski Hurijet. Turski komandant vazdušnih snaga je bio otet dok je bio na svadbi 15. jula kada je počeo pokušaj državnog udara.
General Abidin Unal je bio na svadbi kćerke generala jedne od vazdušnih jedinica Mehmeta Sanvera, u jednom od krajeva Istanbula. Na svadbi su osim Unala i Sanvera bili i mnogi drugi oficiri iz vrha turskog vazduhoplovstva. Tokom venčanja, pet helikoptera je sletelo na imanje i uz pucnje uletelo u klub.
Vojnici su oteli Unala, Sahvera i ostale komandante i to je prva registrovana akcija u okviru pokušaja puča. Kasnije je počela blokada mostova, aerodroma, napadi na parlament i obaveštajne agencije.
20.50 - Turski ministar rada optužio je vlasti SAD za organizovanje vojnog puča u Turskoj, javila je Televizija Haberturk.

"SAD stoje iza državnog udara. Nekoliko medija koji se štampaju u Americi su već nekoliko meseci organizovali aktivnosti. Već duže vreme Americi šaljemo zahteve u vezi Fetulaha Gulena. Oni moraju da ga izruče", rekao je Sojlu.
20.00 - Ja sam vrhovni komandant vojske, poručio je turski predsednik ispred svoje rezidencije u Istanbulu, prenosi Rojters.
19.40 - Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan stigao je iz Istanbula u Ankaru gde je u nacionalnom parlamentu dočekan aplauzom. U zgradi parlamenta koji je oštećen u noćašnjem pokušaju vojnog puča, održana je vanredna sednica skupštine koja je počela minutom ćutanja, nakon čega je intonirana nacionalna himna, preneo je "Špigl".
Sednici je prisustvovao i premijer Binali Jildrim, kao i načelnik generalštaba Hulusi Akar kojeg su noćas kao taoca držali pučisti.
Jildrim je u obraćanju poslanicima objećao nov početak u saradnji četiri parlamentarne stranke, a pučiste je nazvao "teroristima koji su napali parlament". Takođe se zahvalio opoziciji i građanima na podršci, a 15. juli nazvao budućim praznikom demokratije.

18.40 - Svaka zemlja koja stane iza klerika Fetulaha Gulena, nije prijatelj Turske i može se smatrati da se nalazi u ratu sa nama, članicom NATO pakta, izjavio je danas premijer Turske Binali Jildrim.
Kako je objavio Rojters Turska vlada saopštila je danas da zapravo iza puča stoje sledbenici Fetulaha Gulena koji se nalazi u dobrovoljnom izgnanstvu nekoliko godina.
17.40 - Predsednik Turske Redžep Erdogan pojavio se među pristalicama na ulicama Istanbula i ušao u masu, pozdravljajući narod. On je viđen u javnosti prvi put posle propalog vojnog udara.
Vidno raspoloženi Erdogan pružao je ruke građanima, a oni su mu oduševljeno otpozdravljali i mahali mu. Oko Erdogana je bilo mnogo pripadnika njegovog obezbeđenja.
17.33 - Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan nikad nije voleo tehnologiju, a pogotovo ne društvene mreže, a upravo mu je pametni telefon "iPhone 6" sinoć tokom pokušaja vojnog puča u Turskoj, spasio državu, ali i njega samog.
U trenucima totalnog haosa, kada je CNN Turk bio pod okupacijom pobunjenog dela vojske, Erdogan je uključio FaceTime App aplikaciju putem koje je pozvao narod da izađe na ulice, i usprotivi se vojnom udaru.
"Prevazići ćemo ovo", kazao je Erdogan putem CNN Turk televizije. "Izađite na ulice, i odgovorite im. Oni koji su odgovorni dobiće zasluženu kaznu", Erdoganove su reči.
Suština je u tome što su pobunjeni delovi vojske zauzeli prostorije državne televizije, te je Erdoganu praktično bilo nemoguće da izađe u javnost.Ipak, "iPhone 6", a naročito društvene mreže - koje on ne voli i koje je često zabranjivao i onemogućavao pristup u Turskoj, sinoć su promenile tok vojne pobune koja je završila neuspehom.
17.02 - Turska agencija Anadolu javlja kako su pučisti koristili WhatsApp kao glavni kanal komunikacije u pripremi za pokušaj vojnog udara.
U porukama koje su objavljene u turskim medijima pučisti su između sebe pisali da će saobraćaj prema Istanbulu blokirati kao i da će blokirati video veze hitnih državnih kanala.
16.50 - Turska vojska je danas zatvorila, pa ponovo otvorila vazdušni prostor oko vazduhoplovne baze Indžirlik na jugu Turske, javio je AP.
15.50 - Vratili se svi brodovi u luku Golčuk, uključujući fregatu.
15.38 - Okončana operacija protiv pučista u Generalštabu turske vojske, javlja Si-En-En Turk.
15.28 - Turske vlasti blokirale američku vazduhoplovnu bazu Indžirlik i presekle joj snabdevanje strujom. U bazi se trenutno nalazi 1.500 pripadnika američke avijacije koji sprovode operaciju protiv Islamske države.

15.20 - Turska nacionalna aviokompanija Turkish Airlines otkazala je 925 domaćih i međunarodnih letova posle pokušaja državnog udara. Između ostalog, otkazani su letovi i iz Beograda, Sarajeva, Podgorice, Skoplja i Prištine.
15.07 - Fotografija Pazarca Suata Numanočlua koji je goloruk pokušao da zaustavi tenk u Istanbulu obišla je svet.
Naime, Suat Numanoğlua pokušao zaustaviti tenk ispred aerodroma Ataturk u Istanbulu. Prvo je legao ispred tenka, a potom je skinuo majicu i neustrašivo stao ispred tenka.

14.45 - Grčke vlasti su se oglasile pogodom zahteva Ankare za izručenje posade helikoptera koja je učestvovala u pokušaju vojnog udara.
Atina je najavila da će taj zahtev razmotriti u skladu sa međunarodnim pravom.
"Što se tiče tražilaca azila, postupićemo u skladu sa međunardnim pravom", izjavila je portparol grčke vlade Olga Gerovasili.
Kako prenosi AFP, ona je dodala da je Atina u stalnom kontaktu sa turskim vlalstima, i da će biti uzeto u obzir da su "tražioci azila učestvovali u udaru protiv turskog ustava".
Zvaničnik Generalštaba grčke vojske rekao je da će helikopter biti "odmah vraćen u Tursku".
14.20 - Turske vlasti uklonile sa dužnosti 2.745 sudija, objavila je turska televizija NTV, pozivajući se na saopštenje Visokog saveta sudija i tužilaca.
13.55 - Oko 100 pripadnika oružanih snaga Turske uhapšeno u vazdušnoj bazi u Dijarbakiru.
13.50 - Vlasti Turske nakon pokušaja prevrata smenile gotovo tri hiljade sudija.
13.40 -
Signs of a failed coup this morning on the road into Istanbul pic.twitter.com/iwDhvxoum0
— Josie Ensor (@Josiensor) July 16, 2016
13.35 - Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan poslao je danas SMS poruku pretplatnicima turskih mreža mobilne telefonije u kojoj ih poziva da izađu na ulice i ustanu protiv manjeg dela vojnog vrha. Poruka je potpisana punim imenom turskog predsednika, a kao pošiljalac se navodi "RT ERDOGAN", preneo je Rojters.
13.20 - Jedan od učesnika državnog prevrata u Turskoj bio je i pilot koji je oborio ruski avion Su-24, izjavio je gradonačelnik Ankare Melih Gokček. Prema rečima gradonačelnika, pilot je bio član organizacije sveštenika Fetulaha Gulena.
12.45 - Turski vojni helikopter sleteo je na sever Grčke a osmorica muškaraca koji su bili u njemu zatražili su politički azil nakon hapšenja, saopštila je danas lokalna policija.Kako prenosi Bi-Bi-Si (BBC) turski vojni helikopter sleteo je kod mesta Aleksandropolis.
12.35 - Turski premijer Redžep Tajip Erdogan poručio je Turskom narodu da se bori za demokratiju i mir, prenosi Rojters.
12.30 - Grupa pobunjeničkih vojnika preuzela je fregatu u turskoj bazi Golčuk i zarobila komandanta flote, rekao je turski vojni izvor, prenosi Rojters.
12.20 - Nema prepreka za povratak u zemlju predsednika Turske Redžepa Erdogana, izjavio je premijer Turske Binali Jildirim.
12.10 - Vazdušni prostor iznad regiona Mramornog mora na severozapadu Turske zatvoren je za civilni saobraćaj do 18.05 časova CET, javila je agencija Anadolu, pozivajući se na vazduhoplovne vlasti. Izuzeci će se praviti za avione koji snabdevaju vladu, medicinske i protivpožarne službe.
12.00 - Pučisti koji su pokušali da napadnu hotel u Marmarisu koji je Erdogan napustio nekoliko sati ranije, pobegli su iz tog regiona. Osam članova posade turskog helikoptera koji je sleteo na sever Grčke uhapšeni su. Atina navodi da su tražili azil u Grčkoj.
11.30 - Turski premijer Binali Jildirim ističe da je 2.893 pripadnika vojske i da su među njima obični vojnici kao i visoko rangirani oficiri.
11.15 - Oko 700 vojnika se predalo i izašlo iz Generalštaba u Ankari. Unutra ostalo još oko 150.
10.54 - Turski vojnici u pritvoru:
[Galeri] FETÖ üyesi 1.374 TSK personeli gözaltına alındı https://t.co/Ycj4um9SoK pic.twitter.com/ERYKYUk1nD
— ANADOLU AJANSI (@anadoluajansi) July 16, 2016
10.50 - Vanredno zasedanje turskog parlamenta u vezi sa pokušajem vojnog prevrata počeće u 15 časova, izjavio je predsednik parlamenta Ismail Kahraman.
10.46 - Komandant Prve armije Turske Umit Dundar izjavio je o likvidaciji više od sto učesnika državnog prevrata u Turskoj. „Poginulo je 90 osoba, od kojih je 41 pripadnika policije, dva pripadnika vojske i 47 civila, 1154 osobe su ranjene, 1563 je vojnika uhapšeno i ubijeno 104 pobunjenika“, izjavio je v.d. komandanta Generalštaba Dundar na konferenciji za medije u Ankari.
10.45 -
FETÖ üyesi 1.374 TSK personeli gözaltına alındı https://t.co/vMvAu8O6VZ pic.twitter.com/K4Oduburz3
— ANADOLU AJANSI (@anadoluajansi) July 16, 2016
10.30 - Turski predsednik pozvao građane da ostanu na ulicama i upozorio na mogućnost novog pokušaja da vojska preuzme vlast.
"Novi pokušaj udara može se dogoditi u svakom trenutku, treba da zadržimo kontrolu nad ulicama", napisao je Erdogan na Tviteru.
10.05 -
10.00 - Rojters javlja da i dalje traju borbe kod sedišta vojske u Ankari, međutim sa druge strane Sputnjik prenosi informaciju iz turskih medija da je oko 200 nenaoružanih vojnika napustilo kasarne u Ankari i predalo se policiji.
09.00 - Lideri EU podržali su danas Vladu turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana i zatražili su "brz povratak" u normalu nakon pokušaja puča.
08.50 - U sukobima u Turskoj poginulo je 90 ljudi a 1.154 osobe su ranjene, javlja AFP pozivajući se na tursku državnu novinsku agenciju. Mediji prenose i da je uhapšeno 1.563 vojnika.
08.46 - Nakon pokušaja vojnog puča u Turskoj pritvoreno je 1563 osoba.
08.33 - Agencija Anadolu: Komandant generalštaba Turske kojeg su zarobili organizatori puča, Hulusi Akaru, oslobođen je i nalazi se na bezbednom mestu.
08.25 -
07.57 - Najmanje 16 pobunjenika je ubijeno u sukobima ukomandi vojne policije Turske u Ankari, rekao je šef policije Turske, Celaletin Lekesiz, dodajući da je oko 250 ljudi u pritvoru. Sukobi u komandi se nastavljaju, ali "će uskoro biti završeni", rekao je on. Načelnik Generalštaba Hulusi Akar je spasen, nakon što je držan kao talac u bazi nedaleko od Ankare, navodi Rojters.
07.50 - Predsednik Turske pozvao svoje pristalice da ostanu na ulicama do stabilizacije situacije u zemlji.
07.45 - Fetulah Gulen osudio pokušaj vojnog udara i negirao svoju ulogu u njemu.
07.31 - Najmanje 60 mrtvih u pokušaju državnog udara u Turskoj, javlja Sputnjik.
07.00 - Turski zvaničnici su saopštili da je 29 pukovnika i pet generala smenjeno sa svojih položaja, prenosi Rojters.
06.50 - Prema podacima turske vlade, uhapšeno je ukupno 754 osobe zbog vojnog udara.
cnn'de darbecilere önce polis, sonra siviller müdahale etti pic.twitter.com/fiw5jVRC9v
— ismail saymaz (@ismailsaymaz) July 16, 2016
05.50 - Najmanje 60 ljudi je poginulo tokom pokušaja vojnog udara, saopštili su zvaničnici. Jedan avion kojim su upravljali pobunjenici bombardovao je predsedničku palatu u Ankari, prenosi RT.
04.27 - Najmanje 42 osobe ubijene u sukobima u Ankari, javlja televizija NTV.
04.00 - U toku su hapšenja pučista. Erdogan najavio čistku u vojsci. Avioni upućeni da unište helikoptere koji su dejstvovali u Ankari i Istanbulu.
#MilitaryCoup attempt in #Turkey seems to be thankfully over. This video footage is from #Istanbul pic.twitter.com/UhGqj1EJIy
— Volkan Emre (@volkemre) July 16, 2016
03.20 - Turska vlada tvrdi da u potpunosti kontroliše Ankaru. Ukoliko je to tačno, pokušaj vojnog udara u toj državi je propao.

03.08 - Masa pristalica dočekala Erdogana ispred istanbulskog aerodroma. "Tursku vode ljudi izabrani voljom 45 miliona ljudi. Mi umemo da stojimo ispred tenkova", rekao je Erdogan, prenosi agencija Anadolija. "Organizatori (puča) će platiti visoku cenu", rekao je Erdogan, optužujući Gulena da stoji iza pobune.
02.57 - Ukupno sedam eksplozija u zgradi parlamenta u Ankari. Ubijene dve, ranjeno 15 osoba.
02.55 - Vojni avioni nadleću Istanbul. Čulo se nekoliko detonacija, ali nije jasno da li se radi o napadima ili probijanju zvučnog zida. Do sada, šest mrtvih u Istanbulu, javlja NTV.
02.38 - Grupe vojnika upale u redakcije Si-En-En Turka i dnevnika Hurijet.
02.33 - Redžep Tajip Erdogan je stigao u Istanbul, javljaju turski mediji.
02.16 - Turska radio-televizija TRT ponovo emituje program. Voditeljka koja je pročitala proglas lidera vojnog udara tvrdi da je bila prisiljena da to učini. Vojnici koji su se zatekli u zgradi TRT-a su pohapšeni, javljaju turski mediji.
Erdoganove pristalice ušle u TRT
02.11 - Na čelu pobune u Turskoj nalazi se pravni savetnik Generalštaba Muharem Kloše, javlja agencija Anadolija.
01.52 - Eksplozija u okolini zrade parlamenta u Ankari. Iznad turske prestonice lete avioni i helikopteri. Haosu dodatno doprineo premijer Jildirim, koji je rekao da će "sve letelice koje lete iznad Ankare biti oborene". Si-En-En Turk javlja da su u parlamentu odjeknule tri eksplozije.
01.44 - Policija hapsi vojnike koji su učestvovali u pokušaju vojnog udara. Erdoganove pristalice ušle u državnu televiziju. Erdogan najavio da će se uskoro pridružiti pristalicama u Istanbulu ili Ankari.
00:54 - Kako javlja Sky news Arabic, Hulusi Akar, načelnik Generalaštaba turske vojske je ubijen.
Ranije je javljeno da je general Alkar otet.
00:43 - Mogerini poziva na poštovanje demokratskih institucija
Visoka evropska komesarka Federika Mogerini pozvala iz Mongolije putem tvitera na suzdržanost i poštovanje demokratskih institucija:
00:41 - Napad helikoptera na Državnu bezbjednosnu agenciju
Vojni helikopteri otvorili su vatru na sjedište Državne bezbjednosne agencije u Ankari, javila turska državna agencija Anadolija.
00:40 - Prema poslednjim informacijama, Erdogan je pokušao da odleti za London nakon što je odbijen od strane Nemačke, javlja NBC.
00:38 - Avion Turkish Airlinesa je poletio u 21:43 sati iz Sarajeva po našem vremenu, a na istanbulski aerodrom je sletio u 00:21 sati po lokalnom vremenu.
00:33 - Tenkovi u Ankari okružili zgradu parlamenta, prenosi Rojters izjave svjedoka.
00:32 - Ukoliko turska vojska zaista uspije izvesti državni udar, zbacivanje turkog predsjednika Tayyipa Erdogan, koji vlada Turskom od 2003, biće jedna od najznačajnijih promjena vlasti na Bliskom istoku u mnogo godina, smatraju stručnjaci koji se bave ovim djelom svjeta.
00:30 - Sukobi na istanbulskom trgu Taksim. Pristaše Erdogana stigle su na Taksim u središtu Istanbula, a prema prvim informacijama došlo je do sukoba. Twitterom kruže informacije da je došlo i do pucnjave.
00:05 - Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Bakir Izetbegović uputio je u večerašnjoj izjavi podršku Vladi Republike Turske i demokratiji u toj zemlji.
Pucnjava se čuje i na istanbulskom aerodromu „Ataturk“.
Izvori: BN televizija/ RTS/ ROJTERS/ HURIJET/ NTV/ ANADOLIJA/ RT/ SPUTNJIK
Komentari / 137
Ostavite komentarDane
15.07.2016 20:22Pocelo je...
ODGOVORITEVOJNI PUC U REPUBLICI SRPSKOJ
15.07.2016 20:52Ovo isto je 1997 uradio Milorad Dodik u Republici Srpskoj.Uz podrsku SFOR-a zauzeo je policijske stanice i repetitore i protjerao legalnu vlast!
je
15.07.2016 21:03Je li moguce da se normalan covjek raduje ratu bilo gdje...da si ikad bio u istom, ne bi tako pisao...pi!
Lune
15.07.2016 21:14Koji je to manipulant,lopov i izdajnik!? Zamisite da to sada uradi neko iz opozicije,strijelalji bi gore nego u Ausvicu!?
Ratni vojni invalid
15.07.2016 21:22Zelim samo da podsjetim ove mladje koji ne znaju sa kakvom se vatrom i kakvim rusenjem Srpske bavio danasnji lazni "patriota"!? Sada kada je privatizovao i drzavu i narod,sada glumi velikog patriotu,a sutra da mu stegnu dupe izdao bi zadnji pedalj Srpske!?
borac
16.07.2016 03:26Ne vide to slijepci a komentarisu tudje probleme.
Neko
16.07.2016 05:23Moras prvo biti pismen pa onda nesto uradi
KEKO
15.07.2016 20:30Pre par dana u Srebrenici rece Turski drzavnik,ako u Bosni nema mira,nema ni u Tusrkoj.Samo.pre par danau imali su.par teroristicki napada i na desetine mrtvi a pre desavanja nebi da komentarisem a danas pokusaj drzavnog udara.U svojoj drzavi nemogu da dovedu red a zele u tudjoj da uvode.Ej komsije Bosnjaci pamet u glavu
ODGOVORITEre.
15.07.2016 20:39Mozda krecu u Bosnu
zumba
15.07.2016 20:43Drzavni udar se desava samo u drzavama,imatmo srecu kod nas u Republici Srpskoj se to nece nikada desiti.
Re
16.07.2016 00:01To Zumba Srbine!
JSO
15.07.2016 20:34Sa srećom i do jutra bilo svega i svačega.
ODGOVORITEDare
15.07.2016 20:46JSO i u tvojoj kuci takodje
jelena
15.07.2016 20:46Kako mozes tako pricati????
Ab
15.07.2016 21:45Moze li onda entitetski udar ili bilo sta drugo samo da otjeraju ovog naseg satrapa.Pa ljudi on ce nas potpuno unistiti
vrs rvi
15.07.2016 20:48Ostvarila se ona poslovica: ko želi rat u kući mu bio. Bili su uzigrali na sve strane.
ODGOVORITEre
15.07.2016 20:58Zelen si. Ameri rade sistematski. Pogledaj ko smiriva Lavrova?!
erdogan
15.07.2016 20:49No sikiriki,sve je rjeseno. Ja to po kratkom postupku...
ODGOVORITEBakir
15.07.2016 20:54Ostavlja sad Erdogan Tursku u amanet Izetbegoviću.
bibi
15.07.2016 20:55Bakire trci po pare!
miko
15.07.2016 20:59kad ce mo mi drzavni udar napraviti?
ODGOVORITETiganj
15.07.2016 21:31Moraš imat državu za to
Владо Бања Лука
15.07.2016 21:01Oland se neki dan sastao sa Putinom i obnovio ekonomsku saradnju sa Iranom. To se nije svidjelo CIAi i Mosadu, pa su ga opomenuli "teroristickim napadom" u Nici. Erdogan je spustio loptu,izgladjuje odnose sa Rusijom. Izvinuo se! Juzni (turski) tok ponovo pokrenut... Naravno, to se (iz perspektive Vol Strita i londonskog Sitija) ne smije dozvoliti... Erdogan se od saveznika Novog svjetskog poretka, pretvorio u smetnju i sad hoce da ga uklone. Ko hoce da gleda, sve je jasno kao dan...
ODGOVORITERe vlado
15.07.2016 21:28Tacno u slovo
Bl
16.07.2016 01:40Eto ti znas hahahaha ufati se interneta,sela,i tako sviraj borbene. Spavanje
Nema od puca nista!
15.07.2016 21:03Policiji je naredjeno kao i obavjestanoj sluzbi i ostalim agencijama da sprijece drzavni udar, a ovo je drzavni udar od dijela vojske, grupice, ne cijele vojske. Ovo nece uspjeti, ako Bog da. Bit ce ponizeni ovi koji su pokusali drzavni udar.
ODGOVORITEBoxon
15.07.2016 23:29Nadam se da če biti građanski rat pa da konačno propadne prokleto tursko carstvo i poslednji turski sultan. Dosta su se Srbima bavili. Šta će jadni bosanski muslimani. Moraju se okrenuti ISIL.u
rodjo
15.07.2016 21:05Ne mogu da vjerujem koliko su glupi ovi sto komentarisu.Kad vec blejite u kompijuter,poslusajte pametne ljude sta govore. Naravno da je gospodin Dejan Lucic genije po tim pitanjima,pa Jugoslav Petrusic itd...!
ODGOVORITEsve znaju
16.07.2016 06:14Ma da samo ti slusaj masonske pijune koji ti pune mozak raznim manipulacijama
Hamis
15.07.2016 21:06Sad ce Bakir zapjeniti ode drugi babo u izbjeglistvo...eto ga Bake u Sarajevo kandiduj ga za naredne izbore ima glat da pobjedis snjim
ODGOVORITEre
15.07.2016 23:38Koji kretenski komentar u pm
Hehe
16.07.2016 02:05Propade puč sad će tek da vam zaprdimo
Fu-Do
15.07.2016 21:26Rugala se ruga pa joj postala druga, sada ćemo da vidimo čija majka crnu vunu prede. Dodo može malo lakše da diše, pogotovo što takvo nešto nema šanse da se desi kod nas. Osim ako ili dok Ameri ne pređu na plan B.
ODGOVORITEmocca
15.07.2016 21:38Sta ce sad Doboj:))
ODGOVORITEAb
15.07.2016 21:55Slusaj majmune.Ovi ljudi bez obzira sto imaju razlicite poglede na organizovanje drzave ipak vole svoju zemlju.A ovaj tvoj laktaski satrap samo voli svoj dzep.Ali ti konju to ne kontas
glupani
15.07.2016 22:20Bas ste glupi sa komentatima-pojedinci.Glupani pitajte vlasnika stoke koju tovi u RS-u sta ce sada sa njom
Hamis
15.07.2016 22:04Jooj osta Bake po drugi put siroce
ODGOVORITEre.
15.07.2016 22:54Jesil siguran.Pa i generali su Turci,vole ga jos vise, bedo jedna.
re.
16.07.2016 04:21Za*ebo si se,sad su Erdogan i Bakir ojacali jos više,sad razmišljaj kud ces razguliti.
yu
15.07.2016 22:08Da je ovako djelovala JNA nebi bilo rata,pohapsila zatvorila sve bila bi mirna Bosna!!!
ODGOVORITEre
16.07.2016 03:58Pa zar nije djelovala JNA? Pa ciji su avioni i helikopteri sto su letili, .....?
Hahaha
16.07.2016 08:26Cuj nije djelovala JNA...tebi ocigledno treba malo vise casova istorije
YU
16.07.2016 20:47Ne treba meni vec vama klipani jedni!!Jesu,ali u ime Miloševića za moje pare.
rs
15.07.2016 22:15Vidite sta se desava sa Erdoganom pa je pitanje sa ce biti i sa Bakirom.....a toliko su prijetili kad ono umjesto Srba Erdogan u zatvoru.A i Dodik je plasio narod sa nekih 500.000 muslimana koji ce se naseliti pa je nosio cilime hodzama i uveo jezik za muslimane u skole RS.........Ipak moje saucesce svim domacim izdajnicima, Dodiku,Mladenu Duricu, mentolima koji su glasali za Dodika,tama ste se osunetili i kupili cilime kad ono pade Erdogan haha.
ODGOVORITEre.
15.07.2016 22:42Sta si zapjenio ,rano se raduješ a i da na vlast dodje vojska oni jos vise vole Bakira.Ti mislis da nece mozda Srpski generali doci na vlast u Turskoj.Turcin je Turcin il vojnik ili civil.
NEČE SRBIN
15.07.2016 22:53E VI RE U SVEMU PO SRBIMA. OTKUD TI SAD SRBIN NA VLASTI U TURSKOJ. SVAŠTA UMIŠLJAŠ.
ps
15.07.2016 23:42Ti imas kompleks od Dodika, vjest je o drzavnom udaru, a ne o nasim politicarima
Jadan
16.07.2016 05:27RS, kakve veze ima Dodik sa pučom u Turskoj? Ja profila....
zumba
16.07.2016 05:42Erdogan je sada jos jaci.
Re rs
16.07.2016 06:08Dobro jutro, sta ima? Mislim da ti sada bolje pristaje razumno sje*an (za rs)
re re
16.07.2016 06:29I treba da dođe SRBENDA na vlast u turskoj,tamo je centar PRAVOSLAVLJA bio a i vratiće se milom ili silom.
za dodikove i balijske botove koji su na istom zadatku
16.07.2016 09:18Nema veze sa pucom u Turskoj ali ima veze sa drzavim udarom u Srbiji i RS sto je predhodnica stvaranja multietnicke RS i Srbije za dolazak Turske.Nisu Karadzic i SDS nosili cilime hodzama,uvodili nepostojeci 'bosanski' jezik,niti su hapseni na NDH granici jer su nosili pare ustasama, niti su unistavali srpstvo u RS i Srbe iz SA pokusavali da uniste,niti dovodili papu gdje su poklana srpska djeca,niti je u kako vi nepismeni kazete koji ne znate padeze a iz provincije ste BanjOJ Luci nastao SDS i RS,svu izdaju je radio onaj iz Laktasa kome vi ponizno pu.ite.A sto se tice Turske vama je kraj kao i Bakiru to vam je poruka od Srba samo nema ko da vam javi nesrecnici haha.
Edo,Slatina-Tuzla
15.07.2016 23:0100:05 - Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Bakir Izetbegović uputio je u večerašnjoj izjavi podršku Vladi Republike Turske i demokratiji u toj zemlji. P.S. Bakire nemoj molim te u moje ime , vise volim sekularnu(gradjansku) vlast nego vjersku!!
ODGOVORITEMostar
16.07.2016 07:44Dosta više tvoga lupetanja!
Big Danijel
16.07.2016 08:46Glup si.
Mirza B.Malta
16.07.2016 11:45Edo........medo jedan, ne s..i i ti i tebi slični! Juče otvorena turska firma u TZ, novih 200 zaposlenih. Aerodrom TZ dodatno "živnuo" sa izvozom mesa za Tursku.... Za sekularnu državu na ovim prostorima je 90% stanovnistva. A ti tvoji "sekularisti" su u TZ pa brat bratu 70-tak godina na vlasti. U zadnjih 15 godina samo su fontane pravili...
Edo,Slatina-Tuzla
16.07.2016 17:25@Mirza .... Mi u Tuzli biramo između manjeg zla,između unuka ustaškog bojnika i oficira SS "Vafen" i Imamovića,mislim da je Imamović manje zlo ! "Moji sekularisti" su na vlasti 72 godine u Tuzli i nakon 02.10.2016.,gle čuda Dan Tuzle,će ostati na vlasti!Fontane i jezera bolje praviti nego kasabe gdje je SDA na vlasti i džamije(u Gornjim kolonama u Kreki do bivše pjeskare sada cinkaone 6 kuća,da 6 a napravljena džamija,eto SDA sekularnosti a od 6 kuća 3 su nemuslimanske!A o decibelima ezana sa džamija da ne govorim jer nismo svi vjernici i muslimani u Tuzli!
Tinasla
17.07.2016 17:59Edo konju
С4
15.07.2016 23:26Нека неко докаже да у свему нема Русије. Не може турадија тек тако мучки оборити руски авион, линчовати пилота и да помисле како су некаква сила. Сад би ЕУ могла мало да се позабави и мигрантима из Турске, јер још увијек трају санкције ЕУ према Русији. Једним метком 2 зеца, а можда и 3, то ће се видјети у наредним мјесецима.
ODGOVORITERedzep Tayip Erdogan
16.07.2016 00:00Mala pokazna vjezba u sultanovoj reziji a Balkan se odmah uzbudio.Hvala braci s brdovitog Balkana na pozornosti.
ODGOVORITEMilos Obilic
16.07.2016 06:46A gdje vam je taj sultan? Nece dugo. Nacu ja i njega!
Bravo Erdogan
16.07.2016 00:30Erdogan ugušio pobunu.General Erdoganov oslobodjen.Bravo Turci bravoooo.
ODGOVORITEbl
16.07.2016 06:31Ostade islamista na vlasti...steta!
Niki
16.07.2016 00:50Niste dobro obaviješteni, vojni udar nije uspio.
ODGOVORITEMiki
16.07.2016 00:57E glupih komentara. Zar se niko ne pita hoće li biti žrtava, sta će se desiti sa berze, privrede Možemo li jos koju hiljadu tona mesa prodati nekome i td i td. Nemate gaće na sebi a lupate gluposti.
ODGOVORITEЈоја с Козаре
16.07.2016 06:49Тако је Мики. Имамо ми панетнијег посла.
virus
16.07.2016 07:09Pa sto vise polome i uniste sve vise ce trebati im izvesti.U prevodu dok se nekom nesmrkne drugom se nesvane.
Re miki
16.07.2016 08:27Pored svojih briga da jos brinem o turcima,...zabole me ko za lanjski sneg
Bosanac
16.07.2016 04:23Brinite se vi svi komentatori za sebe i svoje gu*ice. Daleko je Turska, kao i Rusija... Svi se vi ovdje bajagi bavite visokom politikom, a ne znate napisati tri prosto proširene rečenice, i još se prepucavate ko je pismeniji. Sikter, more!
ODGOVORITESrbin
16.07.2016 06:40Pa naravno, kad je turska zadnjica u pitanju onda nam pises sikter... Evo sit cu da se isplacem zbog ruske nesreće.. Ko i oni zbog onolikog stradanja nad SrbimA
Srbin
16.07.2016 06:57Ispravka, zbog Turske nesrece
anti-bot
16.07.2016 05:40Na čijoj strani je Obren?? Hahahaha
ODGOVORITEobren
16.07.2016 09:29Pa na svojoj bratskoj strani,naravno TURSKOJ. ŽIVJELA TURSKA
ErdoAn
16.07.2016 05:47JAČI SAM NEGO IKAD!!!
ODGOVORITERe
16.07.2016 08:24Tako je i nas Slobo mislio pa...
Milan
16.07.2016 05:49Edrgoan sad je jos jaci a sekularisti ce tek sad platit cjenu !
ODGOVORITEGlavas
16.07.2016 05:54Dodje red i na vas gospodo turci, uživajte u novonastaloj situaciji, sve se vraca,sve placa pa i zlo koje ste posejali po svetu
ODGOVORITEDa se zna
16.07.2016 06:51Nikada oni ne mogu platiti za zlo koje su pravili po citavom Mediteranu stotinama godina, a pogotovo ne za zlo po jugoistocnoj Evropi.
Miki
16.07.2016 08:24Da su pravili zlo niti jedan slavenski narod ne bi zivio ovdje...svako je imao pravo propovijedati svoju vjeru
Re. Miki
16.07.2016 08:43Pa da su nas sve pobili ko bi harac davao, od koga bi uzimali danak u krvi.. I ostale dažbine
hehehe
16.07.2016 06:06Radikalni muslimani su najvece zlo na svijetu. Pogledajte samo sta rade u Francuskoj, Siriji i Turskoj, tako ce biti i u Njemackoj kad se nakote za par godina, jednostavno nikada oni ne mogu biti evropski narodi, to su totalno razlicite kulture, ponasanja i obicaji, a kako vidim i u BIH sve je vise Bakirovih pristalica sto nimalo ne vodi na bolje, sve im je vise draza Turska nego EU, tako da nas i posle 200 godina Turskog unazadjivanja i dalje unazadjuju u svakom smislu, sta su samo sada napravili od Sarajeva, ne daj boze nikom.
ODGOVORITERe
16.07.2016 07:02"Uzmi sta za glavu", ali velicine pogacice
turska
16.07.2016 07:47Muslimani su svjetska sila koja kontroliše kompletan svijet
Miku
16.07.2016 08:22Kako si ti smijesan...sve ovo sto rade radikalisti je placeno od strane izraela...zasto se ne desavaju napadi u izraelu??? Cilj izraela je stvoriti nemir u islamskim zemljama kako bi skrenuo pozornost sa sebe...sve su ovo predznaci sudnjeg dana, a kao konacni je zajednistvo muslimana i pravoslavaca u borbi protiv izraela. Zivi bili pa vidjeli
pitanje
16.07.2016 06:57Hocete li ih nabijati na kolac?
ODGOVORITERe
16.07.2016 07:12Sad imaju savremenije metode, pale na lomacama, javno
Edo
16.07.2016 07:06Najnoviji hit na radio stanicama u Turskoj : "Ne može nam niko ništa jači smo od sudbine..."
ODGOVORITERefa
16.07.2016 07:43Mile daj referendum da li prihvatamo ili ne prihvatamo rezultate ovog puca u Turskoj!
ODGOVORITEAmar
16.07.2016 07:51Nedaj boze da pukne u turskoj, tada bi pukla I cijela evropa, ko bi sprijecio egzodus tih ljudi ovamo, zato neka se niko ne raduje problemima u turskoj
ODGOVORITELijevcan
16.07.2016 07:54I Oland i Erdogan ovih dana obavljaju isti posao,cilj je zajednicki i tako se malo pomalo sklapa svjetski mozaik na stetu obicnih ljudi,koji opet sa druge ne vide sta se desava nego mrze jedni druge i ubijaju. Kada bi svako pruzio ruku svome bliznjem a da ga ovaj ne ugrize za tu ruku bilo bi bolje. Sve ovo sto se desava dovesce samo da vece totalirizacije vlasti nad sopstvenim narodom,ljudi ce bivati sve manje slobodni a sve vise kontrolisani
ODGOVORITEGlavas
16.07.2016 07:57Nemiri, ubistva, teroristi i napadi.. Sve se to danas desava u islamskim zemljama il te napade rade islamisti po evropi, zašto pitam se?!
ODGOVORITEDavid
16.07.2016 11:41Pitaj rokfelera on ce ti potanko objasniti
Drina lo
16.07.2016 08:09Onaj nesrećnik u Srebrenici izjavi da kad u Bosni nema mira onda ga nema ni u Turskoj, bogami Bosna mirna al zato Turska propada, još kurdi kad otcepe 40% teritorije biće turcima po mediji muka ahahaha
ODGOVORITERe
16.07.2016 10:30Ili si glup ili ne informisan! Ono sto je poslo za rukom u svim zemljama, koje su htjeli unistiti, u Turskoj nije imalo prolaza. Iz ovoga samo mogu izaci jaci, jer su ocistili svoje redove. Za razliku od pojedinih koji samo pricaju i mlate praznu slamu (razna otcjepljenja, razna sravnjavanja sa zemljom...) , ovi urade ono sto kazu.
Drina lo
16.07.2016 11:11Ja sam dobro informisan, od kada je Erdogan na vlasti u Turskoj samo problemi
Re
16.07.2016 12:22Onda promjeni sredstvo informisanja! Turska je dugo vremena bila niko i nista, ali je se zadnjih 15-god ekonomski izdigla i izgradila, a od par Firmi su napravili svjetske brendove. Turska nije 1 cent nekome duzna... E sada sto Turska nece da radi u tudjem interesu, vec radi prvenstveno u svom, tu nema pomoci
Don Kihot
16.07.2016 08:39Nemoj da nam više oni pričaju o demokratiji i ljudskim pravima i slobodi građana,pravdi, kad u zadnjih 110 godina imali su 7 državnih udara...toliko o demokratičnosti....Hvala neka vas tamo nama ovdje netrebate. Duh demokratije ne može biti nametnut spolja. On mora izrasti iz unutrašnjosti naroda. Mržnja onih koji su zli nije toliko opasna kao njihovo prijateljstvo.Sa znanjem raste i sumnja.
ODGOVORITEFikret
16.07.2016 08:56Ako neode Erdogan ode Turska tamo sa Jugoslavijom Irakom Libijom Sirijom Narod uvjek ode na pogresnu stranu jel ga mediji i neke sluzbe odvedu u pogresan pravac
ODGOVORITENani K.
16.07.2016 08:57Sta je misevi??? Babo vratio kontrolu nad drzavom. Ala ste se obradovali. Turska je velesila. Zivjela Turska :)
ODGOVORITEBanjalucanin
16.07.2016 09:29Kakva crna velesila,strane sluzbe je mogu razbucati kako hoce puna je rupa kao svajcarski sir.Ne razumijem da ti kao Srbin koji je primio islam navijas za bivseg okupatora Balkana ne kontam sta imas od toga.Vi bosanski muslimani ste izgubljen narod totalno...
Srpko Četnikovic
16.07.2016 10:21Par stotina turaka manje posla za PUTINA! Hajte turci na prasetinu,slavimo!
sinisa
16.07.2016 10:26Ha ha ha velesila.
boro
16.07.2016 10:11Kako god da bude , muslimani u cijeloj Evropi nemaju više šta da traže . Počeće lov na njih kao na divljač , a ovi naši miševi bolje da se ne javljaju .
ODGOVORITERe
16.07.2016 10:30Boro umij se, ne vidis od krmeljova!
Ibro
16.07.2016 10:53Boro jadan si. Boze dragi pomozi covjeku mozda dzin upravlja sa njim smiluj se dragi boze
Za Divljač
16.07.2016 12:08Boro,nije ti dobro ?
racio
16.07.2016 10:25Iza su uvijek SB i pare. A vi pogodite čije? Ako su onih čije pretpostavljam da jesu Erdogan neće dugo.
ODGOVORITEtviter
16.07.2016 10:29A sta. zar jos nisu skinuli ovog ?
ODGOVORITEKontra
16.07.2016 10:30Steta!
ODGOVORITEmićko
16.07.2016 10:42Nažalost nema ništa gore nego radovati se tuđoj nesreći što je kod nas na balkanu, zavisi koje si vjeroispovijesti normalno,međutim mnogi su se grdno prevarili,turska će iz ovoga izaći jaka ko crna zemlja,živi bili pa vidjeli
ODGOVORITERe
16.07.2016 11:21U pravu si, ko i mi sto smo izašli, Sirija itd
milojko babić
16.07.2016 10:43Kakav, neuspio.Nikad se ne zamjeri Strašnom Vladimiru i MAJČICI!!!
ODGOVORITEHm
16.07.2016 11:08Vojni udar se tako ne radi. Prvo su oni morali uhapsiti Erdogana i još njih par pa objaviti da su preuzeli vlast, a ne izlaziti tenkovima na ulice i iritirati narod. Da li je ovo neka podvala?
ODGOVORITERe
16.07.2016 11:47Bravo za komentar! A pogledaj ove "experte" sto komentarisu! Covjek se zapita imaju li bar nesto u glavi
kukavicka politika
16.07.2016 11:40Kukavica se krije iza retardiranog naroda jer zna da vojska nece pucati po narodu.Vojska je pokusala da spasi Tursku ali su proglaseni izdajnicima ali nema im spasa.
ODGOVORITElol
16.07.2016 12:07Kako znaš ?
Spasili
16.07.2016 14:28Se od MMFa
opel
16.07.2016 12:09Čovjek koji im je donio ekonomski preporod, Turska 7 ekonomska sila svijeta, obrazovao im narod, nezaposlenost 9%, država koja je nezadužena prema MMF-u i svjetskoj banci, te su pod vlašću tog čovjeka postali regionalna ekonomska i vojna sila, kada bi to neki od naših političara uradio, da li bi ga mi mijenjali
ODGOVORITEMilos Obilic
16.07.2016 13:17Naci cu ja i tog Erdogana kao sto sam nasao i murata!
ODGOVORITElogika
16.07.2016 14:32buaahahahahhahahahhahahahahhha. e moj majmune
Deki
16.07.2016 13:25Uskoro u turskoj narodno veselje, goste zabavljaju poznati muzicari, a iznenadjenje veceri "Glavni Baja" sa hitom "Ne moze nam niko nista" uz pratnju orkestra "Macka u bijelim cizmicama"
ODGOVORITESrpko Četnikovic
16.07.2016 14:14A u Republici Srpskoj se pjeva "Spremte se spremte ČETNICI"
stevo
16.07.2016 14:08Jbga,opet smo navijali za gubitnike kao i uvijek,Erdo ih je razbucao kao masnu vrecu i tek sad ce da im pritegne kajase,trebalo je stisnuti pa izaci pred tenkove i oruzanu silu sa bojevom municijom,zato kapa dole Erdi,zna covjek posao,a nocas kad se jos nista nije znalo kako ce zavrsiti i dok svi svjetski predsjednici sute i cinculiraju cekajuci koja ce strana pretegnuti Bakir prvi rizikne i daje podrsku Erdi, ovim ga potezom kupio za sva vremena i Erdo ce mu vratiti kad god mu zatreba
ODGOVORITEMilan
16.07.2016 16:19Stevo Bakir ima cilj i zna gdje moze dobit pare bez kamate dok Baja nemoze dobit ni po 10% kamate
Erdogan
16.07.2016 14:57Pliva patka pliva guska sva evropa bice Turska.
ODGOVORITEBanjalucanin
16.07.2016 15:15Nema od Turske nista,tanka je kao jufka!Bice ona uskoro gora od Sirije...
KS
16.07.2016 15:50Ide Srbin ubi patku ,ubi gusku...znas dalje...slusao si Baju Malog Knindzu
Re .ZA SVE
16.07.2016 20:00Smirite se malo idioti !!!!
re.
17.07.2016 05:59Slusaj i gledaj sta Turcin radi,pusti ti i guske i patke j.bote one, knindza da je bio junak kao sto je u pjesmi jos uvijek bi bio u Kninu.
vrs rvi
17.07.2016 15:11Trebao bi se upoznati sa Senadom Šahinpašićem Šajom iz Foče. I on je nešto slično pjevao i palio budale kao što si ti. Zajedno sa Alijom, Čengićem, Silajdžićem i još ponekom sitnom ribom opljačkali su milione koju su poslale islamske države kao pomoć muslimanima. Samo ti nastavi da pjevaš i budi ovan za šišanje.
Munja
16.07.2016 16:05Pa nije to Yugoslavija
ODGOVORITEPodrinjac
16.07.2016 18:38Nadam se da ce se puc nastaviti a Turska prsnuti kao dinja.Mnogo je Erdogan rasirio svoje pipke.Pa zaigra mecka i na njegovim vratima.U svakom slucaju svet ulazi u sve veci haos i komplikacije ciji ishod moze biti katastrofalan.
re.
17.07.2016 00:59Jes vam krivo sto je Sultan ojacao,teško onom ko radi protiv Turske.
re odgovor
17.07.2016 09:06Ovo je sve izrežirano u režiji Tajipa Erdogana da bi se otarasio političkih i vojnih protivnika unutar sopstvenog naroda a ujedno time pod pričom o namještenom puču uklonio sve prepreke i prijetnje za svoj režim. Pod lažnom pričom i sceniranim pučem Erdogan koristi priliku da smijeni sve sudije i tužioce koji nisu podanici režima, Erdogan smjenjuje pod tom pričom sve nepodobne policajce i vojnike i na njihova mjesta postavlja sebi odane ljude i naravno politički podobne za režim. Erdogan to nikada nebi mogao uraditi da vlada pravna država, jedino se takva situacija može uraditi u vanrednom stanju. Pametan čovjek vidi dalje od svog nosa, zato ne nasjedajte na priču o kojekakvom puču. Sve je to REŽIJA da se režim učvrsti i produži njegov vijek trajanja. Puč je laž iza koje se kriju mnogo veći ciljevi.
Brle
16.07.2016 20:28Zanimljivo da se NATO nije uveo u Tursku izmedju pucista i Erdogana, ili mozda sto su oni turcia nisu Srbi.
ODGOVORITElabud
16.07.2016 22:18Ne razumijem ove koji se raduju koji zele gradjanski rat u Turskoj? Sta dobivate time da gledamo i citamo kako svakodnevno ginu civili? To sto se nama desilo u bivsoj YU u najvecoj mjeri sami smo krivi i nije to nikakav razlog da drugima zelimo isto zlo, a mozda i vece. Zar nije dosta krvoprolica po svijetu? Je li nam to postalo dosadno ako dnevno ne pogine 1000 ljudi? Zasto smo postali toliko zli? Zar bar mi koji smo to iskusili ne bi mogli da se pomolimo Bogu da ne dodje do krvoprolica u Turskoj ili da se pomolimo Bogu da nigdje narod ne gine zbog politike i politicara. Da se pomolimo Bogu za onu gladnu djecicu u Africi i na kraju da se pomolimo Bogu za same sebe, za svoje komsije i da se pomolimo Bogu za radna mjesta. Ljudi moji zasto smo postali toliko zli?
ODGOVORITEbolje mir
17.07.2016 08:31Vi sto puno brbljate po portalima upamtite--ako nebude mira u Turskoj nece ga biti ni na balkanu a ni u evropi pa se vi radujte ratu u turskoj.
ODGOVORITE