SAD: Šest policajaca optuženo za ubistvo
Tužilaštvo u Baltimoru danas je protiv šest policajaca podiglo optužnicu, koja ih tereti za drugostepeno ubistvo i ubistvo bez predumišljaja, u vezi sa smrću tamnoputog Fredija Greja u policijskom pritvoru.
Svijet 01.05.2015 | 20:40
Državni tužilac Merilin Mozbi rekla je da su objavljeni nalozi za hapšenje policajaca iz Baltimora zbog Grejeve smrti, nakon koje su izbili višednevni neredi i protesti u Baltimoru.
"Rezultati naše sveobuhvatne, temeljne i nezavisne istrage, uz potvrdu patologa da je Grejeva smrt ubistvo, dovela nas je do uvjerenja da je to dovoljno za podizanje krivične prijave", rekla je Mozbijeva na konferenciji za novinare.
Grej je umor 19. aprila od povreda kičme zadobijenih kada je uhapšen sedam dana ranije u zapadnom dijelu Baltimora.
Sa najozbiljnijim optužbama drugostepenog ubistva suočava se policajac Cezar Gudsan, koji je vozio kombi u kojem je Grej prebačen u policijsku stanicu.
Tužilaštvo ga tereti za napad, ubistvo bez predomišljaja i zloupotrebu službenog položaja. Tri policajca optužena su za ubistvo bez predumišljaja, a dvojica za napad i zloupotrebu službenog položaja.
Mozbijeva je dodala da je Grej bio nelegalno uhapšen i da nije počinio nikakav prekršaj.
Komentari / 2
Ostavite komentardivlja jabuka
01.05.2015 19:01Ispravno.
ODGOVORITECrni
01.05.2015 23:17Neka Pravda pobijedi.
ODGOVORITE