Radovan Ćurčić je novi selektor Srbije!

Holandskog stručnjaka Dika Advokata na klupi Srbije zameniće Radovan Ćurčić. Trener koji je mladu reprezentaciju odveo na Evropsko prvenstvo preko Španije dobio poziv još u petak uveče. Selektor mlade reprezentacije doputovao u Beograd, a o novom poslu u FSS kaže da bi više trebalo da se zna večeras.

Fudbal 15.11.2014 | 18:45
Radovan Ćurčić je novi selektor Srbije!

Srbija u utorak igra prijateljsku utakmicu protiv Grčke, a na klupi "orlova" sedeće Radovan Ćurčić!

Onog trenutka kada je Cunajet Čakir odsvirao kraj utakmice Danska - Srbija, selektor "olrova" Dik Advokat bio je bivši. Samo jedan osvojen bod iz tri odigrane utakmice u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. bili veliko su razočaranje, pa je sporazumni raskid ugovora sa holandskim trenerom i logičan epilog dan posle meča.

Čelni ljudi Fudbalskog saveza Srbije reagovali su ekspresno i isto veče pozvali Radovana Ćurčića da preuzme nacionalni tim i da "orlove" vodi već na prvoj sledećoj utakmici - u utorak protiv Grka na Kritu.

Poziv je dosadašnjeg selektora "orlića" zatekao u Češkoj, gde je u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo pratio utakmicu mladih selekcija Danske i Češke.

Ćurčić i njegovi saradnici trebalo je u utora da odgledaju i meč mladih Čeha i Nemaca, ali će iz Prega, preko Beograda, produžiti pravo na Krit.

Pretpostavlja se da će jedini uslov Ćurčića za preuzimanje "A" tima Srbije biti da ovog puta bude dugoročno rešenje, a ne v.d, što je već jednom i bio, kao i Ljubinko Drulović u višemesečnom periodu između Siniše Mihajlovića i Dika Advokata.

"Orlove" bi do kraja kvalifikacija trebalo da vodi kompletan stručni štab mlade reprezentacije. Ćurčić kao selektor, odnosno Bane Vukašinović, Srđan Vasiljević, Ivan Cvetković i Zoran Ljujić kao treneri.

Selektor mlade reprezentacije Srbije Radovan Ćurčić rekao je da još uvek nije pričao sa čelnicima Saveza o mogućem preuzimanju "A" selekcije.

"Nemam još nikakve informacije. Nisam pričao sa ljudima iz Saveza, a više bi trebalo da se zna večeras. Tek sam sleteo u Beograd, pošto sam u inostranstvu gledao prijateljski meč mladih reprezentacija Češke i Danske", rekao je Ćurčić Tanjugu.

Nakon što je Dik Advokat napustio mesto selektora, beogradski mediji preneli su da bi Ćurčić mogao da bude njegova zamena na klupi "orlova".

Ćurćić je nedavno sa mladom reprezentacijom Srbije ostvario fantastičan uspeh plasmanom na Evropsko prvenstvo 2015. godine, pošto je u baražu eliminisao aktuelnog šampiona u tom uzrastu Španiju.

Komentari / 0

Ostavite komentar